Mirė seniausia pasaulio moteris

 (28)
Italė Emma Morano laikyta seniausiu pasaulyje tebegyvenančiu žmogumi ir paskutiniuoju XIX amžiuje gimusiu žmogumi, mirė šeštadienį, būdama 117 metų, pranešė Italijos žiniasklaida.
Emma Morano
© Scanpix

1899 metų lapkričio 29 dieną gimusi E.Morano mirė savo namuose Verbanijos mieste šiaurės Italijoje, sakoma pranešimuose.

„Jos gyvenimas buvo nepaprastas, ir visuomet prisiminsime jos stiprybę žengiant gyvenimo keliu“, – žiniasklaida citavo Verbanijos merą.

Jungtinėse Valstijose įsikūrusios Gerontologijos tyrimų grupės (GRG) duomenimis, seniausio tebegyvenančio žmogaus titulą E.Morano perdavė jamaikietei Violet Brown, gimusiai 1900 metų kovo 10-ąją.

Mirus E.Morano, jokių kitų žinomų XIX šimtmetyje gimusių žmonių pasaulyje nebeliko.

Jos pirmoji meilė žuvo Pirmajame pasauliniame kare. Vėliau ji ištekėjo, bet paliko savo smurtaujantį vyrą prieš pat Antrąjį pasaulinį karą, tuojau po jos vienintelio sūnelio mirties kūdikystėje.

Nuo to laiko E. Morano gyveno savarankiškai ir tik prieš keletą metų priėmė į savo namus gyventi moterį, kuri visą laiką ja rūpinosi, nors pastaruosius 20 metų nebuvo palikusi savo mažo dviejų kambarių buto.
Gyvenimo pabaigoje senolė nebesikeldavo iš lovos.

Pernai duodama interviu naujienų agentūrai AFP moteris sakė, kad jos ilgą gyvenimą nulėmė mitybos įpročiai.

„Suvalgau po du kiaušinius kasdien, ir viskas. Ir sausainių. Bet valgau nedaug, nes nebeturiu dantų“, – tąsyk E.Morano sakė savo namuose, kur Guinesso (Gineso) pasaulio rekordų knygos išduotas sertifikatas, liudijantis, kad ji yra seniausias pasaulyje žmogus, buvo išdidžiai pastatytas ant komodos marmuriniu viršumi.

Moteris ilgai vengė daržovių, o iš vaisių ji retkarčiais suvalgydavo tik saujelę vynuogių ar trintų obuolių.

Kiaušinius E. Morano įprato valgyti būdama 20 metų. Tuo metu jai buvo diagnozuota mažakraujystė, o gydytojas patarė suvalgyti po tris kiaušinius per dieną: du žalius ir virtą. Šio įpročio ji laikėsi visą laiką, kol, sulaukus 110 metų, jos apetitas ėmė silpti.

Kol moteris dar turėjo dantis, ji taip pat mėgdavo valgyti vištieną ir kepsnius su krauju.

Jos potraukis gryniems baltymams derėjo su įpročiu pasmaližiauti: lankytojai dažnai jai atnešdavo italų per Velykas kepamo pyrago „Colomba“, kuriam naudojama daug kiaušinių ir sviesto, arba panašių kalėdinių gardumynų „Pannetone“ ir „Pandoro“.

Toks jos mitybos režimas stebino medikus ir mokslininkus.
Vyriausia iš aštuonių vaikų savo šeimoje E. Moreno gyveno ilgiau negu visi kiti jaunesni jos broliai ir seserys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Įvairenybės

Los Andžele paskelbta „Kalifornijos svajų“ diena

Ryškių spalvų suknelėmis pasipuošusios šokėjos ir elegantiški šokėjai antradienį, balandžio 25 dieną, prisirišę lynais šoko ant Los Andželo savivaldybės pastato sienos. Žinoma, tam buvo ypatinga proga – šio Jungtinių Valstijų miesto meras Ericas Garcetti oficialiai pranešė, kad nuo šiol šią dieną miestas švęs „Kalifornijos svajų“ dieną.

Apie „Ryšių kiemelio“ sugrįžimą sužinojęs jo įkūrėjas: esu tiesiog apstulbintas (3)

Neseniai socialiniuose tinkluose pasklido žinia, kad į Rotušės aikštę grįžta kauniečių pamėgta renginių vieta – Ryšių kiemelis. Pasidomėjus išsamiau paaiškėjo, kad ši žinia ne visai teisinga – grįžta ne kiemelis, o tik jo vardu bando pasinaudoti kiti.

Londono bare - virtualios realybės kokteilis

Londono viešbučio „One Aldwych“ bare svečiams šiomis dienomis siūlomas kokteilis su netikėtu ingredientu – virtualia realybe.

DELFI skaitytojų širdis užkariausiančiam modeliui – specialus titulas balsavimas (8)

Balandžio 30-ą dieną Vilniuje jau nebe pirmą kartą vyks modelių konkursas „Mini Model Look 2017”. Konkurso organizatorės – merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė ir renginių organizatorė Simona Jankauskienė – naujienų portalo DELFI skaitytojus kviečia išreikšti savo nuomonę specialiame balsavime. Jo metu dar iki paskutinę balandžio dieną vyksiančio konkurso bus renkamos dvi daugiausiai skaitytojų simpatijų sulaukusios merginos. Nugalėtojas pradžiugins svarbus titulas ir specialios dovanos.

Gelbėtojų garbei surengtas neįprastas maratonas: bėk kuo lėčiau

Los Andžele buvo surengtas itin neįprastas maratonas. Jo dalyviai išsirikiavo prie starto linijos ir leidosi į trasą pasigirdus maratono pradžią skelbiančiam šūviui, tik, kitaip nei paprastai, bėgti turėjo ne kuo greičiau, o kuo lėčiau.
OKT teatras

DIEVAS YRA DJ
2017 balandžio 28 d. 19.00 val.

VESTUVĖS
2017 balandžio 29 d. 19.00 val.
Praėjusiais metais atlaikiusi penkiolikos spektaklių turą po tris didžiuosius Kinijos miestus, režisieriaus Oskaro Koršunovo trupė 2017-ųjų gastroles pradėjo pažymėdami dar vieną tašką pasaulio žemėlapyje. Šį kartą tai Azijoje esančios salos Taivano sostinė Taipėjus ir ten rengiamas tarptautinis Taivano menų festivalis, kurio programoje vilniečiai pristatė „Hamletą“.
„Hamletui“ Taivane skambėjo tūkstantinės publikos ovacijos
2017 balandžio 11 d.