Prasideda didžioji Kanų festivalio karštinė

Trečiadienį bus iškilmingai atidarytas Kanų filmų festivalis, kuriame šį kartą bus gausu Azijos režisierių sukurtų filmų, tačiau žiūrovai neišvys nei vienos itališkos juostos.
23 filmai varžysis dėl ‘Auksinės palmės šakelės’, prizo, įrodančio artistinių pasiekimų pripažinimą, tačiau negarantuojančio komercinės sėkmės.

Prancūzų režisieriaus Luco Bessono vadovaujamoje festivalio žiuri taip pat bus ir anglų aktoriai Jeremy Ironsas bei Kristin Scott Thomas. Jiems teks sunkiai padirbėti, kad iš visų pretendentų sąrašo, kuriame greta garsių vardų yra gausu ir talentingų nepriklausomų filmų kūrėjų, tokių kaip Neilas Labute ar Jamesas Gray’jus, išrinktų pačius geriausius.

Priešingai nei “Oskaro” apdovanojimų įteikimo ceremonijoje, Kanuose įteikiami prizai nebūtinai atitenka kino publikos numylėtiniams. Dažnai ‘Auksinės šakelės’ nusipelno nepriklausomi kino projektai, kurie nesusilaukia jokios komercinės sėkmės.

Pernai metais prancūzų režisieriaus Bruno Dumonto visų girtas “Humanity” (Žmoniškumas) susišlavė net tris festivalio apdovanojimus, tačiau ‘Auksinė šakelė’ visgi atiteko belgų juostai “Rosetta”, kuri viso renginio metu buvo beveik nepastebėta.

Dėl pagrindinio festivalio prizo šiais metais kovos nes šeši Azijos filmų kūrėjų darbai, taip pat dvi švedų režisierių juostos bei danų režisieriaus Larso Von Triero, Kanų veterano ir daugelio prizų laimėtojo, juosta. Tačiau šį kartą festivaliui nebuvo pristatyta nei vienas Italijos režisierių filmas.

Didelio susidomėjimo turėtų sulaukti Izraelio filmų kūrėjo Amoso Gitai, kurio filmas “Kadosh” pernai metais tapo pirmuoju Izraelio filmu po 25 metų pertraukos įsitraukusiu į kovą dėl ‘Aukso šakelės’, naujoji juosta “Kippur” bei 20-mečio iraniečio Samiro Makhmalbafo juosta “The Black Picture”.

Kanų kino festivalį oficialiai pradės Rolando Joffes didelio biudžeto juosta “Vatel”, kurioja vaidina prancūzų žvaigždė Gerardas Depardieu, Uma Thurman bei Timas Rothas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

D. Craigo sėkmei nesukliudė nei mažas ūgis, nei išmušti priekiniai dantys (4)

Legendinis filmų apie agentą veikėjas Džeimsas Bondas buvo sukurtas dar 1953 m. britų rašytojo J. Flemingo. Iki šiol yra sukurti net 24 „Bondiados“ filmai, kurių pats pelningiausias – 2012 m. S. Mendeso režisuotas veiksmo filmas „Operacija Skyfall“. Šį ir kitus tris filmus apie Dž. Bondą televizijos žiūrovai galės išvysti „Džeimso Bondo“ maratono metu, kovo 22-25 dienomis.

Filmas „Galingieji reindžeriai“ pateks į istoriją: tarp superherojų – lesbietė ir autistas (10)

Lipdamas ant kulnų „Gražuolei ir pabaisai“ („Beauty and the Beast“) bei „Sesame Street“, kovo 31 dieną kino teatruose pasirodantis filmas „Galingieji reindžeriai“ („Power Rangers“) taip pat pretenduoja patekti į kino istoriją, rašo sacbee.com.

Komedijų meistro D. Shepardo plati šypsena slepia vaikystėje patirtą tėvo ir kaimyno prievartą

Komedijinių serialų bei filmų žvaigždė Daxas Shepardas šįkart į kino teatrus atkeliauja su savo režisuota komedija „Patruliai“. Tiesa, jis ne tik rašė scenarijų, bet ir pats atlieka vieną pagrindinių vaidmenų. Kovo 24 dieną kino teatruose pasirodysiančiame filme jis pakvietė vaidinti ir savo žmoną bei dviejų jųdviejų atžalų mama Kristen Bell.

Internete paviešintą „Zero III” garso takelį papildė ryškiausi aktorių dialogai

Puikių atsiliepimų sulaukęs filmo „Zero III” garso takelis – jau internete, pasiekiamas kiekvienam melomanui. „Spotify” platformoje paviešintame garso takelyje kartu su 13 filmo muzikinių kūrinių pristatyti ir išskirtiniai „Zero III” dialogai, kurių intarpai leis lengviau susieti muziką su filmo scenomis.

Po legendinio „Žvaigždžių karų“ herojaus Čiubakos kauke slėpėsi ne vienas aktorius: pamatyk tikruosius jų veidus! (7)

Nors gerbėjai nė viename „Star Wars“ (Žvaigždžių karų) filme nematė aktoriaus, įkūnijusio plaukuotą Čiubakos personažą, veido, visi iki vieno tiksliai žino, kas yra Peteris Mayhew. Tiems, kurie nežino, kas šis vyras, pakanka tiek informacijos – tai beveik 2 metrų ir 20 centimetrų britų aktorius, Čiubaką vaidinęs originalioje „Žvaigždžių karų“ trilogijoje ir dalyje „Sitų kerštas“. Juostoje „Jėga bunda“ jis taip pat atliko jam gerai pažįstamą vaidmenį, tačiau įdomu tai, kad šį kartą jis buvo ne vienintelis. Atsirado naujas aktorius, kuris taip pat įkūnijo Čiubaką, skelbia slashfilm.com.
OKT teatras

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 25 d. 19.00 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 kovo 26 d. 19.00 val.
Sėkmingai „Eglės žalčių karalienės“ mitą Italijoje sukūręs Oskaras Koršunovas sugrįžta į savo OKT/Vilniaus miesto teatrą. Jau šį savaitgalį (kovo 25-26 d.) režisierius kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.
O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį
2017 kovo 22 d.