JAV reikalavimai stabdo Lietuvos narystę PPO

 (2)
"Mes esame už liberalią, bet kartu ir racionalią prekybą. Stojimas į PPO nėra tik politinis tikslas, kurio Lietuva sieks bet kokia kaina",– tvirtina Algimantas Rimkūnas, Užsienio reikalų ministerijos viceministras.

Lietuvos delegacija, vadovaujama p. Rimkūno, balandžio 10–14 d. Ženevoje tikėjosi išspręsti likusias žemės ūkio problemas ir baigti derybas.

"Pasiūlėme kompromisinius sprendimus dėl eksporto subsidijų panaikinimo, dėl valstybės paramos (tos paramos, kuri skatina žemės ūkio produkcijos apimčių augimą) žemės ūkiui, tačiau, mūsų didelei nuostabai, JAV, Naujoji Zelandija, Kanada ir iš dalies Australija juos atmetė",– pasakoja p.Rimkūnas.

Jo teigimu, JAV pareiškė, kad Lietuva paramą žemės ūkiui skaičiuoja pagal neteisingą metodiką. Prieš kelerius metus buvo susitarta, kad šalys per 4 m. paramą žemės ūkiui sumažins 20%. Ponas Rimkūnas teigia, kad skaičiuojant pagal amerikiečių metodiką Lietuvos vidaus parama sumažėja papildomai dar per pusę.

Ramūnas Karbauskis, Valstiečių partijos pirmininkas, mano, kad dabartinių stojimo į PPO sąlygų priėmimas būtų blogiausias sprendimas esamomis sąlygomis, nes, anot jo, dabartinį žemės ūkio produkcijos gamybos lygį labiausiai palaiko būtent eksporto subsidijos.

JAV, išsakiusi savo pastabas, toliau Lietuvą derėtis į Ženevą pakvietė gegužės 22 d. Pono Rimkūno teigimu, šio susitikimo rezultatai ir parodys, ar Lietuva, kaip kad buvo tikėtasi, PPO nare taps šių metų vasarą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio (3)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI" sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis, rašoma pranešime spaudai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.