Intensyvi kūrybinė savaitė ir nauji užsiėmimai

Šiemetinė festivalio programa renginių gausa nenusileidžia pernykštei – iš viso dalyvių laukia net 39 užsiėmimai! Nepaisant to, kad kovo 11-ąją festivalis padarys vienos dienos atokvėpio pauzę ir tądien renginių nevykdys. Pasak festivalio programos sudarytojos Nacionalinio Kauno dramos teatro Kultūros projektų ir turizmo vadybininkės Rugilės Pukštytės, festivalio tema ta pati, kaip ir ankstesniais metais – teatras ir jo įvairovė bei grožis: „Kadangi festivalis yra tęstinis projektas, tai jo pamatinės idėjos nesikeičia – norisi supažindinti su teatro kaip institucijos, kultūros srities specifika.

Tai įvairialypis menas, kuriame telpa daugybė elementų – nuo grimerės teptuko iki scenografo maketo, režisieriaus pastabų ar žiūrovo. Ir būtent žiūrovas yra tas elementas, į kurį mes atsigręžiame šiemet – nuo vaiko iki studijas prieš tris dešimtmečius baigusio žmogaus. Mums svarbu sukurti tokį renginių kalendorių, kuriame kiekvienas iš besidominčių teatru rastų sau jame ką pasižymėti.“

„Nerk į teatrą“ neįsivaizduojamas be ekskursijų po teatro erdves, grimo, judesio, aktoriaus meistriškumo ir režisūros kūrybinių dirbtuvių, tačiau šiemet jas papildo improvizacijos valanda su aktoriumi ir režisieriumi Kirilu Glušajevu, pantomimos dirbtuvės, kurias ves aktorius ir muzikantas Šarūnas Gedvilas, balso pratybos su KTU choro „Jaunystė” chorvede Danguole Beinaryte.

Taip pat dar viena naujovė – teatro terapija, kuruojama režisierius Arvydo Lebeliūno. Nepaisant medicininio termino, šis teatro seansas, skirtas geriau pažinti save ir atsikratyti saviraišką slopinančių baimių. Taip pat keletas užsiėmimų sėkmingai pritaikyti dalyviams su negalia. Jaunimas su regėjimo sutrikimais laukiamas pojūčių teatro įkūrėjos Karolinos Žernytės užsiėmime „Pajausk teatrą kitaip“, dalyviai su protine negalia gali sėkmingai įsijungti į režisierės Monikos Klimaitės kūno išlaisvinimo pratybas, o turintys klausos negalią laukiami ekskursijoje po teatrą.

Belieka priminti, kad scenos judesio užsiėmimą ves šokėjai choreografai Marius Pinigis ir Mantas Stabačinskas, scenografijos gimimą pristatys dailininkas Artūras Šimonis, režisūrinėms dirbtuvėms vadovaus muzikantas ir režisierius Vidas Bareikis, o scenos kalbos paslapčių negailės aktorius ir NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas. Taip pat bus galima sudalyvauti 2005 m. sukurto spektaklio Dea Loher „Nekalti“ (rež. G. Varnas) vaizdo įrašo peržiūroje ir atvirai diskutuoti su režisieriumi Vidu Bareikiu apie tai, ar priimtinos teatro be ketvirtosios sienos taisyklės. „Norisi atkreipti dėmesį, kad festivalis nėra skirtas tik mokiniams ar studentams. Labai norime pakviesti ir suaugusiuosius, kurie dar neturėjo progos iš arčiau pažintį teatrą, pasirinkti širdžiai mielas dirbtuves arba sudalyvauti diskusijoje“, – sako NKDT Kultūrinės veiklos ir turizmo vadybos skyriaus vadovė Agnė Burovienė.

Festivalio spektakliai: nuo teatralizuoto koncerto iki interaktyvaus performanso

Festivalui atrinkti spektakliai skirti ne tik vaikams ar jaunimui, bet ir platesnei žiūrovų auditorijai, nes juose nagrinėjamos šių dienų aktualijas atspindinčios temos: gelianti vienatvė, pasimetimas realiame ir iliuzijų pasaulyje („Vienatvė.1991”, sindikatas „Bad Rabbits“), („Dievas yra DJ“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, rež. K. Gudmonaitė ).

Programoje du režisieriaus Valters Silis (Latvija) darbai – 50 metų slapstymosi istorija „Miškinis“ (NKDT) bei monospektaklis, nagrinėjantis klimato kaitos pasekmes „Prarastoji Antarktis“, kurį pristatys „Dirty Deal Teatro“ (Latvija). „Kas matė nors vieną šio režisieriaus spektaklį, įsitikino, kad net skaudžios, rimtos temos fone nuskamba ir humoro gaida. „Prarastoji Antarktis“ – mokslo ir humoro kupinas audiovizualinis spektaklis“, – primena festivalio organizatorė Rugilė Pukštytė. Mažųjų žiūrovų laukia teatralizuotas koncertas „Aplink pasaulį2“ („Labaiteatras“, rež. A. Sunklodaitė), miuziklas šeimai „Išeik į kiemą“ (Miuziklo teatras, rež. E. Kižaitė), spektaklis pagal A. Lindgren kūrybą „Astrida“ (NKDT, rež. I. Paliulytė). Festivalį vainikuos NKDT jaunųjų aktorių parengtas gyvos muzikos koncertas „Twist and Shout“, kuriame skambės bliuzo ir džiazo ritmai.

„Pastebime, kad festivalio auditorija auga. Matome matytus dalyvių veidus, kurie susipažinę su teatru ekskursijoje, kitais metais dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse ir savarankiškai ateina į spektaklius. „Nerk į teatrą“ tuo ir žavus, kad jauname žmoguje augina kūrybiškumą, o suaugusiam gali pasiūlyti smagių akimirkų, nuskaidrinančių pilką kasdienybę“, – reziumuoja Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją