JAV atlyginimų augimo pavojai didėja

 (8)
JAV federalinių rezervų banko periodiniame pranešime trečiadienį teigiama, kad per pastaruosius du mėnesius dėl darbuotojų trūkumo itin sustiprėjo ir atlyginimų augimo pavojai.
Pasak pranešimo, surasti ir išlaikyti kvalifikuotus darbuotojus sunku visose Jungtinėse Valstijose, iš esmės kiekviename ekonomikos sektoriuje.

Tokia Federalinių rezervų banko nuostata gerokai apkarpė ir JAV akcijų bei obligacijų kainas, nes rinkų dalyviai nerimauja, kad Federalinių rezervų bankas gegužės 16 dieną gali gana drastiškai padidinti palūkanų normas.

Galimas palūkanų normų padidinimas 0,5 punkto jau dabar rinkose traktuojamas kaip mažai abejotinas faktas, sakė Niujorko investicijų bendrovės "Josephtal" išvestinių vertybinių popierių padalinio vadovas Jackas Regalas (Džekas Rygalas).

Be to, jis pridūrė, kad rinkoms didžiulės įtakos gali turėti ir netrukus pasirodysiantys JAV balandžio mėnesio nedarbo rodikliai.

Federalinių rezervų bankas palūkanų normas per pastaruosius 10 mėnesių didino jau 5 kartus, o analitikai prognozuoja, kad jos bus padidintos ir gegužės mėnesį.

Niujorko federalinių rezervų banko prezidentas Williamas McDonough (Viliamas Makdonau) sakė, kad ekonomikoje ryškėja "disbalanso ir įtampos" ženklai. "Iš istorijos žinome, kad tokie disbalansai gali išsilaikyti ilgą laiką, tačiau jiems didėjant didėja ir rizika", pridūrė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

D. Tuskas Belgijos premjero paklaus tiesmuko klausimo (1)

Europos Sąjunga ir Kanada pirmadienį spręs, ar rengti susitikimą, kuriame būtų pasirašyta Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutartis (CETA).

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (13)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.