Vytautas Plunksnis"/> Vytautas Plunksnis" />

Laukiama rinkos reakcijos į "Lietuvos telekomo" tarifų balansavimą

 (5)
Untitled Document

Po LTEL vadovo Tapio Paarmos bei Premjero Rolando Pakso susitikimo paaiškėjo, kad "Lietuvos telekomas" neatsisakys savo planų nuo kitų metų pradžios didinti vietinių pokalbių tarifus. "Lietuvos telekomo" vadovas prižadėjo per dvi savaites peržiūrėti interneto paslaugų tarifus ir sąlygas. Telekomas nepadarė ženklesnių nuolaidų, tačiau nėra aišku, ar tai teigiamai paveiks bendrovės akcijų kainą.

Savo sprendimą telekomo vadovas motyvavo pažadais investuotojams, tačiau ne visiems, o tik tarptautiniams. Agentūra ELTA citavo Tapio Paarmą: "Mes teisiškai esame visiškai susaistyti taisyklių, kurios galioja tarptautinėse biržose, bei pažadų, kurie buvo duoti tarptautiniams investuotojams, todėl neturime jokios galimybės šiuo metu pakeisti "Lietuvos telekomo" direktorių valdybos sprendimo, kuris priimtas dėl tarifų balansavimo". LTEL vadovas jau ne pirmą kartą mini kažkokias mistines tarptautinių rinkų taisykles, tačiau neatrodo, kad jis būtų gerai susipažinęs su tuo, kaip tarptautinės kompanijos informuoja apie savo veiklą. Dauguma JAV bendrovių ne tik skelbia artimiausių metų pajamų ir pelno prognozes, bet ir įvykus svarbesniems pokyčiams rinkoje šias prognozes tikslina, taip pat stengiamasi įvardinti kiekvieno svarbesnio kompanijos sprendimo įtaką pajamoms. Deja, visiškai priešinga situacija yra LTEL atveju - neskelbiamos nei pajamų, nei pelno prognozės, taip pat atsisakoma įvardinti kokią įtaką pajamoms turės tarifų balansavimas.
Mažai kas abejoja, kad tarifų balansavimas padidins bendrovės pajamas bei pelną, tačiau brangiau mokėti už LTEL akcijas neskubama - šiandien vidutinė LTEL kaina smuktelėjo 0,49% iki 2,05 Lt.

Vidutinė "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina sumažėjo 4,88% iki 1,56 Lt, o apyvarta siekė 43 tūkst. Lt. Prekyba LJUR akcijomis vyko gana permainingai - dar pirmąją prekybos valandą kaina smuko iki 1,48 Lt, tačiau vėliau stabiliai kilo ir nepertraukiamos prekybos pabaigoje sandoriai vėl buvo sudaromi po 1,64 Lt. "B. B. Bredo B. V." nepervedė pinigų už LJUR akcijas ir per savaitgalį Vyriausybė turėtų apsispręsti kaip elgtis šioje situacijoje.

Šiokį tokį smulkiųjų akcininkų optimizmą sukėlė tai, kad Danijos bendrovė "DFDR Torline" pareiškė, jog ją domina LJUR laivai. Pagal sutartį su "Bredo", "DFDS Torline" turėjo nupirkti bendrovės, kuriai priklausytų keturios LJUR keltų linijos, šeši Ro-Ro tipo laivai bei LJUR turima keleivinių lainerių agentūrų ir krovinių terminalų akcijų dalis. "DFDS Torline" papildomai norėtų įsigyti dar du konteinerinius LJUR laivus. Valstybės turto fondo atstovai teigia, kad "DFDS Torline" laivus gali įsigyti tik bendrovę restruktūrizavus, o šis procesas gali užtrukti nuo pusės iki vienerių metų.

Artimiausiu metu bendrovės akcijų kainą biržoje lems su privatizavimu susijusios naujienos, tačiau kada nors bus atsigręžta ir į bendrovės rezultatus. Kol kas LJUR labai gerais rezultatais pasigirti negali ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl po pirmojo pusmečio rezultatų paskelbimo paaiškėjus, kad įmonė pateikia prieštaringus duomenis apie savo pajamas bei pelną, nutarta rezultatus skelbti kas ketvirtį.

Panevėžio "Ekrano" (EKRA) akcijų kaina sumažėjo 5,14% iki 6,28 Lt, o apyvarta siekė 59 tūkst. Lt. Kilus nedidelei panikai, EKRA akcijų kaina buvo smukusi žemiau 6 Lt ribos, tačiau vėliau akcijos vėl buvo noriai perkamos po 6,3 Lt. "Ekranas" šiandien pakartojo anksčiau išsakytas prognozes, kad šiemet bus gauta 60 mln. Lt grynojo pelno. Esant dabartinei kainai bendrovės P/E rodiklis pagal prognozuojamą metinį pelną tik kiek viršija 3. "Ekrano" Investicijų skyriaus vadovė Angelija Zokaitienė teigė, jog pagal bendrovės pelningumą bei perspektyvas EKRA akcijų kaina turi ne smukti, bet augti. Pastarąjį kelių dienų EKRA kainos smukimą nulėmė išaugusi pasiūla, kurios nesugebėjo absorbuoti pirkėjai ir galima laukti, jog pelno nusiiminėjimo bangai atslūgus, sulauksime tolesnio EKRA kainos augimo.

Rinka vis dar nesulaukia pranešimo, kokia kaina bus skelbiamas oficialusis pasiūlymas "Ragučio" (RAGU) akcijoms supirkti ir šis neaiškumas neleidžia nusistovėti RAGU kainai. Šiandien ji smuktelėjo 10% iki 7,56 Lt, o apyvarta siekė 1,7 tūkst. Lt. Kol kas negalima atmesti galimybės, kad oficialusis pasiūlymas bus paskelbtas 5 Lt kaina, tačiau su pasiūlymo skelbimu gali būti delsiama gana ilgai. Pagal Oficialaus pasiūlymo pateikimo, registravimo ir įgyvendinimo taisykles, konkretaus privalomojo oficialaus pasiūlymo pateikimo termino nėra. Pagal šias taisykles, asmuo, įgijęs daugiau nei 50% balsų emitento visuotiniame akcininkų susirinkime, nuo 50% peržengimo ribos netenka visų balsų emitento visuotiniuose akcininkų susirinkimuose. Balsavimo teisė vėl įgyjama tą dieną, kai Vertybinių popierių komisijoje įregistruojamas oficialus pasiūlymas. Tai reiškia, jog "A Le Coq" su oficialaus pasiūlymo skelbimu gali delsti iki kitų metų visuotinio akcininkų susirinkimo (žinoma, jei neatsiras akcininkų, inicijuosiančių neeilinį akcininkų susirinkimą).

"Anykščių vyno" (ANYK) akcijos pabrango net 14% - iki 0,57 Lt, o apyvarta siekė 23 tūkst. Lt. Jei daryti prielaidą, kad akcizų politikos pakeitimas leis bendrovei vėl gauti anksčiau gana įprastą 10 mln. Lt metinį pelną, bendrovės akcijos tada yra pakankamai pigios (ANYK kapitalizacija - 28 mln. Lt). Kita vertus, suinteresuotų grupių kova dėl akcizų politikos dar nesibaigė ir sunku pasakyti, kokio ANYK veiklos pagerėjimo bus sulaukta.

Kartu su "Anykščių vynu" brango ir "Alitos" (ALIT) akcijos. Jų kaina padidėjo 5,26% iki 0,6 Lt, o apyvarta siekė 2,1 tūkst. Lt.

Tiesioginiais sandoriais buvo parduota 2,62% "Trinyčių" akcijų. Už akciją mokėta po 0,05 Lt, o apyvarta siekė 18 tūkst. Lt.

Dviem tiesioginiais sandoriais "Lietuvos telekomo" akcijų parduota už 81 tūkst. Lt, o už akciją mokėta po 2,1 Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Rinkos

Įvardijo, kas gali sukelti kitą krizę (120)

Aukštas investicijoms naudojamo skolinto kapitalo lygis ir žemas kintamumas vertybinių popierių rinkose gali sukelti kitą finansų krizę, sako apribotos rizikos fondo „Baupost Group“ viešųjų investicijų vadovas Jimas Mooney.

„Biržos laikmatis“: po M. Draghi pasisakymų euras dar labiau sustiprėjo

ECB vadovas užsiminė, kad diskusija dėl turto supirkimo programos prasidės rudenį. M. Draghi taip pat pažymėjo, kad ekonominė euro zonos situacija akivaizdžiai gerėja ir išsakė įsitikinimą, kad nepaisant silpnokos dinamikos, infliacijos tempas laipsniškai pasieks ECB 2 proc. tikslinį lygį.

Euro kursas - ties aukščiausiu lygiu pastaruoju metu (2)

Euro kursas ketvirtadienį laikosi ties aukščiausiu lygiu per 14 mėnesių, rinkoms laukiant Europos centrinio banko (ECB) komentarų dėl galimo skatinimo programos atsisakymo; jenos kursas beveik nekinta po Japonijos centrinio banko susitikimo, informuoja „Reuters“.

„Biržos laikmatis“: akcijų indeksai vėl pasiekė rekordines aukštumas

Antradienį brango akcijos ir nafta, investuotojų akiratyje – šiandienos ECB posėdis. JAV vakar „S&P 500“ (+0,54 proc.) ir NASDAQ (+0,64 proc.) pasiekė naujas aukštumas, o „Dow Jones“ (+0,31 proc.) pakilti aukščiau sutrukdė investuotojų lūkesčius gerokai nuvylę IBM rezultatai (IBM akcijų kaina vakar nukrito 4,20 procento).

Doleriui nutolus nuo kelių mėnesių minimumų aukso kainos smunka (1)

Aukso kainos trečiadienį smuko, nes JAV dolerio kursas, nusmukęs iki mėnesinių minimumų, stabilizavosi, tuo tarpu neapibrėžtos JAV pinigų politikos griežtinimo perspektyvos šiais metais ir politiniai nesutarimai Vašingtone tebedaro spaudimą JAV valiutai, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.