Prasideda didžioji Kanų festivalio karštinė

Trečiadienį bus iškilmingai atidarytas Kanų filmų festivalis, kuriame šį kartą bus gausu Azijos režisierių sukurtų filmų, tačiau žiūrovai neišvys nei vienos itališkos juostos.
23 filmai varžysis dėl ‘Auksinės palmės šakelės’, prizo, įrodančio artistinių pasiekimų pripažinimą, tačiau negarantuojančio komercinės sėkmės.

Prancūzų režisieriaus Luco Bessono vadovaujamoje festivalio žiuri taip pat bus ir anglų aktoriai Jeremy Ironsas bei Kristin Scott Thomas. Jiems teks sunkiai padirbėti, kad iš visų pretendentų sąrašo, kuriame greta garsių vardų yra gausu ir talentingų nepriklausomų filmų kūrėjų, tokių kaip Neilas Labute ar Jamesas Gray’jus, išrinktų pačius geriausius.

Priešingai nei “Oskaro” apdovanojimų įteikimo ceremonijoje, Kanuose įteikiami prizai nebūtinai atitenka kino publikos numylėtiniams. Dažnai ‘Auksinės šakelės’ nusipelno nepriklausomi kino projektai, kurie nesusilaukia jokios komercinės sėkmės.

Pernai metais prancūzų režisieriaus Bruno Dumonto visų girtas “Humanity” (Žmoniškumas) susišlavė net tris festivalio apdovanojimus, tačiau ‘Auksinė šakelė’ visgi atiteko belgų juostai “Rosetta”, kuri viso renginio metu buvo beveik nepastebėta.

Dėl pagrindinio festivalio prizo šiais metais kovos nes šeši Azijos filmų kūrėjų darbai, taip pat dvi švedų režisierių juostos bei danų režisieriaus Larso Von Triero, Kanų veterano ir daugelio prizų laimėtojo, juosta. Tačiau šį kartą festivaliui nebuvo pristatyta nei vienas Italijos režisierių filmas.

Didelio susidomėjimo turėtų sulaukti Izraelio filmų kūrėjo Amoso Gitai, kurio filmas “Kadosh” pernai metais tapo pirmuoju Izraelio filmu po 25 metų pertraukos įsitraukusiu į kovą dėl ‘Aukso šakelės’, naujoji juosta “Kippur” bei 20-mečio iraniečio Samiro Makhmalbafo juosta “The Black Picture”.

Kanų kino festivalį oficialiai pradės Rolando Joffes didelio biudžeto juosta “Vatel”, kurioja vaidina prancūzų žvaigždė Gerardas Depardieu, Uma Thurman bei Timas Rothas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kino klubas

„Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” sugrįžta 3D formate

Kai prieš visą ketvirtį amžiaus filme „Terminatorius 2: Paskutinio teismo diena” išgirdome geležinę Misterio Visata frazę „I‘ll be back“ („Aš sugrįšiu“), nė numanyti negalėjome, kad ji mus vėl pasieks iš ekranų. Režisierius Jamesas Cameronas, jau sėkmingai išbandęs filmo konvertavimą į 3D formatą su „Titaniku“, naujam gyvenimui nusprendė prikelti ir „Terminatorių 2“ – blokbasterį, turintį gerbėjų tarp įvairaus amžiaus žiūrovų.

DELFI premjera: naujausią L. Bessono filmą „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ pamatykite pirmieji! (1)

Filmas, peržengiantis fantazijos ribas – „Valerianas ir Tūkstančio planetų miestas“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja su DELFI premjera: liepos 27 d. pasinaudokite proga pamatyti jį pirmieji visuose kino teatruose „Forum Cinemas“!

40 m. apie „Valerianą“ svajojęs L. Bessonas pavertė jį brangiausia kada nors Prancūzijoje sukurta juosta (2)

Fantastinis veiksmo filmas „Valerianas ir Tūkstantmečio planetų miestas“, kurį jau nuo šio savaitgalio galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai, yra ne šiaip sau eilinė į kino teatrus atkeliaujanti juosta. Išskirtine ją jau dabar daro faktai, jog režisierius Lucas Bessonas filmą kūrė beveik 40 metų ir tai pati brangiausia juosta, kada nors sukurta Prancūzijoje. Negana to, savo ambicijomis ji prilyginama tokioms kino frančizėms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Įsikūnijimas“.

Sulėtintame aštuonių valandų filme – šimtai romių avių (6)

Šiame sulėtintame net aštuonių valandų trukmės filme neišvysite jokių aktorių, neišgirsite nė vieno prasmingo ar kvailo dialogo, neįtrauks intriguojantis siužetas. Pagrindinės šios juostos žvaigždės – avys. Daug avių.

Filme „Atominė blondinė“ Ch. Theron teko filmuotis sekso scenoje su kita moterimi: su vyrais tai trunka ilgiau

Veiksmo filmų gerbėjai su nekantrumu laukia rugpjūčio 4 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Atominė blondinė“, kuris vadinamas moteriškąja Džeimso Bondo versija. Pagrindinį MI6 agentės vaidmenį čia atliko Charlize Theron, kuriai filmavimų metu teko gerokai paprakaituoti ne tik kovinėse, bet ir sekso scenose.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.