Europoje plinta MMM piramidė

 (203)
Finansų piramidė MMM, kurios sumanytojas – Sergejus Mavrodis, rengiasi ekspansijai į Europą. Kaip informuoja DELFI.lv, internete atsirado svetainė Europos investuotojams, kuriems siūloma pasinaudoti 14-os agentų Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ir Čekijoje paslaugomis.
Sergejus Mavrodis
Sergejus Mavrodis
© RIA/Scanpix

Kol kas informacija prieinama vokiečių, lietuvių, lenkų, anglų ir rusų kalbomis. Pats S. Mavrodis viename interviu pareiškė, kad MMM „kol kas per menkai paplitusi Europoje ir apskritai Vakaruose, nors struktūroje jau dalyvauja 20 žmonių“, todėl planuojama masinė reklamos kampanija Vakarų žiniasklaidoje.

Rusijoje, Ukrainoje ir Estijoje S. Mavrodžiui pasireklamuoti nepavyko – MMM reklama pripažino neteisėta.

Ekspertų vertinimu, didžiąją europiečių dalį vargiai sudomins MMM pasiūlymai, turint omenyje besitęsiančią krizę bei Senojo pasaulio gyventojų finansinį raštingumą.

„Dauguma piramidės investuotojų – pensinio amžiaus žmonės, nelinkę analizuoti rizikos, investuodami santaupas. Bet ši socialinė grupė stipriai nukentėjo per krizę“, – vertina MMM perspektyvas Latvijoje buvęs šios šalies parlamento narys, teisininkas Jurijus Sokolovskis.

J. Sokolovskis abejoja, ar į piramidę investuos vidurinioji klasė, kadangi dėl krizės ir pasiimtų paskolų žmonės neturi atliekamų pinigų.

Išsivysčiusiose Europos valstybėse S. Mavrodžio laukia kitokie sunkumai. Pvz., europietiškoje MMM interneto svetainėje pateikti trijų agentų telefonai Didžiojoje Britanijoje, tačiau šioje šalyje finansų sfera griežtai kontroliuojama, tad norint atidaryti Londone biurą „МММ-2011“, piramidės dalies steigėjams teks laikyti egzaminus „Financial Service Authority“ agentūroje. Pašaliniam žmogui šiaip prasimušti rinkoje ir rinkti indėlius nepavyks. Britanijoje MMM gali rinkti indėlius tik kaip aukas, tam registracijos nereikia.

Rusijoje, kuri dešimtą dešimtmetį jau nukentėjo nuo MMM, per metus atidarė 50 MMM biurų, Kazachstane veikia devyni MMM biurai, po vieną yra Kirgizijoje ir Graikijoje. Federalinė finansų rinkų tarnyba MMM veiklos neseka, argumentuodama tuo, kad trūksta teisinio reguliavimo.

Pernai lapkritį buvo skelbiama, kad MMM piramidė – ties žlugimo riba, kad vadinamoji „MMM-2011“ sistema, kurią pasitelkęs garsus sukčius žadėjo grąžinti pinigus visiems apgautiems indėlininkams nebesusidorojo su gaunamų pinigų apimtimis – pradėjo vėluoti laimėjimų išmokėjimai, nepatenkinti dalyviai ėmė skųstis. S. Mavrodis atsakė besiskundžiantiems necenzūriniais žodžiais ir pažadėjo kovoti su paniką keliančiais gandais.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (203)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Prezidentė įkirto A. Zuokui (119)

Finansinė avantiūra, kuri žlugo kaip daugelis buvusio sostinės mero Artūro Zuoko avantiūrų. Taip Vilniaus miesto savivaldybės oro bendrovės „Air Lituanica“ baigtį antradienį įvertino prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sutarimo nėra: trišalėje taryboje ir vėl verda aistros (105)

Karštos diskusijos dėl terminuotų sutarčių ir išeitinių išmokų ir vėl užėmė daugiausiai laiko antradienį vykusiame trišalės tarybos posėdyje, kur svarstytas naujasis Darbo kodekso (DK) projektas.

V. Tauraitė. Augantys atlyginimai nepaveja kaimyninių šalių (6)

Šiandien paskelbtais Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį 2015 m. ketvirtį vidutinis bruto darbo užmokestis padidėjo 4,3 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, ir sudarė 700 eurų. Atsižvelgiant į tai, kad vidutinis kainų lygis tuo pat metu smuko 1,6 proc., samdomųjų darbuotojų finansinė padėtis gerėjo dar sparčiau – realus darbo užmokestis ūgtelėjo 5,8 proc. Atlyginimų kilimas sutampa su gerėjančia Lietuvos darbo rinkos būkle, nes didėjant darbo jėgos paklausa, kyla ir jos kaina. Antai pirmąjį 2015 m. ketvirtį nedarbo lygis sudarė 10 proc. ir, priešingai negu būdinga žiemos sezonui, sumažėjo palyginti su ketvirtuoju 2014 m. ketvirčiu.

Liūdna žinia taupantiems pinigus (112)

Didžiausiam Lietuvoje SEB bankui pranešus, kad jis ima mokėti nulines palūkanas už visus terminuotus indėlius eurais, tą patį jau padarius ir DNB bei „Swedbankui“, asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ atstovas Kęstutis Kupšys „Žinių radijui“ antradienį sakė, kad bankai nebėra ta vieta, kur būtų galima pelningai laikyti pinigus. Šiuo metu, anot jo, labiau apsimoka pradėti verslus ar investuoti į save nei taupyti.

N. Mačiulis. Ekonomikos kluptelėjimas atlyginimų augimo nesustabdė (4)

Pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų pabaiga, Lietuvos ekonomika susitraukė 0,6 procento. Tačiau toks Lietuvos ekonomikos kluptelėjimas nesustabdė nei darbo vietų kūrimo, nei atlyginimų augimo – dirbančiųjų skaičius per metus padidėjo 1,7 procento, o metinis vidutinio darbo užmokesčio augimas siekė 4,3 procento.