Lietuvoje – pirmasis milžinas iš 64-ių

 (68)
Pirmasis šiemet į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atplaukęs kruizinis laivas „Costa Pacifica“ prisišvartavo prie Kruizinių laivų terminalo krantinės. Tačiau tris šį sezoną į Klaipėdą užsuksiančius lainerius šį sezoną priims ir birželį veiklą pradėsiantis Centrinis Klaipėdos terminalas (CKT).
Kruizinis laivas Costa Pacifica
Kruizinis laivas Costa Pacifica
© M. Milinio nuotr.

Kruizinių laivų terminalą prižiūrinčios bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ direktorius Alvydas Butkus teigė, jog jis nė kiek nebijo konkurencijos. „Mes nekonkuruojame. Tuos tris laivus CKT mes patys pasiūlėme, nes visų laivų šiemet negalėsime priimti fiziškai. Va, „Costa Pacifica“ ilgis – 290 metrų, o mūsų krantinė tik 350 metrų ilgio. Antro laivo jau nebegalėtume priimti. Todėl mes iš anksto kolegoms pasiūlėme tris laivus, nes jie mūsų terminale paprasčiausiai netilps“, - sakė A. Butkus.

CKT direktorius Benediktas Petrauskas taip pat aiškino, kad dėl kruizinių laivų konkuruoti neketina. „Mes galime priimti ir tris, ir penkis, ir penkiolika laivų. Tačiau jų iš kolegų pervilioti ir taip dempinguoti kainų neketiname. Sieksime pritraukti naujus klientus, o ne vilioti jau esamus“, - tvirtino B. Petrauskas.

Šiemet kruiziniai laivai į Klaipėdos uostą užsuks net 64 kartus. Vizitų skaičiumi Lietuvos uostamiestis pirmą kartą aplenkė Latvijos sostinę Rygą, kuri šiemet priims 58 kruizinius laivus. Pernai kruiziniai laivai į Klaipėdą atplaukė tik 43 kartus.

Rygos atplaukęs „Costa Pacifica“ į Klaipėdą atplukdė beveik 2800 turistų. Didžioji jų dalis pasirinko ekskursijas į Palangą ir Nidą. Dalis keleivių, kurių didžiąją daugumą sudaro vokiečiai ir prancūzai, apžiūrėti Lietuvos uostamiestį nusprendė savarankiškai.

Iš Klaipėdos šis laineris plauks į Gdanską, kuriame ir užbaigs kruizą po Baltiją.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Transportas

Pasienio postuose su Baltarusija - Rusijos vilkikų eilės (8)

Lietuvos pasienio postuose su Baltarusija ir Rusija nusidriekė vilkikų eilės. Jos susidarė, Rusijai ir Lenkijai nesusitariant dėl dvišalių vežimo leidimų bei padidėjusio prekių srauto, sako Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovas.

„Ryanair“ pristato naują skrydžių kryptį (7)

Aviakompanija „Ryanair“, skelbia naują žiemos sezono maršrutą iš Viiniaus oro uosto į Berlyną. Keleiviai iš Vilniaus į Berlyno Šonefeldo oro uostą bus skraidinami tris kartus per savaitę žiemos sezono metu, rašoma aviakompanijos „Ryanair“ pranešime spaudai.

Iš Kauno pakilęs „Aeroflot“ lėktuvas suka ratus aplink Uteną (125)

Trečiadienį į DELFI redakciją kreipėsi susirūpinęs skaitytojas interneto svetainėje flightradar24.com pastebėjęs, kad iš Kauno pakilęs „Aeroflot“ lėktuvas jau kurį laiką suka ratus aplink Uteną.

Didžiojoje Lietuvos dalyje keliai šlapi (2)

Didžiojoje Lietuvos dalyje antradienio vakarą magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai buvo šlapi, tik pietryčiuose jie drėgni.

Pajūryje milžiniškoje eilėje kenčia šimtai vairuotojų iš Rusijos atnaujinta (284)

Jau visą savaitę Kairių gatvėje stovi nusidriekusi ilga vilkikų su rusiškais numeriais eilė. Iškilus Rusijos ir Lenkijos ekonominiams nesutarimams dėl tranzitinių krovinių gabenimo, dalis Rusijos autotransporto priemonių pasuko į Baltijos uostus.