Džiazo šėlsmas buvo pavergęs Kauną

 (23)
Festivalio rengėjų duomenimis, džiazo festivalio koncertų, vykusių pagrindinėje - Vytauto Didžiojo universiteto salėje, naktiniame muzikos klube "Combo", lauko scenoje Vienybės aikštėje, Vytauto Didžiojo bažnyčioje klausėsi apie 35 tūkstančiai žmonių.

Tai rekordinis klausytojų skaičius "Kaunas Jazz" 10-mečio istorijoje. Ankstesniuose "Kaunas Jazz" festivaliuose dalyvavusių žvaigždžių kolekciją šįmet papildė nauji, nuo šiol ne tik pasauliui, bet ir mūsų džiazo gerbėjams artimi vardai: Davidas Sanbornas, Jarekas Smietana, Nilsas Petteris Molvaeris, legendinė grupė "Osibisa", Sigurdas Ulvesethas, Adamas Nussbaumas, Lena Willemark, Eero Koivistoinenas.

"Kaunas Jazz 2000" scenoje kaip niekada buvo daug rinktinių Lietuvos džiazmenų, dalyvavusių simfodžiazo projektuose ir atskirai grojusių šiuolaikinio džiazo kompozicijas. Festivalio vadybininkė Solveiga Rusytė sakė, jog šiais metais neteko susidurti su neįveikiamais svečių kaprizais. Daugiausia vargo buvo su temperamentingaisiais grupės "Osibisa" atlikėjais.

Londone dirbanti iš Ganos kilusių juodaodžių grupė iš proto varė ne tik savo koncerto "Combo" klube klausytojus. Vadybininkės teigimu, jie ir laisvalaikiu buvo "nežmoniškai judrūs, nesugaunami ir nevaldomi kaip gyvasis sidabras. Vieną susirandi, parsivarai, tai kitas kažkur dingsta".

Dvi gidės, ganiusios devynetą šios grupės linksmuolių, nė minutei negalėjo jų surinkti į vieną vietą. Mat šiaip jau nevėsų juodaodžių kraują įkaitino blondinės lietuvės.

Eidami Laisvės alėja, jie stengėsi paliesti vos ne kiekvieną merginą ir kiekvieną jų vadino savo žmona.

Net lėktuvas vėlavo išskristi, nes vienas linksmuolių dar užsimanė išlipti ir parūkyti Lietuvoje, kurią "osibisai" įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio ir žadėjo būtinai sugrįžti.

Festivalio organizatoriai labiausiai jaudinosi laukdami didžiausios žvaigždės - saksofonininko iš JAV Davido Sanborno. Sekmadienį turėjusi koncertuoti garsenybė su savo grupe ir penkiais aptarnaujančio personalo nariais atskrido šeštadienio vakarą.

Visi D.Sanborno grupės muzikantai yra džiazo įžymybės, tačiau jie tik atvykę į Kauną nuėjo į "Combo" klubą ir panoro pagroti džiazo sesijoje. "Tai mus ypač maloniai nustebino, nes paprastai žvaigždėmis save laikantys muzikantai į "džemus" žiūri iš aukšto", - teigė S.Rusytė.

D.Sanbornas yra silpnos sveikatos, bet stengėsi to nedemonstruoti, elgėsi labai kukliai ir nuoširdžiai. Reiklesni atrodė jo vadybininkai.

D.Sanbornas yra labai alergiškas, todėl iš anksto buvo žinoma, kad jo kambarys viešbutyje neturi būti valytas cheminiais valikliais.

Problemų organizatoriams sukėlė tai, kad D.Sanborno vadybininkai pareikalavo surasti šviežių papajinio melionmedžio vaisių, kurių teko ieškoti po visą Lietuvą. Mat tausodamas savo silpną sveikatą legendinis saksofonininkas maitinasi tik ryžiais, daržovėmis ir vaisiais.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

„Billboard“ tope karaliauja JAY-Z ir „Linkin Park“, o skaitmeninių įrašų sąraše nėra lygių vasaros hitui „Despacito“ (3)

Reperis Jay Z, neseniai pristatęs itin asmenišką naują studijinį darbą lakonišku pavadinimu „4:44“, antrą savaitę iš eilės neužleidžia lyderio pozicijos „Billboard 200“ perkamiausių albumų sąraše.

Ne tik „Open’er“: kur dar važiuoti klausytis muzikos Lenkijoje? (1)

Tarp 120 tūkst. Gdynės „Open’er“ festivalio lankytojų lietuvių kalba skambėjo nuolat. Tačiau pietų kaimynė siūlo daug daugiau nei šis, Lietuvoje jau atrastas ir puikiai įvertintas festivalis. Mažiau žinoma, kad Lenkijoje vyksta didžiausias Europoje nemokamas „open-air’as“, o taip pat – antirasistinis muzikos festivalis buvusios Aušvico koncentracijos stovyklos mieste. Pateikiame DELFI gidą po Lenkijos muzikos festivalių sceną.

E. Sebrova po skyrybų su E. Dragūnu grįžta su trenksmu (54)

Galutinai santykius su Egidijumi Dragūnu nutraukusi ilgametė grupės „Sel” vokalistė Eleonora Sebrova, dar žinoma Orea slapyvardžiu, rengiasi stipriam jos solinės karjeros šuoliui.

Pasaulinė repo žvaigždė Nelly pirmą kartą koncertuos Lietuvoje (16)

Vienas populiariausių pasaulio repo, hiphopo muzikos atstovų Nelly pirmą kartą surengs šou Lietuvoje. Koncertas vyks spalio 25–ąją Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje.

„Galapaguose“ paaiškės, kas gaus teisę pasirodyti M.A.M.A. apdovanojimuose (1)

Kitų metų sausio 26-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. Visuomet naujų talentų ieškantys šou organizatoriai jau šį savaitgalį festivalyje „Galapagai“ sužinos pirmuosius atlikėjus, kurie pelnys galimybę pasirodyti didžiausiame metų muzikos renginyje – M.A.M.A ceremonijoje.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.