Vėjo jėgainių gamintojai domisi galimybėmis perkelti gamybą iš Kinijos į Baltijos šalis

 (133)
Vokietijoje alternatyvios energetikos parodoje „New Energy Husum 2010“ dalyvavusi bendrovė iš Lietuvos „Amberplastic“ teigia, kad vokiečių ir danų vėjo jėgainių gamintojai domisi galimybėmis perkelti detalių gamybą iš Kinijos į Baltijos šalis.
Vėjo jėgainių gamintojai domisi galimybėmis perkelti gamybą iš Kinijos į Baltijos šalis
© K.Šatūno nuotr.

„Pastebimas vokiečių ir danų vėjo jėgainių gamintojų susidomėjimas perkelti detalių gamybą iš Kinijos į Baltijos šalis. Kylančios darbo jėgos kainos, didelės pristatymo, valiutų, kokybės, atsiskaitymų rizikos, atstumas priverčia ieškoti alternatyvių rinkų ir tai galėtų būti Lietuva“, – sako Nomeda Šimbelytė, „Amberplastic“ plėtros direktorė.

Anot Anilo S.Kane, Pasaulinės vėjo energetikos asociacijos prezidento, jėgainių kainos krenta, tačiau Kinijos gamintojai orientuojasi į kiekybę ir mažą kainą, bet ne į kokybę. Europiečių kokybė yra geriausia, bet kainos turėtų būti mažesnės.

Tuo tarpu kinų gaminiai kritikuojami dėl kokybės. Tą faktą pripažino ir Pirmojoje Pasaulinėje mažųjų vėjo jėgainių konferencijoje kalbėjęs prof. Shen Dechang iš Kinijos Vėjo energetikos įrangos asociacijos. Anot jo, Kinijos vėjo jėgainių gamintojai sulaukia labai daug nusiskundimų dėl kokybės iš JAV, Europos šalių vartotojų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Naujienų prenumerata

Energetika

Pirmasis pusmetis bendrovei „Inter RAO Lietuva“ buvo pelningas (11)

Šių metų pirmojo pusmečio veiklos rezultatus skelbianti bendrovė „Inter RAO Lietuva“ pranešė per šį laikotarpį uždirbusi 6,4 mln. eurų grynojo pelno, arba 0,76 mln. eurų mažiau nei per atitinkamą laikotarpį pernai.

Išgryninta veikla pagerino „Lietuvos energijos“ finansinius rezultatus (13)

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ pirmąjį šių metų pusmetį nuosekliai gerino finansinius rezultatus. Grupė ne tik gavo daugiau pajamų, uždirbo didesnį pelną, sumažino sąnaudas, bet ir užtikrino, kad klientai už gamtines dujas ir elektros energiją antrąjį šių metų pusmetį mokėtų mažiau.

„Lietuvos energijos gamyba“ ir ESO užsiaugino pelnus (3)

Energijos gamintojos bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ pirmojo šių metų pusmečio pajamos, palyginti su 2015 m. pirmuoju pusmečiu, mažėjo, rodo bendrovės paskelbti audituoti 2016 m. pirmojo pusmečio veiklos rezultatai. Vis dėlto bendrovės pelningumo rodikliai ir vartotojams atnešta nauda pastebimai didėjo, teigiama bendrovės pranešime. Tuo tarpu pirmojo pusmečio ESO pelno augimą lėmė padidėjusios pajamos ir sumažėjusios veiklos sąnaudos.

Prezidentė Estijos diplomatei: Baltijos šalys turi reikalauti Astravo AE statybų skaidrumo (25)

Baltijos šalys turi reikalauti, kad Baltarusijos valdžia užtikrintų Astravo atominės elektrinės statybų skaidrumą ir nedelsdama įsileistų tarptautinius ekspertus, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį priėmusi Estijos ambasadorės Lietuvoje Janos Vanaveski skiriamuosius raštus.

Ekspertai: JK gali save imti pozicionuoti kaip mokesčių rojų tarptautinėms kompanijoms (7)

Po to, kai Europos Komisija (EK) įpareigojo kompaniją „Apple“ sumokėti Airijai 13 milijardų eurų mokesčių, analitikai svarsto, kad tokie atvejai gali tapti sėkmės istorija Jungtinei Karalystei (JK), kai ši pasitrauks iš Europos Sąjungos.