ES kaimuose gyvena ketvirtadalis žmonių

 (5)
Europos Sąjungos šalyse daugiau nei 80 proc. visos teritorijos sudaro kaimo vietovės, kuriose gyvena daugiau nei ketvirtadalis šalių gyventojų.
Parama visiems ES žemdirbiams iš ES biužeto teikiama vykdant Bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP). Tuo tarpu kiekvienos narės pagalba, atsižvelgiant į BŽŪP ir bendrosios rinkos nuostatas, gali būti teikiama visoms jos ūkio šakoms ir sektoriams, pranešė Lietuvos žemės ūkio ministerija.

Europos Komisija patikrina, kad valstybės parama žemės ūkiui neprieštarauja galiojančioms ES nuostatoms. Komisijai valstybės narės pateikia vykdomas ir numatomas vykdyti paramos programas.

ES leidžiama teikti valstybės pagalbą investuojant į ūkius, produkcijos perdirbimą ir rinkodarą, aplinkosaugą, remiant gamintojų grupes, mažinant perprodukciją ir skiriant lėšų kitoms sritims.

Pasak Žemės ūkio ministerijos Žemės ir maisto ūkio integracijos į ES departamento direktorės pavaduotojo Laimono Čiako, šaliai kandidatei į ES, jau remiančiai savo žemdirbius, yra lengviau derėtis dėl tolesnio šios paramos teikimo dydžio įstojus į ES nei prašyti leidimo pradėti taikyti visiškai naują, anksčiau nenaudotą pagalbos būdą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (8)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (17)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (21)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (258)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (99)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.