Džiazo šėlsmas buvo pavergęs Kauną

 (23)
Festivalio rengėjų duomenimis, džiazo festivalio koncertų, vykusių pagrindinėje - Vytauto Didžiojo universiteto salėje, naktiniame muzikos klube "Combo", lauko scenoje Vienybės aikštėje, Vytauto Didžiojo bažnyčioje klausėsi apie 35 tūkstančiai žmonių.

Tai rekordinis klausytojų skaičius "Kaunas Jazz" 10-mečio istorijoje. Ankstesniuose "Kaunas Jazz" festivaliuose dalyvavusių žvaigždžių kolekciją šįmet papildė nauji, nuo šiol ne tik pasauliui, bet ir mūsų džiazo gerbėjams artimi vardai: Davidas Sanbornas, Jarekas Smietana, Nilsas Petteris Molvaeris, legendinė grupė "Osibisa", Sigurdas Ulvesethas, Adamas Nussbaumas, Lena Willemark, Eero Koivistoinenas.

"Kaunas Jazz 2000" scenoje kaip niekada buvo daug rinktinių Lietuvos džiazmenų, dalyvavusių simfodžiazo projektuose ir atskirai grojusių šiuolaikinio džiazo kompozicijas. Festivalio vadybininkė Solveiga Rusytė sakė, jog šiais metais neteko susidurti su neįveikiamais svečių kaprizais. Daugiausia vargo buvo su temperamentingaisiais grupės "Osibisa" atlikėjais.

Londone dirbanti iš Ganos kilusių juodaodžių grupė iš proto varė ne tik savo koncerto "Combo" klube klausytojus. Vadybininkės teigimu, jie ir laisvalaikiu buvo "nežmoniškai judrūs, nesugaunami ir nevaldomi kaip gyvasis sidabras. Vieną susirandi, parsivarai, tai kitas kažkur dingsta".

Dvi gidės, ganiusios devynetą šios grupės linksmuolių, nė minutei negalėjo jų surinkti į vieną vietą. Mat šiaip jau nevėsų juodaodžių kraują įkaitino blondinės lietuvės.

Eidami Laisvės alėja, jie stengėsi paliesti vos ne kiekvieną merginą ir kiekvieną jų vadino savo žmona.

Net lėktuvas vėlavo išskristi, nes vienas linksmuolių dar užsimanė išlipti ir parūkyti Lietuvoje, kurią "osibisai" įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio ir žadėjo būtinai sugrįžti.

Festivalio organizatoriai labiausiai jaudinosi laukdami didžiausios žvaigždės - saksofonininko iš JAV Davido Sanborno. Sekmadienį turėjusi koncertuoti garsenybė su savo grupe ir penkiais aptarnaujančio personalo nariais atskrido šeštadienio vakarą.

Visi D.Sanborno grupės muzikantai yra džiazo įžymybės, tačiau jie tik atvykę į Kauną nuėjo į "Combo" klubą ir panoro pagroti džiazo sesijoje. "Tai mus ypač maloniai nustebino, nes paprastai žvaigždėmis save laikantys muzikantai į "džemus" žiūri iš aukšto", - teigė S.Rusytė.

D.Sanbornas yra silpnos sveikatos, bet stengėsi to nedemonstruoti, elgėsi labai kukliai ir nuoširdžiai. Reiklesni atrodė jo vadybininkai.

D.Sanbornas yra labai alergiškas, todėl iš anksto buvo žinoma, kad jo kambarys viešbutyje neturi būti valytas cheminiais valikliais.

Problemų organizatoriams sukėlė tai, kad D.Sanborno vadybininkai pareikalavo surasti šviežių papajinio melionmedžio vaisių, kurių teko ieškoti po visą Lietuvą. Mat tausodamas savo silpną sveikatą legendinis saksofonininkas maitinasi tik ryžiais, daržovėmis ir vaisiais.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Muzika

„Eurovizijos“ atrankose išgarsėjusi Paula savo vadybininką nustebino skirdama jam kūrinį

Sėkmingai nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pasirodžiusi ir Lietuvos komisiją kas kartą savo pasirodymais sužavėdavusi Paula gimtadienio proga itin originaliai pasveikino savo vadybininką Henriką Draugelį. 16-metė mergina su gausiu draugų būriu surengė staigmeną – uždarą vakarėlį – ir savo vadybininkui skyrė dainų popuri, kur skambėjo ne tik merginos hitas „Let U Go“, bet ir kitos jausmingos baladės.

Į Vilnių atvykstanti gitaristė L. Stern - apie šviesiaplaukę Afrikoje ir garsų vyrą

Balandžio 5 dieną sostinės gyvos muzikos klube „Tamsta“ koncertuos viso pasaulio kultūroms atvira gitaristė Leni Stern. Vilniečiams ji pristatys savo afrikietiškąjį trio. Belaukiant koncerto aistringa 64-erių muzikantė papasakojo, ko išmoko prestižiniame Berklio koledže, kodėl afrikiečiai ją palaikė albinose ir kaip pasidalijo šlovę su savo garsiuoju vyru, džiazo gyva legenda Mike‘u Sternu.

Maskvoje skamba gyva muzika metro keleiviams

Šimtai talentingų muzikantų iš Rusijos turi unikalią progą pristatyti savo kūrybą masėms. Nuo pirmadienio, kovo 27 dienos, Maskvos metro įgyvendinamas ypatingas projektas – stočių sienas drebina muzikos garsai.

Vasaros įkarštyje Palangoje - legendinės roko grupės „Smokie“ koncertas (4)

Legendinė britų grupė „Smokie“ vasarą sugrįžta į Lietuvą. Muzikos gerbėjų širdis jau daugiau nei prieš 40 metų pavergęs „Smokie” grupės vyrukų penketas liepos 28–ąją surengs pasirodymą Palangos koncertų salėje, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Į Lietuvą atvykstantis A. Clare'as – buvęs A. Winehouse mylimasis, atstūmęs Beyonce

Jau po mėnesio, balandžio 25-ąją, Vilniaus kongresų rūmuose koncertą surengs britų muzikos žvaigždė Alexas Clare'as. Dainininkas, visame pasaulyje išgarsėjęs hitu „Too Close“, su muzikantų grupe lietuviams pirmą sykį pristatys savo kūrybą, įamžintą jau trijuose gerai įvertintuose albumuose.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 kovo 31 d. 19.00 val.

PASKUTINĖ KREPO JUOSTA
2017 balandžio 06 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.