Jauni architektai sulaukė pripažinimo Prancūzijoje

 (9)
Justina Muliuolytė, Tadas Jonauskis ir Lukas Rekevičius buvo pripažinti geriausiais „Europan’11” konkurse su projektu “Multitalented City” Reimso mieste, Prancūzijoje.
Lietuvių komanda yra vienintelė užsieniečių komanda šiemet laimėjusi „Europan” Prancūzijoje.
Projektas Multitalented City
© Organizatorių archyvo nuotr.

Kaip aiškina autoriai, „Multitalented city” projektas buvusio universiteto miestelio teritorijoje siūlo strategiją, kaip merdintis miesto pakraštys galėtų transformuotis ir tapti nauju centru.

Pagrindinis projekto akcentas - penkios aikštės, kurios jungiasi į platesnę viešų erdvių sistemą bei kuria naują identitetą. Aikštė tampa kasdieninio gyvenimo dalimi: įvairios funkcijos yra grupuojamos į klasterius, kiekviena aikštė turi savitą identitetą, ji tampa kasdieniniu tvarių technologijų organizavimo pagrindu. Dabartiniai universiteto pastatai bei erdvės yra integruojami į naują struktūrą, nubrėžiant naujų aikščių ribas bei transformuojant pastatus ir suteikiant jiems naujas funkcijas.

„Europan” konkursas vyksta kas dvejus metus. Europos miestų atstovai renkasi į tarptautinį forumą, kuriame aptariamos aktualios Europos miestų problemos bei išrenkamos konkurso teritorijos. Jaunieji, iki 40 metų, Europos architektai turi galimybę rinktis transformuoti iš vidutiniškai 50 siūlomų teritorijų visoje Europoje.

Tarptautinė komisija bei miestų atstovai aptaria pateiktų konkursinių darbų aktualumą, novatoriškumą, konceptualumą, ir išrenka laimėtojus. Laimėjusių projektų autoriai gauna teisę toliau vystyti bei realizuoti konkursinius darbus.

Prancūzijoje Europan komitetas atrinko viso šešias teritorijas, kurioms buvo pateikti 239 darbai. 18 Prancūzijos darbų buvo padalinti į 5 nugalėtojus, 6 antrąsias vietas, bei 7 paskatinamąsias premijas

Šių metų „Europan’11” sesijos metu iš viso pateikti 1826 darbai 49-iose teritorijose, viso 17-oje šalių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Nekilnojamasis turtas

Nauja valstybinės žemės nuomos tvarka gali tapti staigmena plėtotojams bei bankams (3)

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) šią savaitę planuoja pateikti Vyriausybės nutarimo dėl valstybinės žemės nuomos ar pardavimo projektą Teisingumo ministerijos derinimui.

Jaunimas neperka sodybų: gandralizdis ant stogo ir šviežiai nupjautos žolės kvapas nekelia jokių sentimentų (582)

Pavasarį bundanti gamta primena poilsines sodybas prie ežerų ir miškuose turintiems miestiečiams, kad jau metas galąsti vejapjovės peilius, išsivalyti po žiemos apdulkėjusias kepsnines ir atsakinėti į draugų klausimus, kada planuoja kūrenti pirtį. Sodybomis Dzūkijoje prekiaujantys nekilnojamojo turto agentūrų atstovai teigia, kad lietuvių laisvalaikio pomėgiai sparčiai keičiasi – jaunos šeimos neturi jokių sentimentų kaimui ir užsidirbę pinigų mieliau leidžia juos kelionėms ir kitoms pramogoms, bet neperka sodybų.

Statyti Lazdynų baseiną pretenduoja „Mitnija“ kartu su „Irdaiva“ ir „Axis Industries“ (30)

Statyti naują 50 metrų ilgio baseiną Vilniuje, Lazdynuose, pretenduoja mažiausią kainą pasiūliusi koncerno „MG Baltic“ valdoma statybų bendrovė „Mitnija“ kartu su partnerėmis - teisėsaugos akiratyje esančia Vilniaus statybų įmone „Irdaiva“, koncerno „Icor“ valdoma pramonės ir energetikos projektų įmone „Axis Industries“ ir su Gargždų statybos bendrovės „Hidrostatyba“ vadovais susijusi Vilniaus statybos bendrovė „HSC Baltic“.

Nelaimė „PepsiCo“ gamykloje Rusijoje: per miestą tekėjo sulčių upės (61)

Į Rusijos Lipecko srityje esančio Lebedianės miesto gatves išsiliejo tonos sulčių. Nelaimės priežastis – bendrovei „PepsiCo“ priklausančioje gamykloje „Lebedianskij“ įvykęs incidentas.

Vilniaus valdžia nereikalaus „Hanner“ plėtojamame sklype statyti stadioną (39)

Vilniaus valdžia nereikalaus, kad kad buvusio „Žalgirio“ stadiono vietoje būtų statomas stadionas. Šioje teritorijoje verslininko Arvydo Avulio valdoma nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ stato viešbutį „Courtyard by Marriott“ ir verslo centrą.