Kauno savivaldybės planuose – 20 naujų viešojo transporto priemonių

 (46)
Kauno savivaldybė per 2011-2012 metus planuoja atnaujinti viešojo transporto parką dviem dešimtimis naujų transporto priemonių. Tiesa, kol kas nėra aišku, ar bus perkami autobusai, ar troleibusai. Lėšų parko atnaujinimui planuojama gauti iš ES. Nors dar konkursai troleibusų pirkimui nėra paskelbti, troleibusų gamintojai jau rodo iniciatyvą – pirmadienį savo produkciją pristatė ukrainiečių – čekų bendrovė pademonstravusi troleibusą „Bogdan T70115“.
Troleibusas „Bogdan T70115“
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

„Bogdan T70115“, kuris varomas 175 kW galingumo asinchroninio variklio, yra 34 sėdimos ir 65 stovimos vietos. Troleibuso ilgis – 12 metrų, plotis – 2,55 metro, aukštis – 3,4 metro. Preliminariais duomenimis, šio troleibuso kaina siekia apie 270 tūkst. eurų.

„Manau, galime galvoti apie 20-ties naujų transporto priemonių – troleibusų ar autobusų – įsigijimą“, - DELFI sakė Paulius Keras, Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

„Bogdan T70115“ savo techninėmis charakteristikomis nedaug skiriasi nuo Kaune jau kursuojančių lenkiškų „Soliaris“ troleibusų – tiek „Bogdan“, tiek „Soliaris“ elektrinė dalis pagaminta Čekijoje, o lenkai bei ukrainiečiai kūrė kėbulą.

Kauniečiai naująjį troleibusą galės išbandyti iki rugsėjo 2 dienos. Troleibusas „Bogdan“ kursuos 14-uoju maršrutu.

Šiuo metu Kaunas turi apie 142 troleibusus, iš 113 kasdien išrieda į gatves. 2007 metais, Kauno savivaldybei paėmus 15 mln. Lt paskolą iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, buvo nupirkti 42 troleibusai „Soliaris“.

Panaši situacija ir „Autobusų parke“ – Kaune kursuoja 55 autobusai, pagaminti prieš 5 metus. Kiti 100 autobusų – gerokai senesni.

Pranešama, kad  Lietuvoje, Vilniuje, bus gaminami troleibusai ir autobusai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Transportas

Be tėvų skrendantį paauglį išprašė iš lėktuvo ir paliko be priežiūros (8)

„EasyJet” lėktuvu skrendantį berniuką lėktuvo personalas paprašė palikti perpildytą lėktuvą ir oro uoste paliko be priežiūros, rašo theguardian.com.

Rado, kas kaltas dėl brangstančio automobilių draudimo (74)

Tai, kad ukrainiečiai Lietuvoje perka automobilius ir per tam tikras įmones vis tiek juos užregistruoja mūsų šalyje, ir mums, ir Ukrainai sukuria tam tikrų problemų, LRT RADIJUI sako „Regitros“ Transporto priemonių registracijos skyriaus laikinasis vadovas Marius Navickas.

„Ryanair“ prakalbo apie planus mažinti kainas atnaujinta (11)

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pranešė padidinusi ketvirčio pelną 55 proc. ir perspėjo konkurentus, kad artimiausiais mėnesiais gali sumažinti tarifus 9 proc., lyginant su praėjusiais metais, informuoja „Reuters“.

Pradedama Vilniaus Geležinio vilko gatvės rekonstrukcija (12)

Pradedami darbai vienoje ilgiausių sostinės Geležinio Vilko gatvėje - darbai bus vykdomi etapais, bet Vilniaus savivaldybės atstovai įspėja vairuotojus apie būsimus nepatogumus.

„Novaturas“ viršijo 100 mln. eurų apyvartą (7)

Didžiausio Vidurio ir Rytų Europos privataus kapitalo investicijų fondo „Enterprise Investors“ valdoma Lietuvos kelionių organizatorė „Novaturas“ praėjusiais metais gavo 101,587 mln. eurų konsoliduotų pajamų - 2,3 proc. daugiau nei 2015 metais, kai įmonių grupės apyvarta buvo 99,308 mln. eurų.