"Boo.com" žlugimas - smūgis interneto verslui

 (4)
Britų interneto drabužių parduotuvės "Boo.com Group Ltd." žlugimas pranašauja galimą interneto firmų, kurios specializuojasi parduoti prekes tiesiogiai vartotojams, smukimą, ketvirtadienį pareiškė šios pramonės apžvalgininkai.
"Boo.com" yra pirmoji didelė Europos interneto firma, kuri žlugo. Paskutinis jos bandymas gauti naujų lėšų buvo nesėkmingas, ir aukštasis teismas paskyrė buhalterius bendrovės nuosavybei likviduoti.

"Boo.com" žlugo tokiu metu, kai investuotojai ėmė vangiau dėti lėšas į kadaise virte virusį interneto prekybos sektorių.

Tačiau apžvalgininkai mano, jog daugelis interneto bendrovių yra pakankamai tvirtos ir išgyvens numatomą chaosą, o vėliau turės didesnes galimybes gauti pelno.

"Daugiau kaip 70 proc. visų interneto "verslo-vartotojo" bendrovių per artimiausius porą metų pasitrauks iš verslo. Tačiau tos, kurios išgyvens, uždirbs daugybę pinigų", mano bendrovės "NewMedia Spark" direktorius Michaelas Whitakeris (Maiklas Vaiteikeris). Ši firma investuoja į naujas technologijas.

"Boo.com" žlugo praėjus vos šešiems mėnesiams po plačiai išreklamuoto jos atidarymo. Šią bendrovę įkūrė du švedai - Ernstas Malmstenas ir buvusi madų demonstruotoja Kajsa Leander (Kaisa Leander). Ši firma ketino tapti pasauline interneto prekybos bendrove, drabužių prekyboje panaudodama trimačius elektroninius manekenus.

E. Malmstenas ir K. Leander pritraukė pajėgius rėmėjus, tokius kaip prancūzų verslininkas Bernardas Arnault (Bernaras Arno) ir Bennetonų (Benetonų) šeima iš Italijos. Ji surinko 125 mln. JAV dolerių pradinio kapitalo. Pernykščio investavimo bumo apogėjuje "Boo.com" buvo verta maždaug 400 mln. dolerių. Vėliau šiais metais ji ketino išleisti pirmąsias viešai parduodamas akcijas.

Tačiau "Boo.com" atidarymas užtruko dėl techninių nesklandumų. Menka išlaidų kontrolė, taip pat finansų direktoriaus ir kitų vadovaujančių darbuotojų išėjimas prisidėjo prie pavojingo bendrovės finansų nutekėjimo.

Negalėdami surinkti milijonų dolerių naujai finansinei injekcijai, "Boo.com" direktoriai vėliau trečiadienio vakarą pranešė paprašę likviduoti firmą.

Pasak AP, "Boo.com" žlugimas reiškia kur kas daugiau, negu 300 darbo vietų praradimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (2)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Ką darys su būsimų pensininkų sukauptu turtu (49)

Šiuo metu per milijoną dirbančiųjų kaupia pensiją antros pakopos pensijų fonduose, kurių turtas vertinamas milijardais eurų. Ką su šiais pinigais ir pačiu pensijų kaupimu planuoja daryti Seimo rinkimuose daugiausia balsų laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)?

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio (9)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI" sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis, rašoma pranešime spaudai.