Daugėja importinių pieno produktų

 (49)
Ko jau ko, o pieno perdirbimo įmonių mūsų šalyje nestinga. Tačiau vis daugiau pieno produktų parduotuvėse – atgabenti iš užsienio, rašo „Lietuvos rytas”.
Daugėja importinių pieno produktų
© Shutterstock nuotr.

Lenkijoje brandinami prancūziški sūriai, Estijoje rauginamas suomiškas jogurtas, Latvijoje mūsų šalies prekybos tinklų užsakymu pilstomas pienas. Parduotuves užplūdo importuoti, garsiais prekių ženklais paženklinti pieno produktai, kurių kilmės šalį įžiūrėti etiketėje įmanoma tik su didinamuoju stiklu.

2005-aisiais į Lietuvą importuota 119 mln. litų vertės pieno produktų. Pernai – 584 mln. litų vertės.

Apie 60 proc. visų importuotų produktų praėjusiais metais sudarė nekoncentruotas pienas ir grietinėlė, sūriai ir varškė – 15 proc.

Daugiausia šių gaminių įvežama iš Latvijos: vien pernai – už 277 mln. litų. Iš Estijos – perpus mažiau.

Pieno mūsų rinkoje lyg ir užtektų, tačiau stambios užsienio kompanijos imtis gamybos Lietuvoje neskuba. Mat pieno produktų čia suvartojama mažai. Pasak įmonės „Rokiškio pienas” vadovo Daliaus Trumpos, tai – viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios užsieniečiai nieko negamina mūsų šalyje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Prancūzijoje – naujas nedarbo rekordas (24)

Prancūzijoje – naujas nedarbo rekordas. Birželį registruotų bedarbių skaičius šalyje, palyginti su geguže, išaugo 1 300 iki 3,55 mln., pranešė Darbo ministerija.

Kazachstanas po dviejų dešimtmečių įsiprašė į klubą (25)

Pasaulio prekybos organizacija (PPO) pirmadienį oficialiai patenkino Kazachstano prašymą priimti į šią tarptautinę organizaciją po beveik du dešimtmečius trukusių derybų.

„Fresh market“ nutraukia prekybą internetu (326)

Prieš kiek daugiau nei savaitę prekybos tinklas „Fresh market“ dėstė, kad atleido darbuotojų tiek internetinės prekybos, tiek tradicinės prekybos srityse dėl sezoniškumo. Dabar bendrovės vadovas teigia, kad situacija pasikeitė.

Atėnai atidėjo derybas dėl trečiojo paramos paketo (2)

Graikija atidėtas derybas dėl trečiojo 85 mlrd. eurų vertės finansinės paramos paketo pradės šį antradienį. Praėjo jau keli mėnesiai nuo dienos, kai kairiųjų pažiūrų šalies vyriausybė prisiekė nesiderėti su tarptautinių kreditorių trejetu. Apie tai praneša laikraštis „The Independent“.

Stiklui sužalojus paauglę „Akropolio“ laukia permainos (33)

Praėjusį savaitgalį apsauginio stogelio stiklui sužalojus prie sostinės „Akropolio“ buvusią paauglę, prekybos ir pramogų centras ruošiasi permainoms.