G. Nausėda: pažadai apie orią „Sodros“ pensiją yra žmonių klaidinimas

 (96)
Gyventojams negalima kelti iliuzijų, kad finansiškai orią senatvę jiems gali užtikrinti tik „Sodra“, tvirtina SEB banko prezidento patarėjas ekonomistas Gitanas Nausėda. Anot jo, reikia skatinti privatų gyventojų kaupimą.
Gitanas Nausėda
© DELFI / Andrius Ufartas

„Kalbant apie „Sodros“ finansų konsolidavimo projektus, reikia kalbėti ir apie tai, kokias paskatas mes sudarome žmonėms pasirūpinti savimi patiems. Tai nepaprastai svarbu, sakyčiau, būtų tiesiog nusikalstama žmonėms sukelti iliuzijas, kad jie turės finansine prasme normalią senatvę pasikliaudami „Sodra“. Tai tiesiog baisus žmonių mulkinimas ir apgaudinėjimas“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime pareiškė G. Nausėda.

Pasak jo, valdžia turi taikyti „maksimalias mokesčių paskatas“, kad gyventojai senatvei kauptų patys, taip pat apgailestavo, kad Lietuvoje nėra profesinių pensijų fondų.

„Netikiu galimybėmis apsirūpinti oriai senatvei per „Sodrą“. Niekada tuo netikėjau, netikiu ir netikėsiu. Taip, galima lopyti šios sistemos skyles ir yra būtina tai daryti, ypatingai turint omenyje, kad kai kurios grupės beveik neprisideda prie „Sodros“ finansų formavimo, tačiau turi tokias pačias teises, kai žmonės išeina į pensiją“, - pridūrė G. Nausėda.

Ekonomistas prognozuoja, kad mišrų pensijų kaupimą ir „Sodroje“, ir pensijų fonduose pasirinkę gyventojai ateityje, sulaukę pensinio amžiaus, galėtų gauti apie 50-60 proc. atlyginimo dydžio pensijas.

„Valstiečio“ Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė pirmuosius sprendimus dėl pensijų sistemos pertvarkos ketina priimti jau artimiausiu metu. Iki 2018-ųjų pabaigos planuojama įvertinti galimybę antros pakopos pensijų fondų finansavimą perkelti iš „Sodros“ į biudžetą, taip pat ketinama įvertinti antros ir trečios pakopos pensijų fondų tobulinimo galimybes bei skatinti profesinių pensijų kaupimą.

Vidutinė senatvės pensija nuo šių metų sausio padidėjo apie 20 eurų iki 287,6 euro. Vyriausybė praėjusių metų pabaigoje nutarė pensijas didinti ir 2018 ir 2019 metais - atitinkamai 6,9 proc. ir 6,8 procento.

Kovo pabaigoje Lietuvoje veikė 19 antros pakopos pensijų fondų, juose pensiją kaupė 1,264 mln. dalyvių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Vokietijos verslininkų apklausa: Lietuva – patraukli vieta investicijoms (7)

Remiantis Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) įmonių apklausa, 2017 m. Lietuva įvardijama kaip viena geriausių vietų verslui Centrinėje ir Rytų Europoje, rašoma pranešime spaudai.

„Tiffany“ pardavimai JAV netikėtai sumažėjo (1)

JAV papuošalų kūrėjos „Tiffany & Co“ ketvirtiniai pardavimai Šiaurės ir Pietų Amerikoje, didžiausioje gamintojos rinkoje, netikėtai sumažėjo, informuoja BBC.

Lietuvoje atsiras dar vienas bankas (53)

Atsižvelgdama į kredito unijos „Mano unija“ prašymą ir jos atliktus pasirengimo banko veiklai veiksmus, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba leido ją pertvarkyti į akcinę bendrovę, rašoma Lietuvos banko pranešime.

Kodėl Afrikai reikėtų atsisakyti grynųjų? (10)

Indija užsimojo pasiekti ambicingą tikslą – tapti ekonomika be grynųjų.

Panevėžio VMI atlieka tarnybinį patikrinimą dėl galimai neblaivaus darbuotojo (4)

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad pradėjo tarybinį patikrinimą dėl galimai neblaivaus darbuotojo. Darbuotojas laikinai nušalintas nuo darbo, rašoma pranešime spaudai.