28-uosius metus skaičiuojantys „Cannibal Corpse“, atrodo, visiškai nesensta: muzika atkakliai brutali, energinga, albumai išleidžiami maždaug kas dvejus metus, o viršeliai nenustoja provokuoti. Grupės komercinei sėkmei įtakos nedaro net ir tai, jog „Cannibal Corpse“ muzika yra uždrausta Rusijoje, Vokietijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje.

„Cannibal Corpse“ neišrado „death“ metalo, tačiau savo kūryba, techniškumu ir fenomenalia istorija iškėlė kartelę taip aukštai, jog gali vadintis šio žanro etalonu. Grupės dainų tekstai – itin kraupūs pasakojimai apie kraują, mirtį, terorą, tarsi siaubo filmų siužetai, puikiai iliustruojami groteskiškais albumų viršelių piešiniais. Tačiau patys muzikantai teigia, kad to nereiktų vertinti labai rimtai, nes, visų pirma, tai netikra, o antra, taip perdėtai žiauru ir šlykštu, kad net juokinga.

Paradoksas – už savo radikalią išraišką ir koncepciją grupė nuolat susilaukia kritikos ir ne kartą yra buvusi uždrausta įvairiose šalyse. Nepaisant to, kažkokiu būdu ji vis vien išlieka visų laikų komerciškai sėkmingiausia death metal grupe pasaulyje, pardavusia jau virš 2 milijonų albumų kopijų.

„Kanibalai“ yra pasižymėję ir populiariosios kultūros kontekste. Nežinia, mitas ar teisybė, kad komikas Jim Carrey kadaise buvo „Cannibal Corpse“ fanas. Bet faktas tas, kad grupė su savo kūriniu „Hammer Smashed Face“ visu gražumu šmėžuoja viename iš filmo „Eisas Ventura: gyvūnėlių detektyvas“ epizodų.

Legendos ir absurdiški anekdotai sklando apie grupės vokalisto George „Corpsegrinder“ Fisher kaklą. Mat jis toks stambus, kad turi išskirtinai savo gerbėjų klubą bei „yra viena iš globalinio atšilimo priežasčių, o jei Chuck Norris sapnuoja košmarą, tai būna nebent Fisherio kaklas“.

Beje, tas pats vokalistas yra pamišęs „gameris“, aistringas „World of Warcraft“ žaidėjas, nekenčiantis gnomų, elfų ir orkų, pats ne kartą pripažinęs, kad tam skiria pernelyg daug laiko. Tačiau dar spėja domėtis Amerikos moterų kerlingo komanda, auginti du vaikus, gyventi šeimos žmogaus gyvenimą. Ir tai netrukdo jam prisipažinti, kad kadaise yra bandęs nesiprausti net 15 dienų...

Juokai juokais, bet „Cannibal Corpse“ ne veltui yra tikra talento, nuoseklumo, atsidavimo ir sėkmės istorija, užlaipinusi juos ant aukščiausio pjedestalo „death“ metalo pasaulyje. O gastrolės ir audringi gyvi koncertai – taip pat viena iš lydinčio populiarumo priežasčių.

„Cannibal Corpse“ Vilniui ruošia beveik šimto minučių programą. Nuo paskutinio apsilankymo Lietuvoje grupė išleido porą albumų, tad gerbėjams bus proga išgirsti tiek pamėgtus, tiek šviežius kūrinius, o visą vaizdo ir garso kokybę užtikrins net dviem autobusais atsivežama įranga.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)