Lietuvoje – pirmasis milžinas iš 64-ių

 (68)
Kruizinis laivas Costa Pacifica
Kruizinis laivas Costa Pacifica
© M. Milinio nuotr.

Pirmasis šiemet į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą atplaukęs kruizinis laivas „Costa Pacifica“ prisišvartavo prie Kruizinių laivų terminalo krantinės. Tačiau tris šį sezoną į Klaipėdą užsuksiančius lainerius šį sezoną priims ir birželį veiklą pradėsiantis Centrinis Klaipėdos terminalas (CKT).

Kruizinių laivų terminalą prižiūrinčios bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ direktorius Alvydas Butkus teigė, jog jis nė kiek nebijo konkurencijos. „Mes nekonkuruojame. Tuos tris laivus CKT mes patys pasiūlėme, nes visų laivų šiemet negalėsime priimti fiziškai. Va, „Costa Pacifica“ ilgis – 290 metrų, o mūsų krantinė tik 350 metrų ilgio. Antro laivo jau nebegalėtume priimti. Todėl mes iš anksto kolegoms pasiūlėme tris laivus, nes jie mūsų terminale paprasčiausiai netilps“, - sakė A. Butkus.

CKT direktorius Benediktas Petrauskas taip pat aiškino, kad dėl kruizinių laivų konkuruoti neketina. „Mes galime priimti ir tris, ir penkis, ir penkiolika laivų. Tačiau jų iš kolegų pervilioti ir taip dempinguoti kainų neketiname. Sieksime pritraukti naujus klientus, o ne vilioti jau esamus“, - tvirtino B. Petrauskas.

Šiemet kruiziniai laivai į Klaipėdos uostą užsuks net 64 kartus. Vizitų skaičiumi Lietuvos uostamiestis pirmą kartą aplenkė Latvijos sostinę Rygą, kuri šiemet priims 58 kruizinius laivus. Pernai kruiziniai laivai į Klaipėdą atplaukė tik 43 kartus.

Rygos atplaukęs „Costa Pacifica“ į Klaipėdą atplukdė beveik 2800 turistų. Didžioji jų dalis pasirinko ekskursijas į Palangą ir Nidą. Dalis keleivių, kurių didžiąją daugumą sudaro vokiečiai ir prancūzai, apžiūrėti Lietuvos uostamiestį nusprendė savarankiškai.

Iš Klaipėdos šis laineris plauks į Gdanską, kuriame ir užbaigs kruizą po Baltiją.

www.DELFI.lt
 
68
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Transportas

Pajūryje daugėja pramogaujančių ore ir ant vandens

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 17:37
Pajūryje daugėja pramogaujančių ore ir ant vandens
DELFI (P.Sadausko nuotr.)
Vasarą padaugėjo pramogaujančiųjų ore ir ant vandens.

TIR byloja skaudų Rusijos smūgį vežėjams (14)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 16:28
TIR byloja skaudų Rusijos smūgį vežėjams
A.Stackevič nuotr.
Rusijos ekonomikos bėdos bei rugpjūtį įvestas Rusijos Federacijos embargas Europos Sąjungos prekėms skaudžiai atsiliepė vežėjų verslui – lyginant šių ir praėjusių metų rugsėjo duomenis, ketvirtadaliu sumažėjo išduotų TIR knygelių skaičius, praneša Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.

Nepasisekė antradienį skrendantiems su „Lufthansa“ (1)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 16:13
Antradienį oro linijų bendrovė „Lufthansa“ aštuonioms valandoms nutrauks darbą Frankfurto oro uoste.

Palangos oro uosto planai virsta realybe (25)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 15:18
Palangos oro uostas
Organizatorių nuotr.
Kelerius metus vykę ginčai ir skambėję pažadai, jog iš Tarptautinio Palangos oro uosto padaugės skrydžių krypčių pamažu tampa realybe. Tikėtina, kad nuo kitų metų pagerės susisiekimas tarp Vakarų Lietuvos regiono ir Londono.

„Air France" pilotai pradėjo streiką (3)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 14:08
Pirmadienį Prancūzijos oro linijų bendrovė „Air France" pranešė, kad jos pilotai pradėjo savaitės trukmės streiką. Bendrovė atšauks daugiau kaip 50 proc. savo skrydžių, praneša BBC.