Daugėja importinių pieno produktų

 (49)
Daugėja importinių pieno produktų
© Shutterstock nuotr.

Ko jau ko, o pieno perdirbimo įmonių mūsų šalyje nestinga. Tačiau vis daugiau pieno produktų parduotuvėse – atgabenti iš užsienio, rašo „Lietuvos rytas”.

Lenkijoje brandinami prancūziški sūriai, Estijoje rauginamas suomiškas jogurtas, Latvijoje mūsų šalies prekybos tinklų užsakymu pilstomas pienas. Parduotuves užplūdo importuoti, garsiais prekių ženklais paženklinti pieno produktai, kurių kilmės šalį įžiūrėti etiketėje įmanoma tik su didinamuoju stiklu.

2005-aisiais į Lietuvą importuota 119 mln. litų vertės pieno produktų. Pernai – 584 mln. litų vertės.

Apie 60 proc. visų importuotų produktų praėjusiais metais sudarė nekoncentruotas pienas ir grietinėlė, sūriai ir varškė – 15 proc.

Daugiausia šių gaminių įvežama iš Latvijos: vien pernai – už 277 mln. litų. Iš Estijos – perpus mažiau.

Pieno mūsų rinkoje lyg ir užtektų, tačiau stambios užsienio kompanijos imtis gamybos Lietuvoje neskuba. Mat pieno produktų čia suvartojama mažai. Pasak įmonės „Rokiškio pienas” vadovo Daliaus Trumpos, tai – viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios užsieniečiai nieko negamina mūsų šalyje.

www.DELFI.lt
 
49
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

G. Gečiauskienė. Rusijos sankcijos tęsiasi ilgiau nei manyta (2)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 13:55
Giedrė Gečiauskienė
Bendrovės nuotr.
Geopolitinė  rizika  Rytuose  įgauna  vis  naujų  formų – pasaulinės arenos įvykiuose Rusijai vaidinant ribotą vaidmenį, ji tarsi jaučiasi nejaukiai ir nori žūtbūt išpešti pagrindinę rolę.  O  Lietuvai šių metų įvykiai buvo ir išlieka patys svarbiausi.

Rusija baudžia Baltarusiją (54)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 13:43
Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Rusijos žemės ūkio priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“ nuo lapkričio 26 d. draudžia Rusijoje prekiauti aštuonių Baltarusijos įmonių tiekiama mėsa. Prieš dvi dienas šis draudimas pradėtas taikyti 11 Baltarusijos įmonių.

A. Merkel žodžiai Rusijai nežada nieko gero (28)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 12:36
Angela Merkel, Vladimiras Putinas
AOP nuotr.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad tolesnės sankcijos Rusijai yra „neišvengiamos“ ir kad krizės Ukrainoje užbaigimui reikės „kantrybės ir atkaklumo“.

300 mlrd. eurų planas, kuris turėtų išjudinti Europą (15)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 10:04
Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris trečiadienį Europos Parlamente turi pristatyti nekantriai laukiamą 300 mlrd. eurų investicijų planą buksuojančios Europos Sąjungos (ES) ekonomikos augimui skatinti.

Artimiesiems atsirūgs emigrantų pinigai (398)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 09:57
Pinigines perlaidas iš užsienyje dirbančių giminaičių gaunantys Lietuvos gyventojai galės prarasti pašalpas ir kompensacijas.