Liberalai nepritaria siūlymui neriboti elektros įmonių pelnų

 (40)
Energetikos ministerija pirmadienį Vyriausybei pristatė savo siūlymą įstatymu neriboti elektros energijos įmonių pelno dydžio. Panaikinus įstatyminį reguliavimą, kompetencija nustatyti elektros energijos įmonių pelnų dydį atitektų Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nuomone, toks žingsnis yra skubotas ir netinkamas.
Erikas Tamašauskas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Šiuo metu elektros energijos įmonių pelnas reglamentuojamas įstatymu ir negali būti didesnis nei 5 proc. Pasak energetikos ministro Arvydo Sekmoko, remiantis pasauline praktika, elektros energijos sektoriaus įmonių pelnas turėtų būti 7-10 proc. Ministras pripažįsta, kad didėjant įmonių pelno maržai gali didėti ir elektros kaina vartotojams.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nuomone, nustojus riboti elektros energijos įmonių pelnų dydį – elektros kaina vartotojams išaugtų labai greitai, o ekonominio sunkmečio slegiamiems gyventojams ir verslui tai gali būti pernelyg didelis krūvis. „Šiuo atveju reikia gerai pasverti, kas valstybei apsimoka labiau. Mūsų nuomone, net jei elektros energijos įmonių pelnų neribojimas siejamas su strateginių šalies energetinių objektų statybomis, tam finansuoti reikia ieškoti kitų būtų“, - sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas.

„Jeigu jau kalbame apie mažmeninės prekybos, maisto produktų gamintojų bei pardavėjų pelno dydžio ribojimą, tuomet sprendimas neriboti oligopolinių elektros įmonių pelnų – tiesiog nesuprantamas. Juk nuo to, kokios yra elektros kainos, priklauso ir kitos produkcijos savikaina. Vadinasi, jei jos kils, tikėtina, kad tie patys maisto produktai parduotuvėse ir vėl brangs“, - komentuoja frakcijos seniūnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Energetika

V. Putinas davė pradžią „Turkstream“ dujotiekio projekto dalies įgyvendinimui (13)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį oficialiai davė startą bendro su Turkija dujotiekio „Turkstream“ giliavandenės dalies įgyvendinimui bei iš laivo Juodojoje jūroje paskambino Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui.

Prancūzijos vyriausybė uždraus naftos ir dujų žvalgymą (5)

Prancūzija ketina nebeišduoti naujų naftos ir dujų žvalgymo savo žemyninėje dalyje ir užjūrio teritorijose licencijų, penktadienį pareiškė aplinkos ministras Nicolas Hulot.

Šilumininkai įspėja dėl brangsiančios šilumos, Kainų komisija ramina (7)

Šilumos tiekėjai įspėja, kad pakeitus šilumos supirkimo kainos skaičiavimo metodiką, trijų didžiųjų miestų gyventojams pabrangs centralizuotas šildymas.

Seimo nariai ragina kaimynines šalis nepirkti elektros iš Astravo (70)

Seimo narių grupė vakar Seime įregistravo rezoliuciją kviečiančią Estijos, Latvijos ir Lenkijos parlamentarus priimti teisės aktus, neleisiančius nesaugių branduolinių elektrinių vystytojų tiekiamai elektrai patekti į Baltijos šalių ir Lenkijos elektros sistemas.

„Gazprom“ planuoja investuoti į „Turkijos srauto“ projektą 6 mlrd. JAV dolerių (24)

Investicijos į dujotiekį „Turkijos srautas“ vertinamos šešiais milijardais JAV dolerių, pranešė Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ valdybos primininko pavaduotojas Andrejus Kruglovas, informuoja „RIA Novosti“.