Europos bankas valdo 7,7 proc. telekomo akcijų

Vienas didžiausių investuotojų į "Lietuvos telekomą" buvo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).
Tai pirmadienį po premjero Andriaus Kubiliaus ir prezidento Valdo Adamkaus susitikimo patvirtino premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis. A. Kubilius informavo prezidentą apie "Lietuvos telekomo" akcijų pardavimą.

Viešo pasiūlymo prospekte, kurį pirmadienį išplatino telekomo privatizavimo patarėjai, rašoma, kad ERPB nusipirko 63 mln. akcijų, už kurias sumokėjo apie 198,5 mln. litų. ERPB tokiu būdu įsigijo 7,7 proc. telekomo akcijų.

ERPB valdybos nutarimu bankas ketino pirkti telekomo akcijų daugiausia už 50 mln. JAV dolerių (200 mln. litų).

Visas 25 proc. telekomo akcijų paketas pirmadienį parduotas už 642 mln. litų, už vieną akciją mokant 3,15 lito.

Prospekte taip pat nurodoma, jog dar 38 mln. 095 tūkst. 240 telekomo akcijų įsigijo "Lietuvos telekomo" asocijuota įmonė. Tai sudaro daugiau nei penktadalį išplatinto akcijų paketo ir 4,7 proc. visų telekomo akcijų. Dokumentas nepatikslina, kas yra ši asocijuota įmonė.

A. Bačiulis žurnalistams sakė, kad "Lietuvos telekomo" kainą galėjo sumažinti tai, kad jis neturi mobiliojo ryšio licencijos, bei tai, jog daugelis investuotojų nėra patenkinti šalies makroekonomine padėtimi.

"Be to, kitąmet bus parduodami kitų šalių telekomai, o 2003 metais "Lietuvos telekomas" praras monopolį", vardijo A. Bačiulis.

Jis tvirtino, kad už telekomą gautos lėšos bus naudojamas finansuoti investicijų programas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Darbdaviai tikisi greito Darbo kodekso priėmimo (1)

Darbdavių atstovai norėtų, kad naujasis Darbo kodeksas Seime būtų patvirtintas balandį, nes tai leistų verslui iki liepos pradžios prisitaikyti prie naujų darbo santykių. Darbdaviai taip pat tikisi, kad parlamentarai nekeis Trišalėje taryboje sutartų nuostatų.

„Twitter“ svarsto galimybę įvesti mokestį už paslaugas

„Twitter“ svarsto galimybę pristatyti naują populiarios programėlės „Tweetdeck“ versiją, skirtą profesionalams, ir pirmą kartą pradėti imti mokestį už paslaugas iš kai kurių vartotojų, ketvirtadienį informuoja „Reuters“, remdamasi bendrovės duomenimis.

„Startup Lithuania“ įvardytas kaip sektinas ekosistemos skatinimo pavyzdys

Pasaulio ekonomikos forumo ir Europos investicijų banko šią savaitę išleistoje ataskaitoje „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos platforma „Startup Lithuania“ buvo įtraukta tarp 25 pavyzdinių verslumo ir inovacijų skatinimo iniciatyvų.

Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę (9)

Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais.

ES kreipėsi į Braziliją dėl mėsos importo

Europos Sąjunga (ES) kreipėsi į Braziliją su prašymu savo noru pristabdyti mėsos importą, tam, kad nebūtų įvedamas oficialus draudimas, bet Lotynų Amerikos šalies vyriausybė tokį prašymą atmetė, praneša naujienų agentūra „Reuters“ remdamasi ES diplomatijos šaltiniais.