Šeštadienį Kaune – gatvės meno projekto „Kekto“ sutiktuvės

Tekantis vanduo jungia, įkvepia ir skatina – tuo įsitikinę naujo, bendruomeniško gatvės meno projekto „Kekto“, jau tapusio „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalimi, iniciatoriai.
"Kekto" projekto iniciatoriai
© Organizatorių nuotr.

Kauniečiams „Kekto“ bus pristatytas jau ateinantį šeštadienį, liepos 15-ąją, nuo 12val. Naujo miesto sienų personažo – aštuonkojo Kekto – sutiktuvės vyks prie Kauno paveikslų galerijos, rašoma pranešime spaudai.

„Kekto“ – tai gatvės meno projektas apie būtybę galinčią valdyti vandens jėgas. Pagrindinis projekto personažas Kekto – potvynių ir atoslūgių „magistras“. Jis nenuspėjamas, šiek tiek bauginantis, nutrūktgalviškas, tačiau teigiamas. Jam rūpi kultūra ir menas, o labiausiai patinka vietos prie vandens – juk Kaunas yra upių miestas. Būtent upes ir jų vandenis, vienijančius skirtingas miesto dalis, čia gyvenančius žmones ir jų mintis, simbolizuoja Kekto čiuptuvai – tai lyg įrankis, įtraukiantis į kultūrinę veiklą.

Pirminės personažo idėjos autorius – menininkas Tadas „Plūgas“ Vincaitis, jau ne vienerius metus garsėjantis savo sienų tapyba Kaune ir už jo ribų. Vieni pastarųjų jo darbų – Lietuvos radijo 90-mečiui skirtas piešinys S. Daukanto g-vėje bei Perkūnas, „nusileidęs“ ant elektros pastotės Kauno paveikslų galerijos kieme. „Kekto“ idėją kaunietis vysto kartu su kultūrai neabejingais bičiuliais Mindaugu Arlinsku ir Kristina Lisauske.

„Kekto“ kūrėjai neabejoja, kad šis projektas bus naudingas miestui, nes paįvairins Kauno kultūros klimatą, pateks į įvairius gatvės meno žemėlapius ir maršrutus, kuriamus Lietuvoje ir pasaulyje. „Gatvės menas jau yra globalus judėjimas, ir lietuviai važiuoja tikrai ne paskutiniame jo traukinio vagone“, – įsitikinęs Plūgas.

Liepos 15-ąją „Kekto“ sutiktuvių metu kavinėje „Kultūra“, kol Kauno paveikslų galerijos prieigose darbuosis Plūgas, vyks kūrybinės animacijos dirbtuvės, kurių nuotaiką kurstys didžėjų pasirodymai. Kai bus baigtas piešti pirmasis Kekto čiuptuvas, prasidės ciklo „Kultūringas kinas“ pristatoma dokumentinio filmo apie gatvės meno kūrėjus Lenkijoje peržiūra.

Jau planuojamos ir kitos Kekto pasirodymo vietos, jų bus mažiausiai septynios – žinoma, labiausiai Plūgas norėtų įgyvendinti savo idėją prie Kauno marių. Tikimasi, kad kiekvienas personažo čiuptuvas, sukurtas profesionalių menininkų, bus sutiktas ypatingu, bendruomenės dvasią atliepiančiu ir ją kurstančiu renginiu.

„Taip prisidėsime prie kultūringo laisvalaikio kūrimo – rodysime kiną, rengsime įvairias dirbtuves, kursime audiovizualines instaliacijas“, – ateities darbus jau planuoja komanda.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Ukrainietis kuria medinius robotus (3)

Ukrainietis inžinierius, kuriam patinka robotai, ėmėsi įgyvendinti kūrybingą sumanymą – meistrauti medinius robotus. Dmitrijus Balandinas nesimokė drožinėti, nelankė jokių kursų. Jis pasidaro brėžinius, o tada pagal juos dirba. Inžinierius supjausto medieną į reikiamo dydžio gabalėlius, paskui juos susuka.

„Vasaros ritmu“: geriausi kultūriniai pasiūlymai vidurvasariui

Šioje laidoje: Valdovų rūmuose prasideda festivalis „Midsummer Vilnius“, sveiko gyvenimo propaguotojai susiburs Dubingiuose „Masters of calm“ festivalyje, o tapybos mylėtojai kviečiami į A. Jurgilaitės parodą „Čia ir dabar“.

Baltijos jūroje nuskendo garsaus fotografo R. Požerskio žmona V. Požerskienė (81)

Penktadienį mūsų šalies menininkai rinkosi atsisveikinti su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus darbuotoja Virginija Požerskiene, žinomo fotomenininko Romualdo Požerskio žmona. Moteris nuskendo besimaudydama Baltijos jūroje, atostogų Nidoje (miestelyje Latvijoje) metu.

„Mano istorija“: galerijoje susitiks vizualaus meno kūrėjų ir nuo priklausomybių sveikstančiųjų kūryba

Liepos 26 d., trečiadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma socialinio meno paroda „Mano istorija“. Projektas „Mano istorija“ kuriamas profesionalaus meno kūrėjams bendradarbiaujant kartu su sostinės Dailininkų sąjungos galerija bei VA Caritas priklausomų asmenų bendruomene „Aš esu“ (Vilnius).

Unikalus Lentvario dvaro portretas - iš paukščio skrydžio ir neregio akimis

11 žurnalistikos studentų iš visos Lietuvos kartu su DELFI kolektyvu nusprendė parodyti savo gimtuosius miestus netikėtu kampu – kuris gi iš jų europietiškiausias, o kuriam dar reikėtų pasitempti? Tačiau vos kibus į darbus jaunųjų žurnalistų laukė netikėtumas: pristatyti savo gimtinę jie turi ne tik žiūrovams, bet ir miesto svečiui, kuris regi ne akimis, o širdimi.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.