Lietuvoje – pirmasis milžinas iš 64-ių

 (68)
Kruizinis laivas Costa Pacifica
Kruizinis laivas Costa Pacifica
© M. Milinio nuotr.

Pirmasis šiemet į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atplaukęs kruizinis laivas „Costa Pacifica“ prisišvartavo prie Kruizinių laivų terminalo krantinės. Tačiau tris šį sezoną į Klaipėdą užsuksiančius lainerius šį sezoną priims ir birželį veiklą pradėsiantis Centrinis Klaipėdos terminalas (CKT).

Kruizinių laivų terminalą prižiūrinčios bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ direktorius Alvydas Butkus teigė, jog jis nė kiek nebijo konkurencijos. „Mes nekonkuruojame. Tuos tris laivus CKT mes patys pasiūlėme, nes visų laivų šiemet negalėsime priimti fiziškai. Va, „Costa Pacifica“ ilgis – 290 metrų, o mūsų krantinė tik 350 metrų ilgio. Antro laivo jau nebegalėtume priimti. Todėl mes iš anksto kolegoms pasiūlėme tris laivus, nes jie mūsų terminale paprasčiausiai netilps“, - sakė A. Butkus.

CKT direktorius Benediktas Petrauskas taip pat aiškino, kad dėl kruizinių laivų konkuruoti neketina. „Mes galime priimti ir tris, ir penkis, ir penkiolika laivų. Tačiau jų iš kolegų pervilioti ir taip dempinguoti kainų neketiname. Sieksime pritraukti naujus klientus, o ne vilioti jau esamus“, - tvirtino B. Petrauskas.

Šiemet kruiziniai laivai į Klaipėdos uostą užsuks net 64 kartus. Vizitų skaičiumi Lietuvos uostamiestis pirmą kartą aplenkė Latvijos sostinę Rygą, kuri šiemet priims 58 kruizinius laivus. Pernai kruiziniai laivai į Klaipėdą atplaukė tik 43 kartus.

Rygos atplaukęs „Costa Pacifica“ į Klaipėdą atplukdė beveik 2800 turistų. Didžioji jų dalis pasirinko ekskursijas į Palangą ir Nidą. Dalis keleivių, kurių didžiąją daugumą sudaro vokiečiai ir prancūzai, apžiūrėti Lietuvos uostamiestį nusprendė savarankiškai.

Iš Klaipėdos šis laineris plauks į Gdanską, kuriame ir užbaigs kruizą po Baltiją.

www.DELFI.lt
 
68
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Transportas

Kelius kausto plikledis (1)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 19:19
Ketvirtadienio vakarą plikledis jau vietomis padengė magistralę Vilnius-Klaipėda, o naktį ir rytą eismo sąlygas daug kur sunkins ir šlapdriba, lijundra.

Pardavė 15 troleibusų (8)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 17:09
Pardavė 15 troleibusų
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ trečiadienį aukciono būdu pardavė 15 jau pusantrų metų nebenaudojamų troleibusų.

Kaip užtikrinti savo saugumą keliaujant su nepažįstamuoju (11)

2014 lapkričio mėn. 20 d. 16:57
Prieš sėdant į socialiniame tinkle surasto nepažįstamojo automobilį, vertėtų juo bent truputį pasidomėti.

Mažeikių rajone eismo sąlygas sunkina plikledis, dieną galima lijundra

2014 lapkričio mėn. 20 d. 07:17
Mažeikių rajone ketvirtadienio rytą susidarė sudėtingesnės eismo sąlygos dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, čia barstomi slidūs krašto ir rajoninių kelių ruožai, pranešė Automobilių kelių direkcija.

Lauke darosi vis atšiauriau: įspėja ir vairuotojus, ir pėsčiuosius (8)

2014 lapkričio mėn. 19 d. 18:04
Lietuvos hidrometeorologijos duomenimis, šiuo metu pietvakariniuose rajonuose yra susidariusi lijundra. Ji tęsis visą parą.