Teismas apribojo D.Nedzinsko teisę perleisti Trakų autobusų stoties pastatą

 (4)
Vilniaus apygardos teismas apribojo verslininko Dariaus Nedzinsko teises perleisti pernai įsigytą Trakų autobusų stoties pastatą.
© Organizatorių archyvas

Teismas praėjusią savaitę iš dalies tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prašymą ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones turtui, kurį D. Nedzinsko bendrovė „Trastas“ įsigijo iš savivaldybės įmonės „Trakų autobusai“ pernai balandį. Pagal sutartį, „Trakų autobusai“ perdavė D. Nedzinsko bendrovei „Trastas“ dalį Vytauto gatvėje esančio Trakų autobusų stoties pastato mainais į toje pačioje gatvėje esantį „Trasto“ turimą 0,2 ha ploto sklypą. Sutarčiai tuomet pritarė Trakų rajono savivaldybės taryba.

Teismas nurodė, kad jei nebūtų taikomas draudimas perleisti nurodytą nekilnojamą turtą, atsakovai turėtų galimybę jį perleisti asmenims, kurie į bylos nagrinėjimą nėra įtraukti.

„Dėl šios priežasties užsitęstų bylos nagrinėjimas, dar labiau pasunkėtų ir taip sudėtinga teisinė situacija, nukentėtų viešasis interesas bei pasunkėtų teismo sprendimo įvykdymas“, – nurodė teismas.

Prokurorai prašė pripažinti mainų sutartį negaliojančia, tačiau teismas šio prašymo nepalaikė.

Sprendime pažymima, kad pritaikyta laikinoji apsaugos priemonė, t. y. įrašas viešame registre dėl nekilnojamojo turto nuosavybės teisių perleidimo draudimo, yra mažiausiai varžanti atsakovų teises, nes riboja tik jų teisę šiuo turtu disponuoti, tačiau nedraudžia šį turtą valdyti ir juo naudotis, ir „iš esmės nesukelia atsakovams neigiamų pasekmių ir nepažeidžia jų teisių bei teisėtų interesų“.

Gegužę teismas laikinai sustabdė Kultūros paveldo departamento, Trakų rajono savivaldybės bei Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimus, kurie leido vykdyti Trakų autobusų stoties rekonstrukciją. Prašymą teismui teikė Trakų istorinio nacionalinio parko vadovas Gintaras Abaravičius.

Savo ruožtu D. Nedzinskas buvo kreipęsis į prokuratūrą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi derinant stoties rekonstrukcijos investicinį projektą, prokurorai ikiteisminį tyrimą nutraukė. Tokį sprendimą D. Nedzinskas apskundė, prašymą šiuo metu nagrinėja aukštesnysis prokuroras.

D. Nedzinskas siekia atnaujinti seną Trakų autobusų stotį drauge įrengiant parduotuvę. „Trastas“ į naujos Trakų autobusų stoties ir „Rimi" parduotuvės projektą žada investuoti 3 mln. eurų. Teritorijoje esančius 1987 metais statytus pastatus planuojama griauti ir vietoje jų iki 2018 metų pastatyti stoties ir 2 tūkst. kv. m ploto parduotuvės kompleksą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Nekilnojamasis turtas

Druskininkuose pastatytas apverstas namas (38)

Joninių savaitgalį Druskininkuose pradėjo veikti nauja pramoga – pačiame kurorto centre pastatytas apverstas namas.

Iš keliams tiesti skirtų betono vamzdžių architektas pasistatė namus (7)

Viename lauko pakrašty Kipre riogsanti stirta betoninių vamzdžių iš pirmo žvilgsnio primena statybų aikštelę, bet iš tikrųjų tai – modernus gyvenamasis namas „AB house“, kuriame su savo šeima įsikūrė architektas Andreas Vardas.

G. Nausėda: gaisras gali kilti tik viename NT segmente (105)

Šiuo metu į būsto nuomai rinką ateina taip vadinami „suprakaitavę, uždusę ir vėluojantys“ pirkėjai, sako SEB prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Dėl NT sostinės senamiestyje įsigijusių bendrovių - ginčas dėl kiemo (2)

Bankrutavusios bendrovės Leidybos centras nekilnojamąjį turtą Vilniaus senamiestyje, šalia klubo „Tamsta“, įsigiję naujieji savininkai susiginčijo dėl kiemo.

LRT ketina renovuoti savo pastatus (15)

Lietuvos radijas ir televizija (LTR) ketina renovuoti savo pastatus Vilniuje, S. Konarskio gatvėje.