Kauno savivaldybės planuose – 20 naujų viešojo transporto priemonių

 (46)
Kauno savivaldybė per 2011-2012 metus planuoja atnaujinti viešojo transporto parką dviem dešimtimis naujų transporto priemonių. Tiesa, kol kas nėra aišku, ar bus perkami autobusai, ar troleibusai. Lėšų parko atnaujinimui planuojama gauti iš ES. Nors dar konkursai troleibusų pirkimui nėra paskelbti, troleibusų gamintojai jau rodo iniciatyvą – pirmadienį savo produkciją pristatė ukrainiečių – čekų bendrovė pademonstravusi troleibusą „Bogdan T70115“.
Troleibusas „Bogdan T70115“
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

„Bogdan T70115“, kuris varomas 175 kW galingumo asinchroninio variklio, yra 34 sėdimos ir 65 stovimos vietos. Troleibuso ilgis – 12 metrų, plotis – 2,55 metro, aukštis – 3,4 metro. Preliminariais duomenimis, šio troleibuso kaina siekia apie 270 tūkst. eurų.

„Manau, galime galvoti apie 20-ties naujų transporto priemonių – troleibusų ar autobusų – įsigijimą“, - DELFI sakė Paulius Keras, Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

„Bogdan T70115“ savo techninėmis charakteristikomis nedaug skiriasi nuo Kaune jau kursuojančių lenkiškų „Soliaris“ troleibusų – tiek „Bogdan“, tiek „Soliaris“ elektrinė dalis pagaminta Čekijoje, o lenkai bei ukrainiečiai kūrė kėbulą.

Kauniečiai naująjį troleibusą galės išbandyti iki rugsėjo 2 dienos. Troleibusas „Bogdan“ kursuos 14-uoju maršrutu.

Šiuo metu Kaunas turi apie 142 troleibusus, iš 113 kasdien išrieda į gatves. 2007 metais, Kauno savivaldybei paėmus 15 mln. Lt paskolą iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, buvo nupirkti 42 troleibusai „Soliaris“.

Panaši situacija ir „Autobusų parke“ – Kaune kursuoja 55 autobusai, pagaminti prieš 5 metus. Kiti 100 autobusų – gerokai senesni.

Pranešama, kad  Lietuvoje, Vilniuje, bus gaminami troleibusai ir autobusai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

T. Matulionio beatifikacijos iškilmių metu – laikini eismo ribojimai (3)

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad birželio 25 d. Katedros aikštėje ir jos prieigose bus organizuojamos arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilmės. Renginio metu bus ribojamas transporto eismas. Birželio 25 d. 7–19 val. bus draudžiamas transporto eismas T. Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Maironio gatvės dalyje, Žygimantų, Arsenalo ir T. Kosciuškos gatvėse (išskyrus asmenims, turintiems organizatorių leidimus įvažiuoti į teritoriją).

Vilniuje apmokestinamas automobilių statymas 11 naujų vietų (63)

Jau kitą antradienį daugelyje sostinės vietų nemokamai statę automobilius neatidūs vairuotojai gali sulaukti baudų, nes nuo birželio 27 d. stovėjimas bus apmokestintas vienuolikoje naujų vietų.

Nebereikės prašymų žymėtiems degalams (1)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad taupant mokesčių mokėtojų laiką, leidimai gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkyje, liepos mėn. pradžioje bus patalpinti sistemoje Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manovmi

R. Masiulis: taksi kainos Vilniaus oro uoste galėtų būti reguliuojamos (19)

Susisiekimo ministras ir Vilniaus meras sako, kad Vilniaus oro uoste dirbančių taksi kainos galėtų būti reguliuojamos.

Vilniaus oro uoste – atvykimo terminalo teritorijos tvarkymo darbai (2)

Vis didesnių keleivių ir skrydžių srautų sulaukiantis Vilniaus oro uostas ėmėsi atvykimo terminalo teritorijos tvarkymo darbų.