Europos bankas valdo 7,7 proc. telekomo akcijų

Vienas didžiausių investuotojų į "Lietuvos telekomą" buvo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).
Tai pirmadienį po premjero Andriaus Kubiliaus ir prezidento Valdo Adamkaus susitikimo patvirtino premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis. A. Kubilius informavo prezidentą apie "Lietuvos telekomo" akcijų pardavimą.

Viešo pasiūlymo prospekte, kurį pirmadienį išplatino telekomo privatizavimo patarėjai, rašoma, kad ERPB nusipirko 63 mln. akcijų, už kurias sumokėjo apie 198,5 mln. litų. ERPB tokiu būdu įsigijo 7,7 proc. telekomo akcijų.

ERPB valdybos nutarimu bankas ketino pirkti telekomo akcijų daugiausia už 50 mln. JAV dolerių (200 mln. litų).

Visas 25 proc. telekomo akcijų paketas pirmadienį parduotas už 642 mln. litų, už vieną akciją mokant 3,15 lito.

Prospekte taip pat nurodoma, jog dar 38 mln. 095 tūkst. 240 telekomo akcijų įsigijo "Lietuvos telekomo" asocijuota įmonė. Tai sudaro daugiau nei penktadalį išplatinto akcijų paketo ir 4,7 proc. visų telekomo akcijų. Dokumentas nepatikslina, kas yra ši asocijuota įmonė.

A. Bačiulis žurnalistams sakė, kad "Lietuvos telekomo" kainą galėjo sumažinti tai, kad jis neturi mobiliojo ryšio licencijos, bei tai, jog daugelis investuotojų nėra patenkinti šalies makroekonomine padėtimi.

"Be to, kitąmet bus parduodami kitų šalių telekomai, o 2003 metais "Lietuvos telekomas" praras monopolį", vardijo A. Bačiulis.

Jis tvirtino, kad už telekomą gautos lėšos bus naudojamas finansuoti investicijų programas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Volkswagen“ vadovai priversti grąžinti pinigus už skrydžius privačiais lėktuvais

Į keblią padėtį patekusios Vokietijos automobilių pramonės milžinės „Volkswagen“ (VW) vadovai priversti bendrovei grąžinti milijonus eurų už skrydžius privačiais lėktuvais, sekmadienį pranešė laikraštis „Bild am Sonntag“.

Lenkijoje – paukščių gripo židinys žąsų fermoje (6)

Paukščių gripo H5N8 židinys užfiksuotas Deščnoje prie Didžiosios Lenkijos Gožuvo (Liubušo vaivadija). Vienoje iš ten esančių fermų krito keli šimtai žąsų, praneša tvn24.pl.

Seime kelią skinasi nauji draudimai rūkalų gamintojams (30)

Seime baigiamos svarstyti pataisos, kuriomis nuo 2017 metų Lietuvoje siūloma dar labiau sugriežtinti rūkalų rinką - norima uždrausti bet kokį jų įsigijimo ir vartojimo skatinimą bei rėmimą.

Italija balsuoja referendume, lemsiančiame M. Renzi politinę ateitį (7)

Italai sekmadienį pradėjo balsuoti konstituciniame referendume, su kuriuo premjeras reformatorius Matteo Renzi susiejo savo politinę ateitį.

Įžūli prekiautoja internete įtariama apgavusi daugiau nei šimtą žmonių (115)

Prieš metus policijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnams dėl nelegalios prekybos internete ir sukčiavimo jau įkliuvusi vilnietė Žana Misiūnienė nepasimokė iš klaidų ir toliau apgaudinėja pigesniais drabužiais susigundžiusius pirkėjus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.