Plaukė į Britaniją užsidirbti – areštavo laivą

 (18)
Lietuvos laivas "Arka", prieš metus atplaukęs į Londoną, kad užsidirbtų pinigų, šiuo metu stovi areštuotas už skolas. Jo savininkas ir kapitonas Viktoras Vladimirovas, ieškantis kokios nors pagalbos, kad jis ir jo laivas būtų sugrąžinti į Klaipėdą, teigia jau praradęs viltį, tad ketina kreiptis į Anglijos policiją.
© K.Šatūno nuotr.

Kaip rašo „Vakarų ekspresas”, V. Vladimirovas teigė išvykęs iš Lietuvos norėdamas užsidirbti, bet net nenumanęs, kad Lietuvoje išduoti dokumentai Britanijoje, kuri irgi yra Europos Sąjungos (ES) narė, negalioja.

Kadangi jis neturėjo saugumo sertifikato, galiojančio toje šalyje, negalėjo ir plukdyti žmonių savo laivu, tad įklimpo į skolas. "Kokia Lietuva jūrinė valstybė, jeigu jos dokumentai negalioja ES?" - klausė jis.

Lietuvos saugios laivybos administracijos (LSLA), kuri prižiūri ir Lietuvos vidaus vandenų laivų registrą, direktorius Evaldas Zacharevičius teigė, kad laivas "Arka" yra įregistruotas šiame registre ir turi teisę plaukioti tik Lietuvos vandenyse.

"Arkos" savininkas yra pažeidėjas, jis neišsiėmė tarptautinio liudijimo", - sakė E. Zacharevičius.

Pasiteiravus, ar Lietuva neturėtų gelbėti šio laivo, E. Zacharevičius atsakė, kad tai yra komercinis laivas ir ne Lietuvos valstybė yra atsakinga už jo savininko klaidas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

Šveicarijoje atidarytas aukščiausias Europoje arkinis tiltas (2)

Šveicarijoje praėjusią savaitę atidarytas aukščiausias Europoje arkinis tiltas.

„Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen“ susitarė dėl tarifų ir skolų

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lenkijos „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo grupė „Orlen Lietuva“ pagaliau baigė derybas dėl krovinių vežimo geležinkeliais tarifų nuo 2014 iki 2023 metų. Įmonių valdyboms praėjusią savaitę patvirtinus naujas sąlygas, atnaujintą susitarimą numatoma pasirašyti trečiadienį.

Amerikiečių startuolis žada į dangų grąžinti viršgarsinius keleivinius lėktuvus (15)

Startuolis iš JAV Kolorado valstijos „Boom Supersonic“ ketina į dangų pakelti naują viršgarsinį keleivius gabenantį lėktuvą. Sėkmės atveju ši transporto priemonė turėtų pakeisti legendinį „Concorde“, kuris nebeeksploatuojamas po 2003 m. 2001 m. Paryžiaus Charles de Gaulle oro uoste įvyko šio lėktuvo katastrofa, per kurią žuvo 109 lėktuve buvę žmonės ir 4 ant žemės buvę asmenys.

Siaurose Kauno gatvėse dviratininkams – žalios kelio juostos (1)

Rūpindamiesi geresnėmis sąlygomis po Kauną važinėti dviračiais, kelininkai pradėjo tam tikras gerai matomas naujoves Senamiestyje.

Paskelbtas svarbaus „Rail Baltica“ ruožo konkursas (2)

„Lietuvos geležinkeliai“ paskelbė projekto „Rail Baltica“ rangos darbų pirkimo konkursą nutiesti europinės vėžės geležinkelį nuo Kauno iki Palemono. Šis ruožas sujungs nuo Lietuvos ir Lenkijos sienos nutiestą „Rail Baltica“ geležinkelį su Palemone esančiu Kauno intermodaliniu terminalu (KIT). Potencialūs rangovai pasiūlymus galės teikti iki rugpjūčio 1 d.