Jei labai retą rudenį Algimantą Arcimavičių, labiau žinomą Tarzano vardu, vis dėlto užpuola koks nors negalavimas, tai šis mūsų lietuviškojo „supermeno“ simbolis gydosi… badaudamas. Nieko nevalgo, o kokią savaitę geria vien pašiltintą šaltinio vandenį (jokio vandens iš čiaupo!). Ir dar — daug savo gamybos arbatų (bruknių, mėlynių lapų, pušų, kadagių spyglių).
© Corbis
Visokių aspirinų ir kitokių tablečių ar miltelių vyriškis nevartoja jau keliasdešimt metų (kaip pats sako, vaistus gėręs tik jaunystėje). Todėl beveik niekada šis vyras ir neserga. Tarzanas įsitikinęs, kad jo gerą sveikatos būklę nulemia ir mityba. Mat mūsų taip daugelio mėgstamą mėsą Algimantas valgo tik… kartą per mėnesį.

Kasdienį jo racioną daugiausiai sudaro daržovės. O vienas iš mėgstamiausių šio niekaip nesenstančio („aš vis dar jaučiuosi dvidešimt penkerių“, — sako Tarzanas, nors jam — jau 64 metai) vyro patiekalų: riekė juodos duonos, užtepta naminiu sviestu ir apibarstyta smulkiai pjaustytu česnaku. O jei kasdien ir daug valgoma česnako, tai kaip tuomet galima ir susirgti, savo ruožtu klausia Algimantas.

O dar Tarzanas pridūrė, kad jis kiekvieną dieną stengiasi kuo daugiau judėti. Nes dauguma mūsų vyrų darbe sėdi, namie — sėdi, automobilyje — taip pat, o jau kai atgula (suserga) — tai ilgam arba ir visiems laikams. Tik, sutiko Algimantas, tai jau būtų kita tema…

Imbieras, medus ir pienas

Šiais trimis komponentais ir gydosi aktorė Gražina Baikštytė, kai ją užklumpa rudeninis peršalimas. Paprastai vakare imbiero gabaliuką sumala, sumaišo jį su šaukštu medaus ir — į karšto pieno stiklinę. Ryte peršalimo kaip nebūta. Dar galima, priduria aktorė, kojas išsitrinti kokiu nors brendžiu ar viskiu… „Ir jūsų vyras, kino opertorius Algis Mikutėnas, gali ramiai žiūrėti į „tokį“ tauraus gėrimo panaudojimą?“ — nesusilaikau nepaklausęs.

Tačiau Gražina nuramina, teigdama, kad jos vyras — labai geras (ir išgirsk tu man tai), o kartu su juo pragyventi 37 metai pralėkė greičiau už pusdienį… Ir nors, kaip sako G.Baikštytė, kūnas jau (deja) sensta, bet vidus — vis dar toks pats ugningas kaip jaunystėje.

O jei ką užpuola ne rudeninis peršalimas, o rudeninė depresija, tokiems žmonėms Gražina pataria mažiau galvoti apie savo nepakartojamą ir kenčiančią asmenybę (tai vos ne mūsų nacionalinis bruožas, anot aktorės), o daugiau dėmesio skirti aplinkiniams: vaikams, anūkams, tėvams, sutuoktiniui. Reikia turėti savo viduje nuolat degančią žvakelę, teigia aktorė, tuomet ir kitiems būsi reikalingas, ir jausies geriau.

Gydosi tik „chemija“

Modestas Naudžius, LTV laidos „Labas rytas“ vedėjas, pirmenybę teikia tik medicininėms priemonėms. Ir, užpuolus peršalimui ar slogai, tuoj pat skuodžia į artimiausią vaistinę. O visokių liaudiškų gydymosi būdų niekada nėra bandęs ir todėl jais nepasitiki. Net ir tokie, atrodytų, buitiniai „preparatai“ kaip medus, imbieras ar karšta arbata — ir tie nepadeda (gal įsitikinimo trūksta?).

Kita vertus, darbo tempas televizijoje — tai ne svajoklio artojo iš anų romantiškų laikų. Čia viskas atliekama greitai arba labai greitai, tad ir įveikti užpuolusį negalavimą Modestas turi lygiai taip pat greitai. Nes koks malonumas, pastebi laidos vedėjas, kai televizijos žiūrovai turi klausytis jo pasakojimų ar skaitomų pranešimų, o jis kalba užgulta nosimi.

Tiesa, priduria Modestas, ne visada tie šiuolaikiniai medicininiai preparatai ir padeda. Jei jau užpuola laidos vedėją sloga — ar jis gydosi, ar ne — vis tiek šniurkščioja nosimi savaitę. Šventa tiesa: gydoma sloga praeina per savaitę, negydoma — per septynias dienas.

Šiuolaikinių ir tradicinių priemonių „kokteilis“

Būtent tokio gydymosi būdo šalininkė yra Laima Abromaitytė, „Žinių radijo“ vadovė. Jei tik žurnalistę ima pulti sloga ar peršalimas, Laima pasiruošia visą rinkinį gydymosi „priemonių“ vaistų nuo peršalimo (iš vaistinės), mėgstamos arbatos (iš parduotuvės) bei medaus ir česnako (iš turgaus).

Viskas suvartojama ir derinama įvairiu santykiu bei proporcijomis — pagal nuotaiką ir norą. Ir Laimai tai padeda. Dar „žiniukė“ pridūrė, kad tokiu metų laiku mėgsta nuolat gerti vitaminus. Tad toks tradicinių bei šiuolaikinių gydymosi priemonių mišinys, „pabarstytas“ nemaža doze vitaminų (dažniausiai vitamino C) ir padeda Laimai įveikti peršalimą.

O Vyšniauskas neserga!

Norite tikėkite, norite — ne, bet tai — faktas. Dainininkas Ovidijus Vyšniauskas galvojo, galvojo ir negalėjo prisiminti, kada paskutinį kartą negalavo. Užtat iš karto prisiminė savo nesibaigiančios jaunystės ir sveikatos receptą. O jis yra toks: kasdien valgyti daug vaisių ir daržovių. Česnakų geriau nereikia (salėje sėdintys gal ir neužuos, bet ir po koncerto, ir prieš jį juk reikia su publika pabendrauti).

Antra sveikatos „pusė“ — reikia kasdien šypsotis ir apskritai pozityviai žiūrėti į save bei aplinkinius. O tai dabar, deja, pasak dainininko, dauguma Nemuno krantų gyventojų gyvenimą nugyvena maždaug taip: jei vakar ir dar net šiandien nebuvo blogai, tai jau rytoj būtinai bus! „Tai kaip prie tokių žmonių „nelips“ ligos“, — apibendrina mūsų nacionalinės sveikatos būklę O.Vyšniauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Atlikėja S. Chlevickaitė batų porai nepagailėjo ir viso honoraro: pasidaviau gerai nuotaikai (21)

Aktyviai koncertuojanti ir renginius organizuojanti charizmatiškoji Saulenė Chlevickaitė žino,...

Garsenybės vasarą palydėjo V. Baumilos koncerte (8)

Vasariškai nusiteikę ir šypsenomis pasipuošę žinomi žmonės rinkosi į žinomo atlikėjo Vaido...

Plagiato skandalas: J. Statkevičius prašo visuomenės padėti rasti iš jo vardo uždirbančius sukčius (84)

Dizaineris Juozas Statkevičius jau kelias savaites bando išsiaiškinti sukčius, besikraunančius...

S. Stavickis-Stano laukia šeimos pagausėjimo: tai labai džiugi žinia (24)

Atlikėjas Stanislovas Stavickis-Stano kartu su žmona Indre laukia šeimos pagausėjimo. Žinomai...

50-metį švenčiantis A. Mamontovas: turiu prastą skonį drabužiams, todėl visada atrodau jaunai pasveikino ir D. Grybauskaitė (43)

Trečiadienį, rugpjūčio 23 dieną Andrius Mamontovas švenčia 50-metį. Jubiliejaus proga...

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (302)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (113)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Ragina būti atsargius: stiprus vėjas prilaužė medžių (3)

Ugniagesiai ketvirtadienio rytą gavo šešis iškvietimus šalinti nuvirtusių medžių.

S. Skvernelis: padidinti alkoholio akcizai pasiteisino (65)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog šiemet drastiškai padidinti alkoholio akcizai pasiteisino -...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (80)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo (68)

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

Traumos padariniai: neišvengiami M. Kalniečio viršvalandžiai ir alternatyvos (17)

Tai turėjo būti metai, kai Lietuvos rinktinė pagaliau nebūtų turėjusi bėdų įžaidėjų...

Provincijos turguje vaikinas susikūrė naują įvaizdį ir tai kainavo visai nedaug (24)

DELFI Stilius vėl apsilankė Raseinių turguje ir šį kartą žvalgėsi, kokių drabužių čia...

Pigu ir kokybiška: egzotiškesnės alternatyvos pabodusiai Turkijai (9)

Visame pasaulyje viena iš populiariausių žmones apsėdusių manijų tampa kelionių manija....

Paukštelis nepamiršta savo gelbėtojos: kasdien atskrenda jos aplankyti (2)

Dina Theissen vos kelių dienų paukštelį vardu Gracie atrado iškritusį iš medžio priešais...