Pažaislio vienuolyne prasideda muzikos festivalis

Festivalyje dalyvaus flamenko ansamblis iš Ispanijos "Teatro de dance Espanola", "Maskvos virtuozai", liaudies dainų bei šokių ansamblis išVengrijos "Honved", Europos Sąjungos baroko orkestras, baroko ansamblis "Musica Humana" iš Estijos, vokalinis ansamblis iš Prancūzijos"Mora Vocis", pučiamųjų orkestras iš Norvegijos ir kiti.

Lietuvai festivalyje atstovaus pianistai Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, ansamblis "Musica Humana", Kaunovalstybinis choras, Kauno kamerinis orkestras, Kauno styginių kvartetas, Lietuvos kamerinis orkestras, Vilniaus styginių kvintetas ir kiti.

Atidarymo koncerte Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus, atliks Maurice Ravel (Moriso Ravelio)"Bolero", kuriame šoks Eglė Špokaitė bei Aleksejus Avečkinas iš Latvijos, dainuos Irena Milkevičiūtė, Česlovas Gabalis ir Dalius Golmantas.

Festivalio koncertai vyks Kauno sporto halėje, Botanikos sode, Zapyškio, Prisikėlimo, Vytauto, Jėzuitų bažnyčiose bei Katedroje, Kaunofilharmonijoje, Pašto, telekomunikacijų ir informacinių technologijų muziejuje.

Brangiausias festivalio projektas yra ispanų trupės "Teatro de dance Espanola" pasirodymas Kauno sporto halėje, tad ir bilietai į jį bus apie 50litų.

Pažaislyje bus atlikta specialiai festivaliui pastatyta Camille Saint-Seans (Kamilio Sen-Sanso) oratorija "Tvanas".

Valstybės dienos proga - Mindaugo karūnavimo dieną - prie Kauno pilies bus vaidinama istorinė drama "Valdovas", kurią pagal VincoMykolaičio-Putino dramą pastatė režisierė Irena Bučienė.

Šiais metais Pažaislio muzikos festivalio koncertai vyks ne tik Kaune, bet pasieks ir Vilnių, Kaišiadoris, Birštoną.

Pažaislio muzikos festivalis yra Europos Tarybos inicijuotų programų "Baroko kelias", "Vienuolynų kelias", "Hanzos kelias" dalyvis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Grupė „Arbata“ išskirtinio dizaino vinilinę plokštelę pristatys koncertiniame ture (4)

Penkiolika metų gyvuojantys roko scenos atstovai „Arbata“ melomanams paruošė jau šeštąjį savo muzikos albumą „15+-1“. Tačiau šįkart kūrinių rinkinys sugulė ne, kaip įprasta, kompaktiniame diske, o autentika kvepiančioje vinilo plokštelėje. Ši išsiskiria savo spalva. Prie balto plastiko laikmenos gamybinio proceso prisidėti panoro ir Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacija LATGA. Agentūra apmokėjo didelę dalį realizacijos išlaidų.

Pavasario ture per Lietuvą kartu su M. Levickiu dalvaus ir jo šuo (3)

„Turėjau vieną laisvą dieną. Grįžau į Lietuvą, beveik slaptai“, - su jam būdinga ugnele akyse prisipažįsta akordeonistas Martynas Levickis. Vos pabaigęs turą Kinijoje, šį mėnesį jis jau spėjo surengti koncertus Londone, Bulgarijoje, Rumunijoje, du pasirodymus Vokietijoje… Dieną praleidęs Vilniuje Martynas vėl sės į lėktuvą. Tačiau balandžio 7-29 dienomis jis visas priklausys Lietuvos publikai.

Du intymius koncertus savaitgalį rengianti A. Orlova: negalėčiau koncertuoti ten, kur reikia (4)

Penktadienį ir šeštadienį Vilniaus ir Klaipėdos publikai dainininkė Alina Orlova padovanos du koncertus, kuriuose bus tik ji, fortepijonas ir klausytojas.

Jessy Lanzos pasirodymo Vilniuje laukia ir pripažinti melomanai

Kanados elektroninės muzikos žvaigždė Jessy Lanza jau ketvirtadienį užsilips ant scenos kultūros bare „Kablys“ ir surengs koncertą-diskoteką Lietuvoje. Pirmojo jos pasirodymo Vilniuje laukia išlaikytos elektronikos ir r&b muzikos gerbėjai, kurių tarpe ir žinomi muzikos industrijos vardai.

„Afghan Star“ finale reperis kirpėjas nugalėjo nusistovėjusias tradicijas laužančią merginą

Muzikinio talentų šou „Afghan Star“ finale, kuris vyko kovo 21 dieną, triumfavo savamokslis reperis Sayedas Jamalis Mubarezas – kirpėjas iš šiaurinio Afganistano Mazari Šarifo miesto.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.