"LAL investicijų valdymas" prašo leidimo įsigyti 100 proc. LAL

 (36)
Specialiai privatizavimui įsteigta bendrovė "LAL investicijų valdymas" prašo Konkurencijos tarybos leidimo įsigyti 100 proc. nacionalinės oro bendrovės "Lietuvos avialinijos" (LAL) akcijų.
Lėktuvas
© Corbis/Scanpix

Prašymas dėl LAL akcijų įsigijimo pateiktas pirmadienį, Eltai pranešė Konkurencijos tarybos atstovai.

Už daugiau kaip 20 mln. litų LAL perkančios "LAL investicijų valdymo" kontrolinį 70 proc. akcijų paketą iš pradžių valdys telekomunikacijų, apsaugos, duomenų ir automatikos sprendimus vykdanti "Fima". Po 15 proc. akcijų turės įmonės "ŽIA valda" ir "Garantas". Ateityje "LAL investicijų valdymo" akcininkų struktūra keisis, o "ŽIA valda" per ateinančius dvejus metus turimą "LAL investicijų valdymo" akcijų paketą planuoja padidinti iki 33 procentų.

Valstybės turto fondas (VTF) LAL akcijų pirkimo-pardavimo sutartį su "Fima" ir "LAL investicijų valdymu" planavo pasirašyti liepos pabaigoje. Tačiau dabar šis terminas prasitęs, nes Vyriausybė, turinti pritarti LAL akcijų pirkimo-pardavimo sutarčiai, iki rugpjūčio atostogauja.

Be to, tam, kad iki galo būtų įvykdytas LAL privatizavimo sandoris, turės būti gautas Konkurencijos tarybos leidimas.

100 proc. LAL akcijų paketo pradinė pardavimo kaina - 9,3 mln. litų. "Fima" skelbia, kad, be investicijų už įsigyjamą akcijų paketą, numatomai pertvarkai bei LAL atnaujinti vietoj privatizavimo sąlygose nurodytų 10 mln. litų ji ketina investuoti daugiau - 20-28 mln. litų.

LAL pirkėjas turės perimti ir maždaug 30 mln. litų bendrovės skolų finansinėms institucijoms. Visos LAL mokėtinos sumos ir įsipareigojimai 2004 metų pabaigoje sudarė 70,96 mln. litų (prieš metus - 68,587 mln. litų).

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (36)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Transportas

Ties Kaunu – kilometrinė spūstis (38)

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojai praneša, kad dėl prasidėjusio tilto per Jiesios upę remonto ribojamas transporto eismas ties Išlaužo gyvenviete.

Po „Air Lituanica“ griūties: kas nutiko su bilietų kainomis? (67)

Lygiai prieš savaitę iš rinkos pasitraukusi oro bendrovė „Air Lituanica“ sujaukė kai kurių krypčių skrydžių kainas. Kai kurie kelionių lėktuvu pardavėjai pastebi, kad kainos tam tikromis kryptimis yra gerokai didesnės.

Tarė galutinį žodį dėl Laisvės alėjos (110)

Kaune kilo audringos diskusijos kai pasigirdo planai, jog po rekonstrukcijos Laisvės alėjoje bus leidžiamas automobilių eismas. Naujoji Kauno valdžia paskelbė, jog šios kalbos neturi jokio pagrindo – automobilių Laisvės alėjoje nebus, kaip ir iki šiol centrinė gatvė bus skirta pėstiesiems ir dviratininkams. Tiesa, ir toliau išlieka vienas opiausių klausimų – rekonstrukcijos finansavimas.

Atriš rankas naudoti bepiločius Lietuvoje (32)

Filmų ir reklamų filmavimas užima bene pusę bepiločių orlaivių rinkos, tačiau jų kūrėjai ragina išnaudoti daugiau šių prietaisų potencialo – bepiločius pasitelkti krašto apsaugoje, žemės ūkyje.

Gudrybė, padėsianti surasti pigius lėktuvo bilietus (135)

Kaip paprastai užsakote lėktuvo bilietus? Per kelionių agentūrą? O gal tiesiogiai konkrečios aviakompanijos puslapyje? O ar žinojote, kad aviakompanijų puslapiuose yra šimtai pigių bilietų, kurie yra „paslėpti“ ir aviakompanijos klientams jų nerodo?