Europos bankas valdo 7,7 proc. telekomo akcijų

Vienas didžiausių investuotojų į "Lietuvos telekomą" buvo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).
Tai pirmadienį po premjero Andriaus Kubiliaus ir prezidento Valdo Adamkaus susitikimo patvirtino premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis. A. Kubilius informavo prezidentą apie "Lietuvos telekomo" akcijų pardavimą.

Viešo pasiūlymo prospekte, kurį pirmadienį išplatino telekomo privatizavimo patarėjai, rašoma, kad ERPB nusipirko 63 mln. akcijų, už kurias sumokėjo apie 198,5 mln. litų. ERPB tokiu būdu įsigijo 7,7 proc. telekomo akcijų.

ERPB valdybos nutarimu bankas ketino pirkti telekomo akcijų daugiausia už 50 mln. JAV dolerių (200 mln. litų).

Visas 25 proc. telekomo akcijų paketas pirmadienį parduotas už 642 mln. litų, už vieną akciją mokant 3,15 lito.

Prospekte taip pat nurodoma, jog dar 38 mln. 095 tūkst. 240 telekomo akcijų įsigijo "Lietuvos telekomo" asocijuota įmonė. Tai sudaro daugiau nei penktadalį išplatinto akcijų paketo ir 4,7 proc. visų telekomo akcijų. Dokumentas nepatikslina, kas yra ši asocijuota įmonė.

A. Bačiulis žurnalistams sakė, kad "Lietuvos telekomo" kainą galėjo sumažinti tai, kad jis neturi mobiliojo ryšio licencijos, bei tai, jog daugelis investuotojų nėra patenkinti šalies makroekonomine padėtimi.

"Be to, kitąmet bus parduodami kitų šalių telekomai, o 2003 metais "Lietuvos telekomas" praras monopolį", vardijo A. Bačiulis.

Jis tvirtino, kad už telekomą gautos lėšos bus naudojamas finansuoti investicijų programas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Virtualios valiutos „Etherum“ vertė toliau smarkiai krenta

Bitkoinų konkurentas virtualių valiutų rinkoje „Etherum“ pirmadienį smuko dar 13,26 proc., iki 263 dolerio už vienetą nepaisant to, kad praėjusią savaitę vykusio žaibiško rinkos kritimo (angl. flash crash) metu savo pinigus praradę investuotojai turėtų juos atgauti, rašo leidinys „Business Insider“.

Italijos bankas: „Monte dei Paschi“ gelbėjimo sandoris – užbaigtas

Gelbėjimo sandoris, kuris leis Italijos valdžiai suteikti iki 6,6 mlrd. eurų vertės paramos ketvirtam didžiausiam šalies bankui „Monte dei Paschi“, gavo reikiamą patvirtinimą iš Europos Sąjungos (ES), pirmadienį pranešė Italijos bankas.

„Vičiūnai ir partneriai“ šiemet tikisi pasiekti 86,5 mln. eurų apyvartą (7)

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamai maisto gamybos grupei „Vičiūnių grupė“ priklausanti žuvies ir jūros gėrybių perdirbimo ir prekybos Plungės įmonė „Vičiūnai ir partneriai“ šiais metais planuoja pagaminti ir parduoti 6,1 tūkst. tonų produkcijos, pasiekti 86,514 mln. eurų apyvartą ir uždirbti 293 tūkst. eurų grynojo pelno.

Lietuvos kelionių organizatorius „Kidy Tour“ skraidins iš Maskvos į Antaliją

Antradienį, birželio 27 d. Lietuvos kelionių organizatorius „Kidy Tour“ planuoja pradėti užsakomuosius reisus iš Maskvos į Antaliją. Taip rašoma kompanijos pranešime spaudai, kurį cituoja lenta.ru.

Streikavę „Volkswagen“ gamyklos Slovakijoje darbuotojai išsireikalavo didesnių algų (6)

Šešias dienas streikavę Vokietijos automobilių gamybos kompanijos „ Volkswagen“ gamyklos Slovakijoje darbuotojai nutraukė protesto akciją po to, kai jiems pavyko išsireikalauti atlyginimų padidinimo 14,1 proc.