„Aistringi šokiai.J.Smorigino šokių mokykla“ nugalėtojas šoks profesionalioje scenoje

 (9)
Tai ne „antis“. Erikas Travinas, projekto „Aistringi šokiai. Jurijaus Smorigino šokių mokykla“ nugalėtojas, pirmą kartą šoks profesionalioje scenoje. Šiuo metu Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre intensyviai rengiamasi šokio spektaklio „Kruvinos vestuvės“ (pagal F. G. Lorca pjesę ir A. Piazzolla muziką) premjerai, kuri įvyks rugpjūčio 16 dieną festivalyje „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“.
- Kokios aplinkybės nulėmė Jūsų pasirodymą teatro scenoje?

- Aš ne šokėjas... ne šokėjo karjera prasidėjo prieš pusę metų, kai patekau į LTV šokių projektą. Atrinko, prisišokau, laimėjau. Kai po Palangoje vykusio projekto dalyvių koncerto Jurijus Smoriginas paklausė, ar galiu atvažiuoti į Klaipėdą, nes trūksta vyrų šokėjų, sutikau.

- Ar pasiūlymas šokti Klaipėdoje nesuardė ateities planų?

- Dabar mano gyvenime įdomus tarpsnis – šokti labai patinka, nesu naujokas, lankiau sportinius šokius. Baigiau VGTU, Transporto ekonomiką ir vadybą, nuo antro kurso dirbau pagal specialybę. Vieną dieną pagalvojau, kad atsibodo, nusprendžiau mėnesį pailsėti, paatostogauti. Tada ir sugalvojau dalyvauti šokio projekto atrankoje.

- Keistokos atostogos...

- Man šokis malonumas, todėl dalyvavimas jame buvo tarsi atostogos. Transporto vadybininku atidirbau dešimt metų nuo septynių ryto iki penktos vakaro. Pinigų turiu mažiau, bet esu žymiai laimingesnis.

- Kokie įspūdžiai po „atostogų“– dalyvavimo „Aistringų šokių“ projekte?

- Nemaniau, kad bus toks didžiulis fizinis krūvis. Projektui įpusėjus, jaučiausi pavargęs, net nebenorėjau jame dalyvauti. Įvairūs žmonės susirinko, buvo visokių intrigų aplinkui. Vis tik buvo lengva dirbti, nes choreografas Jurijus Smoriginas derindavo užsiėmimų laiką su dirbančiais projekto dalyviais, vyravo liberali nuotaika.

- Prodiuseriai sugalvodavo temą – „Mulen Ružas“ ar „Baltaragio malūnas“, tada Jurijus Smoriginas atnešdavo įrašus ir kurdavo choreografiją. Tiesa, Gintarė (šokio partnerė projekte) taip pat pasiūlydavo daug įvairios muzikos. Televizijoje man buvo viskas nauja, iš pradžių buvau kiek pasimetęs, vėliau pripratau. Jei atvirai, nesu televizijos žmogus, ten nesinori grįžti.

- Ką dar veikiate laisvalaikiu?

- Dar man patinka automobiliai, galiu juos ardyti ir vėl surinkinėti. Tiesa, itin daug apie juos neišmanau. Viena iš didžiausių mano pramogų – žvejyba. Rudenį ir pavasarį su tėvu plaukiame prie ežero, ten žvejojame ešerius ir lydekas. Tiesa, vieną kartą plaukiau su draugais į jūrą. Taip užsupo, kad net meškerės į rankas nepaėmiau, nepagavau nei vienos menkės. Kol jie žvejojo, aš galvos pakelt negalėjau, oi kaip pykino.... Daugiau jūroje žvejoti nekyla noras.

- Ar įdomu šokti teatre?

- Teatre paprasčiau, nei televizijoje. Gal todėl, kad po buvusio projekto perprantu, ką choreografas sako, galiu nuspėti, kokį judesį toliau daryti. Man nereikia ypatingų pastangų. Susidraugavau su baleto solistėmis, atrodo, kad esame seniausiai pažįstami. Balerinos daug nesveria, jas lengva iškelti, nekyla problemų, kokių būdavo „Aistringuose šokiuose“. Daug lemia ir kolektyvo profesionalumas, kūrybingumas.

Man čia per mažai darbo, pakanka laiko pabūti prie jūros. Kai atsibodo vien ilsėtis, paprašiau kolegės Eglės duoti kokią knygą, baigiu perskaityti Remarko „Tris draugus“. Kol kas viskas klostosi gerai.

- O kuo ketinate užsiimti toliau? Ar galvojate apie šokėjo karjerą?

- Man ne dvidešimt. Svajoju šokti, bet amžius... Dabar ir skauda galvą – dar nežinau, ką darysiu. Eisiu mokytis šokio į Vilniaus baletą. Jurijus Smoriginas sakė, kad per dvejus metus iš manęs padarys šokėją. Savo žodžio laikausi, nemėgstu prisižadėti, jei negaliu įvykdyti. Taip ir darysiu, toliau mokysiuos šokti.

- Ar temperamentingas tango, kurį atliekate šiame modernaus šokio spektaklyje, artimas Jūsų prigimčiai?

- Aš pusiau lietuvis – mano mama Dalė suvalkietė, o tėvas Piotras pravoslavas iš Aukštaitijos, gal dėl to kiek kitoks charakteris, nei pilnakraujo lietuvio. Gyvenime esu drovus ir tylus, bet šokių aikštelėje jaučiuosi labai gerai, man beprotiškai patinka tango – projekte tango kompozicijos, kurias atlikdavau, manau, buvo stipriausios. Tango muzika mane uždega, o kepurinės nesušokčiau...

Šokio spektaklio „Kruvinos vestuvės“ libreto autorius ir choreografas Jurijus Smoriginas, dailininkė Iveta Ciparytė. Premjeriniai spektakliai vyks 16 d. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, 17 d. – Juodkrantės kultūros namų lauko estradoje, 22 d. – Palangos Vasaros koncertų estradoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kultūra

Mirė ilgametis LRT darbuotojas, operatorius A. Virbickas

Eidamas 79-uosius, Vokietijoje mirė ilgametis LRT darbuotojas, operatorius Antanas Virbickas.

Europos parke – milžiniška Sasono Soferio skulptūra

Liepos 30 d. 12 val. netoli Vilniaus esančiame Europos centro muziejuje Europos parke bus pristatyta milžiniška visuomenei žymaus menininko Sasono Soferio (Sasson Soffer, 1925–2009) skulptūra „Midmien“.

Laukiamiausia Kristupo vasaros festivalio viešnia – Mirga Gražinytė-Tyla (3)

Ištarti Mirgos Gražinytės-Tylos vardą ne lietuviams – kietas riešutėlis. Tačiau, kaip leidinyje The Telegraph pastebėjo kritikas Ivanas Hewettas, akivaizdu, jog muzikos mylėtojams teks pasitreniruoti. Dirigentės koncertiniai maršrutai driekiasi per daugybę šalių, o scenarijus nekinta – kiekvienas pasirodymas priverčia aikčioti iš nuostabos ir sukelia audringas publikos ovacijas.

Žemės administratorius susimovė: dainininkės Björk bičiulis tai įrodys Antalieptės vienuolyne

Kino stovykloje labiau tiktų kalbėti apie „Juros periodo parką“, tačiau šiemet ji visą dėmesį skiria naujausiam geologiniam tarpsniui – antropocenui. Užsimota aptarti žmogaus ir gamtos ryšį kine, ekologijos temas, todėl neišvengiamai tenka minėti naują epochą, kurios radimuisi didelę įtaką daro ir... naminės vištos.

EXPO 2017 pristatytos geriausios Lietuvos spaudos fotografų nuotraukos

Lietuvos paviljone tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, pristatyti geriausi nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ darbai bei iš konkursinių nuotraukų parengta paroda „Infrastruktūrinė poetika“ atliepianti EXPO 2017 tematiką.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.