"Agrobalt 2000" apdovanojimai - Lietuvos gamintojams

Net vienuolika iš penkiolikos tarptautinės parodos "Agrobalt 2000" medalių atiteko Lietuvos gamintojams.
"Agrobalt 2000" medaliais antradienį Lietuvos parodų centre "Litexpo" apdovanota mėsos perdirbimo bendrovė "Biovela" už virtas kepamąsias dešreles su porais, "Žemaitijos pienas" - už jogurtą, "Makvela" - už silkių filė su grybais, "Stumbras" - už "Prezidento" degtinę, "Pieno žvaigždės" - už rauginto pieno gėrimą "Ūpas", kooperatinė bendrovė "Vaisių sultys" - už šaltalankio sultis, "Vilniaus mėsos kombinatas" - už rūkytą stumbro mėsą, "Baltijos mineralinių vandenų kompanija" - už mineralinį vandenį "Tichė", "Šilutės rambynas" - už fermentinį sūrį "Tauras".

Vienas medalis tradiciškai skirtas veislinių gyvulių augintojams - Panevėžio rajono Smilgių žemės ūkio bendrovė apdovanota už veislinę paršavedę Liūtę su paršiukais.

Šiemet pirmą kartą medaliu apdovanotas etikečių ir įpakavimo taros gamintojas - jį pelnė bendrovė "Mėlynoji uoga" už ekologiškai švarią pintą ir kaltą medinę tarą. Tuo siekiama atkreipti gamintojų dėmesį ne tik į produktų kokybę, bet ir į jų pateikimą vidaus ir užsienio rinkai.

Bendrovė "Laumetris" apdovanota už priešsėjinio dirvos įdirbimo agregatą "KLS-4,0".

Apdovanojimus taip pat gavo Latvijos bendrovės "Spilva" (už padažą picoms) ir "Latvijos balzams" (už brendį "Bonapart Premium") bei Estijos įmonė "Voru Juust" (už sūrį "Atlet").

"Agrobalt 2000" medalio konkursas rengiamas jau penktus metus iš eilės. Jis skirtas skatinti Baltijos šalyse gaminamų maisto prekių ir žemės ūkio technikos kokybę.

Šiemet dėl medalių varžėsi 90 maisto pramonės ir 7 įpakavimo bendrovės, po 2 veislinių gyvulių augintojus ir agrotechnikos gamintojus.

Už geriausią prekių ženklinimą brūkšniniu kodu apdovanotos įmonės "Vilniaus degtinė", "Alita", "Panevėžio pienas", "Mėsa", "Notomas" bei "Suslavičius ir partneriai".

Parodoje "Agrobalt 2000" - 680 dalyvių iš 30 pasaulio šalių. Baltijos ir NVS šalims atstovauja 297, Lietuvai - 254 dalyviai.

Žemės ūkį parodoje reprezentuoja 22 proc. dalyvių, maisto produktus - 33 proc., perdirbimo pramonę - 22 proc. ir asociacijas bei politines institucijas - 12 procentų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (4)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (207)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (88)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Vokietijos verslo pasitikėjimas pasiekė aukščiausią lygį per dvejus metus (2)

Vokietijos verslo pasitikėjimas atitinka prognozes: spalio mėnesį jis pasiekė aukščiausią lygį per dvejus metus, skelbia IFO ekonomikos institutas, praneša naujienų tarnyba AFP.

M. Schulzas: ES privalo atidėti susitikimą dėl CETA (1)

Europos Sąjunga privalo atidėti šią savaitę planuotą viršūnių susitikimą, per kurį Bendrijos lyderiai tikėjosi pasirašyti prieštaringai vertinamą CETA laisvosios prekybos sutartį su Kanada, antradienį Vokietijos radijui sakė Europos Parlamento vadovas Martinas Schulzas.