Daugėja importinių pieno produktų

 (49)
Daugėja importinių pieno produktų
© Shutterstock nuotr.

Ko jau ko, o pieno perdirbimo įmonių mūsų šalyje nestinga. Tačiau vis daugiau pieno produktų parduotuvėse – atgabenti iš užsienio, rašo „Lietuvos rytas”.

Lenkijoje brandinami prancūziški sūriai, Estijoje rauginamas suomiškas jogurtas, Latvijoje mūsų šalies prekybos tinklų užsakymu pilstomas pienas. Parduotuves užplūdo importuoti, garsiais prekių ženklais paženklinti pieno produktai, kurių kilmės šalį įžiūrėti etiketėje įmanoma tik su didinamuoju stiklu.

2005-aisiais į Lietuvą importuota 119 mln. litų vertės pieno produktų. Pernai – 584 mln. litų vertės.

Apie 60 proc. visų importuotų produktų praėjusiais metais sudarė nekoncentruotas pienas ir grietinėlė, sūriai ir varškė – 15 proc.

Daugiausia šių gaminių įvežama iš Latvijos: vien pernai – už 277 mln. litų. Iš Estijos – perpus mažiau.

Pieno mūsų rinkoje lyg ir užtektų, tačiau stambios užsienio kompanijos imtis gamybos Lietuvoje neskuba. Mat pieno produktų čia suvartojama mažai. Pasak įmonės „Rokiškio pienas” vadovo Daliaus Trumpos, tai – viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios užsieniečiai nieko negamina mūsų šalyje.

www.DELFI.lt
 
49
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Paskelbė verdiktą dėl pensijų fondų įmokų papildyta (26)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 11:31
Kaupiamosios pensijos įmokos dydžio sumažinimas 2012 metais neprieštaravo Konstitucijai, penktadienį nusprendė Konstitucinis Teismas.

Apdovanoti Lietuvos metų gaminiai sąrašas (9)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 10:46
Lietuvos metų gaminio 2014 nominacijų apdovanojimų įteikimo iškilmės
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Penktadienį premjeras Algirdas Butkevičius ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis Vyriausybėje įmonių vadovams įteikė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2014” apdovanojimus – aukso ir sidabro medalius.

N. Mačiulis. Kaip tapti laimingu pensininku? (27)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 09:51
Europa sensta. O sparčiausiai senėjanti Europos Sąjungos valstybė yra Lietuva. Šiandien Lietuvoje maždaug dviem dirbantiesiems tenka vienas pensijos gavėjas. „Eurostat“ projekcijos rodo, kad po 25 metų šis santykis pasikeis radikaliai – dirbančiųjų ir pensininkų skaičius bus vienodas.

„Ikea“ Rusijoje: viskas išpirkta (43)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 09:06
„Ikea“ Rusijoje: viskas išpirkta
AP/Scanpix
Prekybos tinklas „Ikea“ dėl užsakymų pertekliaus Rusijoje sustabdė virtuvės baldų ir buitinės technikos pardavimus. Tai pranešė bendrovės spaudos tarnyba. Dokumente pažymima, kad pardavimai bus atnaujinti gruodžio 20 dieną, praneša newsru.com.

Ką daryti, kad po švenčių neištiktų finansinės pagirios (1)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 07:07
Šventinės iliustracijos
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Laisvadieniai ir šventės visuomet padidina mūsų išlaidas, spontaniškų , nereikalingų pirkinių kiekį, sako Odeta Bložienė, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje.