Pažaislio vienuolyne prasideda muzikos festivalis

Festivalyje dalyvaus flamenko ansamblis iš Ispanijos "Teatro de dance Espanola", "Maskvos virtuozai", liaudies dainų bei šokių ansamblis išVengrijos "Honved", Europos Sąjungos baroko orkestras, baroko ansamblis "Musica Humana" iš Estijos, vokalinis ansamblis iš Prancūzijos"Mora Vocis", pučiamųjų orkestras iš Norvegijos ir kiti.

Lietuvai festivalyje atstovaus pianistai Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, ansamblis "Musica Humana", Kaunovalstybinis choras, Kauno kamerinis orkestras, Kauno styginių kvartetas, Lietuvos kamerinis orkestras, Vilniaus styginių kvintetas ir kiti.

Atidarymo koncerte Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus, atliks Maurice Ravel (Moriso Ravelio)"Bolero", kuriame šoks Eglė Špokaitė bei Aleksejus Avečkinas iš Latvijos, dainuos Irena Milkevičiūtė, Česlovas Gabalis ir Dalius Golmantas.

Festivalio koncertai vyks Kauno sporto halėje, Botanikos sode, Zapyškio, Prisikėlimo, Vytauto, Jėzuitų bažnyčiose bei Katedroje, Kaunofilharmonijoje, Pašto, telekomunikacijų ir informacinių technologijų muziejuje.

Brangiausias festivalio projektas yra ispanų trupės "Teatro de dance Espanola" pasirodymas Kauno sporto halėje, tad ir bilietai į jį bus apie 50litų.

Pažaislyje bus atlikta specialiai festivaliui pastatyta Camille Saint-Seans (Kamilio Sen-Sanso) oratorija "Tvanas".

Valstybės dienos proga - Mindaugo karūnavimo dieną - prie Kauno pilies bus vaidinama istorinė drama "Valdovas", kurią pagal VincoMykolaičio-Putino dramą pastatė režisierė Irena Bučienė.

Šiais metais Pažaislio muzikos festivalio koncertai vyks ne tik Kaune, bet pasieks ir Vilnių, Kaišiadoris, Birštoną.

Pažaislio muzikos festivalis yra Europos Tarybos inicijuotų programų "Baroko kelias", "Vienuolynų kelias", "Hanzos kelias" dalyvis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

L. Somovo ir „Highly Sedated“ koncerte – žinomų žmonių desantas (1)

Vėlų penktadienio vakarą vilniečiai ir miesto svečiai rinkosi pasiklausyti muzikanto ir prodiuserio Leono Somovo bei švedų muzikos projekto „Highly Sedated“ koncerto. Tarp žiūrovų buvo galima sutikti ir ne vieną žinomą veidą.

Obuolių saloje startavo elektroninės muzikos šventė (9)

Penktadienį prasidėjo elektroninės muzikos festivalis „Betsafe Radistai Village‘17“. Obuolių salą šturmuoja rekordinės minios žiūrovų. Jiems gros elektroninės muzikos autoritetai Brooks, DubVision, Gil Glaze, Riton, Sam Feldt, Sikdope, Steve James, Watermät ir daugiau nei 50 kitų žvaigždžių.

Anšlaginiame „Beissoul & Einius“ koncerte daugiausiai ovacijų sulaukė milžiniška kepurė

Ketvirtadienio vakarą elektroninės šokių muzikos dueto „Beissoul & Einius“ pasirodymas sulaukė milžiniško kauniečių susidomėjimo. Į „Adform kiemelį“, kur ir vyko grupės koncertas, sunkiai tilpo visi norintys. Visi bilietai į renginį buvo išparduoti dar iki jo pradžios.

Gimtadienio proga Ž. Žvagulis savo anūkei padovanojo lopšinę (4)

Liepos 21 diena atlikėjui Žilvinui Žvaguliui yra išties svarbi. Prieš dvejus metus atlikėjo sūnus Ąžuolas Žvagulis kartu su žmona Ineta Puzaraite-Žvaguliene susilaukė dukters Barboros. Žilvinas Žvagulis ne kartą viešai minėjo, kad visą gyvenimą norėjo dukters, todėl Ąžuolas išpildė jo neišsipildžiusią svajonę.

Premjera. A. Mamontovo dainos „Kitoks pasaulis 2017” naują vaizdo klipą kūrė Airijos kino režisierius (7)

Šiemet penkiasdešimtmetį švęsiantis ir išskirtinį koncertą „AM50“ surengsiantis Andrius Mamontovas pristato dainos „Kitoks pasaulis 2017“ vaizdo klipą. Balandžio mėnesį pristatytai naujai kultinės „Foje“ dainos versijai video sukūrė Airijos kino režisierius Shane Europa.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.