EMI taip pat įžengė į skaitmeninės muzikos areną

Trečia pagal dydį pasaulyje įrašų kompanija EMI netrukus pradės platinti muzikos albumus ir singlus internete.
Pirmieji naujosios paslaugos bandymai įvyks JAV, kurių metu muzikos gerbėjai galės iš interneto parsisiųsti 100 albumų, tarp kurių bus ir “Pink Floyd”, Tinos Turner, “Spice Girls”, Franko Sinatros darbai, bei 40 singlų. Vartotojai turės galimybę užsisakyti, susipažinti su skaitmeninėmis albumų versijomis bei jas įsigyti per interneto prekybos kompanijas “CDNow” bei Amazon.com.

“Skaitmeninis įrašų platinimas neišvengiamai taps mūsų įprastos leidybos dalimi. Mes siekiame, kad aukštos kokybės muzika taptų prieinama vartotojams įvairiais formatais,” teigė Kenas Berry, vienas iš EMI vadovų, pabrėždamas, kad skaitmeninių muzikos albumų kainos bus panašios į įprastų albumų kainas.

Pastaruoju metu muzikos industrijoje sklando prieštaringos nuomonės apie internetą, kuris siūlo atlikėjams galimybę apeiti įrašų kompanijas ir išleisti savo albumus tiesiogiai auditorijai.

Nors kelios grupės nusprendė nedelsiant išbandyti šį kelią, tačiau muzikos industrija ilgai delsė su atsakymu dėl galimo interneto panaudojimo įrašų prekyboje.

Toks delsimas leido “pražysti” įvairioms internetinėms muzikos svetainėms (MP3.com ar Napster).

Šiuo metu įrašų industrija ketina susigražinti prarastas pozicijas. Vienu iš pirmųjų žingsnių tapo kompanijai “Napster” iškelta byla, kurioje ji yra kaltinama kopijavimo teisių pažeidinėjimu bei piratavimo skatinimu. Beje, šiai kompanijai bylą iškėlė ir sunkiojo metalo grupė “Metallica”, kurios advokatai neseniai “Napster” atstovams perdavė 300 000 interneto vartotojų, nelegaliai parsisiuntusių ar kopijavusių grupės dainas, duomenis.

Beje, teisminių nemalonumų sulaukė ir tinklalapis MP3.com.

Balandžio mėnesį “Sony Music” bei BMG taip pat pranešė apie planus pradėti ribotą įrašų prekybą per internetą naudojant saugesnius formatus, kuriuos bus daug sunkiau kopijuoti.

Įsigyti ir parsisiųsti albumus bus galima didžiausiose muzikos įrašų parduotuvėse internete. Pirmiausia tai bus įmanoma vartotojams Šiaurės Amerikoje, o iki metų pabaigos – ir visame pasaulyje.

Anot kompanijos, parsisiunčiami atlikėjų albumai kainuos maždaug tiek pat, kiek tradicinėse parduotuvėse.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

Klaipėdoje nuaidėjo sausakimšas Lilo ir Innomine koncertas (1)

Aktyviai pavasario sezoną pradėjęs duetas Lilas ir Innomine džiugino Klaipėdiečius sausakimšame koncerte.

R. Masiulytė nekantrauja sugrįžti į Lietuvą: kartu atsiveža ir būrį kolegų (29)

Dubline gyvenimą kurianti atlikėja Raimonda Masiulytė šį kartą skuba pasidžiaugti – ji ir vėl sugrįžta į Lietuvą! Tiesa, tik trumpam, mat čia birželio pradžioje jos laukia pasirodymas Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

Scenos karalienė Dž. Butkutė surengs pasirodymą sostinės gėjų klube (65)

Balandžio 1-ąją vienas ryškiausių sostinės klubų „Soho“ ketina švęsti 10-ąjį, jubiliejinį, gimtadienį.Pagrindinė šio vakaro viešnia – ryškiausia visų laikų lietuviškos popmuzikos scenos legenda Džordana Butkutė.

Grupė „Magnit“ su K. Ivanova priešaky pasiryžo permainoms (61)

Jau ne vienerius metus su grupe „Magnit“ koncertuojanti Kristina Ivanova pasiryžo permainoms. Merginų grupė nuo šiol vadinsis „ Kristal“.

Itin daug koncertuojantys „Kings of Leon“ suranda laiko ir gyvenimo malonumams

Sunku įsivaizduoti roko žvaigždes, nulipusias nuo scenos. Ką veikia muzikantai tarp tų didžiulio dėmesio akimirkų, kai vieną dieną groja garsiajame Berlyno „Waldbühne“ amfiteatre, po poros dienų – Vilniuje, o dar po dviejų stovi prieš šimtatūkstantinę minią viename didžiausių roko festivalių „Rock Werchter“? Birželį atvykstantys „Kings of Leon“ net ir intensyvaus turo metu randa laiko pomėgiams bei mažiems gyvenimo malonumams.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.