"LAL investicijų valdymas" prašo leidimo įsigyti 100 proc. LAL

 (36)
Lėktuvas
© Corbis/Scanpix

Specialiai privatizavimui įsteigta bendrovė "LAL investicijų valdymas" prašo Konkurencijos tarybos leidimo įsigyti 100 proc. nacionalinės oro bendrovės "Lietuvos avialinijos" (LAL) akcijų.

Prašymas dėl LAL akcijų įsigijimo pateiktas pirmadienį, Eltai pranešė Konkurencijos tarybos atstovai.

Už daugiau kaip 20 mln. litų LAL perkančios "LAL investicijų valdymo" kontrolinį 70 proc. akcijų paketą iš pradžių valdys telekomunikacijų, apsaugos, duomenų ir automatikos sprendimus vykdanti "Fima". Po 15 proc. akcijų turės įmonės "ŽIA valda" ir "Garantas". Ateityje "LAL investicijų valdymo" akcininkų struktūra keisis, o "ŽIA valda" per ateinančius dvejus metus turimą "LAL investicijų valdymo" akcijų paketą planuoja padidinti iki 33 procentų.

Valstybės turto fondas (VTF) LAL akcijų pirkimo-pardavimo sutartį su "Fima" ir "LAL investicijų valdymu" planavo pasirašyti liepos pabaigoje. Tačiau dabar šis terminas prasitęs, nes Vyriausybė, turinti pritarti LAL akcijų pirkimo-pardavimo sutarčiai, iki rugpjūčio atostogauja.

Be to, tam, kad iki galo būtų įvykdytas LAL privatizavimo sandoris, turės būti gautas Konkurencijos tarybos leidimas.

100 proc. LAL akcijų paketo pradinė pardavimo kaina - 9,3 mln. litų. "Fima" skelbia, kad, be investicijų už įsigyjamą akcijų paketą, numatomai pertvarkai bei LAL atnaujinti vietoj privatizavimo sąlygose nurodytų 10 mln. litų ji ketina investuoti daugiau - 20-28 mln. litų.

LAL pirkėjas turės perimti ir maždaug 30 mln. litų bendrovės skolų finansinėms institucijoms. Visos LAL mokėtinos sumos ir įsipareigojimai 2004 metų pabaigoje sudarė 70,96 mln. litų (prieš metus - 68,587 mln. litų).

ELTA
 
36
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Transportas

Panevėžyje - suspaustų gamtinių dujų degalinė (10)

2014 balandžio mėn. 16 d. 09:58
SGD degalinė
Autoriaus nuotr.
Panevėžys netrukus taps penktuoju miestu, kur bus įrengta suspaustų gamtinių dujų (SGD) degalinė. Panašios jau veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

S. Klumbytė. Ar tikrai Lietuva jau užbaigė savo jūros erdvių delimitavimo procesą?

2014 balandžio mėn. 15 d. 14:49
S. Klumbytė. Ar tikrai Lietuva jau užbaigė savo jūros erdvių delimitavimo procesą?
I. Labutytės nuotr.
Prieš kelias dienas buvo paskelbta, kad Stokholme Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Švedijos ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas pasirašė Lietuvos ir Švedijos jūros sienos sutartį, kuria galutinai įteisintos visos valstybinės sienos.

Po šalto dušo dėl „Rail Balticos” – Lietuvos atsakas (189)

2014 balandžio mėn. 15 d. 14:07
Premjerui Algirdui Butkevičiui pareiškus, kad Lietuva netrukdys „Rail Baltica“ projektui ir Vilniaus prijungimą galbūt nukels į tolimesnį laiką, susisiekimo ministras tvirtina, kad šaliai kol kas per anksti keisti poziciją.

Skrydžių bendrovei teko raudonuoti dėl pikantiškos nuotraukos (11)

2014 balandžio mėn. 15 d. 12:18
„US Airways“ pirmadienį puolė atsiprašinėti už pornografinį atvaizdą, kuris buvo paskelbtas iš kompanijos oficialios „Twitter“ paskyros, kaip atsakymas vienam nepatenkintam klientui.

Rinkliavos už stovėjimą kiemuose traukinys pajudėjo (33)

2014 balandžio mėn. 15 d. 07:38
Jau dvi savaitės, kai vyksta automobilių apmokėjimo daugiabučių kiemuose kontrolė. Šiuo metu yra išduota mažiau nei šimtas leidimų, baudos kvitų sulaukę gyventojai teisinasi, kad dar nespėjo jų išsiimti, o už rinkliavą atsakingi darbuotojai tvirtina, kad bausti neskubės.