Daugėja importinių pieno produktų

 (49)
Ko jau ko, o pieno perdirbimo įmonių mūsų šalyje nestinga. Tačiau vis daugiau pieno produktų parduotuvėse – atgabenti iš užsienio, rašo „Lietuvos rytas”.
Daugėja importinių pieno produktų
© Shutterstock nuotr.

Lenkijoje brandinami prancūziški sūriai, Estijoje rauginamas suomiškas jogurtas, Latvijoje mūsų šalies prekybos tinklų užsakymu pilstomas pienas. Parduotuves užplūdo importuoti, garsiais prekių ženklais paženklinti pieno produktai, kurių kilmės šalį įžiūrėti etiketėje įmanoma tik su didinamuoju stiklu.

2005-aisiais į Lietuvą importuota 119 mln. litų vertės pieno produktų. Pernai – 584 mln. litų vertės.

Apie 60 proc. visų importuotų produktų praėjusiais metais sudarė nekoncentruotas pienas ir grietinėlė, sūriai ir varškė – 15 proc.

Daugiausia šių gaminių įvežama iš Latvijos: vien pernai – už 277 mln. litų. Iš Estijos – perpus mažiau.

Pieno mūsų rinkoje lyg ir užtektų, tačiau stambios užsienio kompanijos imtis gamybos Lietuvoje neskuba. Mat pieno produktų čia suvartojama mažai. Pasak įmonės „Rokiškio pienas” vadovo Daliaus Trumpos, tai – viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios užsieniečiai nieko negamina mūsų šalyje.

www.DELFI.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

D. Trumpas nusiteikęs pertvarkyti JAV skolą (14)

Vienas iš tikėtinų kandidatų į JAV prezidentus Donaldas Trumpas neatmeta galimybės pertvarkyti JAV valstybės skolos ir mažinti išmokas kreditoriams, jeigu JAV biudžetui per didele našta taptų obligacijų išpirkimas. Tokią nuomonę D. Trumpas išsakė duodamas interviu televizijos kanalui CNBC.

Armėnija gali tapti tranzito šalimi tarp Rusijos ir Irano (5)

Armėnija gali tapti tranzito tašku Rusijos ir Irano bei kitų regiono šalių prekybos kelyje, penktadienį pareiškė Rusijos prekybos reguliavimo tarnybų atstovas Armėnijoje Andrejus Babko. Apie tai praneša „RIA Novosti“.

Įdiegus naują taros supirkimo sistemą, ėmė lįsti trūkumai (49)

Šių metų vasarį startavusi užstato už pakuotes sistema kartu su gera idėja atsinešė ir aibę problemų. Viena po kitos ėmė išlįsti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo spragos.

Teismas padvigubino baudą T. Karosui (3)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį nusprendė, kad byloje dėl bankroto administratoriaus papirkimo vieno didžiausių Lietuvoje restoranų ir kavinių tinklų „Čili“ įkūrėjas Tadas Karosas turi mokėti 8 tūkst. 665 eurų baudą.

Būstą pajūryje nuomojusiai moteriai – dideli nemalonumai (31)

Byloje dėl nakvynės paslaugas Neringoje teikiančios moters apgaulingai tvarkytos buhalterinės apskaitos padėtas taškas, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.