Mirė seniausia pasaulio moteris

 (28)
Italė Emma Morano laikyta seniausiu pasaulyje tebegyvenančiu žmogumi ir paskutiniuoju XIX amžiuje gimusiu žmogumi, mirė šeštadienį, būdama 117 metų, pranešė Italijos žiniasklaida.
Emma Morano
© Scanpix

1899 metų lapkričio 29 dieną gimusi E.Morano mirė savo namuose Verbanijos mieste šiaurės Italijoje, sakoma pranešimuose.

„Jos gyvenimas buvo nepaprastas, ir visuomet prisiminsime jos stiprybę žengiant gyvenimo keliu“, – žiniasklaida citavo Verbanijos merą.

Jungtinėse Valstijose įsikūrusios Gerontologijos tyrimų grupės (GRG) duomenimis, seniausio tebegyvenančio žmogaus titulą E.Morano perdavė jamaikietei Violet Brown, gimusiai 1900 metų kovo 10-ąją.

Mirus E.Morano, jokių kitų žinomų XIX šimtmetyje gimusių žmonių pasaulyje nebeliko.

Jos pirmoji meilė žuvo Pirmajame pasauliniame kare. Vėliau ji ištekėjo, bet paliko savo smurtaujantį vyrą prieš pat Antrąjį pasaulinį karą, tuojau po jos vienintelio sūnelio mirties kūdikystėje.

Nuo to laiko E. Morano gyveno savarankiškai ir tik prieš keletą metų priėmė į savo namus gyventi moterį, kuri visą laiką ja rūpinosi, nors pastaruosius 20 metų nebuvo palikusi savo mažo dviejų kambarių buto.
Gyvenimo pabaigoje senolė nebesikeldavo iš lovos.

Pernai duodama interviu naujienų agentūrai AFP moteris sakė, kad jos ilgą gyvenimą nulėmė mitybos įpročiai.

„Suvalgau po du kiaušinius kasdien, ir viskas. Ir sausainių. Bet valgau nedaug, nes nebeturiu dantų“, – tąsyk E.Morano sakė savo namuose, kur Guinesso (Gineso) pasaulio rekordų knygos išduotas sertifikatas, liudijantis, kad ji yra seniausias pasaulyje žmogus, buvo išdidžiai pastatytas ant komodos marmuriniu viršumi.

Moteris ilgai vengė daržovių, o iš vaisių ji retkarčiais suvalgydavo tik saujelę vynuogių ar trintų obuolių.

Kiaušinius E. Morano įprato valgyti būdama 20 metų. Tuo metu jai buvo diagnozuota mažakraujystė, o gydytojas patarė suvalgyti po tris kiaušinius per dieną: du žalius ir virtą. Šio įpročio ji laikėsi visą laiką, kol, sulaukus 110 metų, jos apetitas ėmė silpti.

Kol moteris dar turėjo dantis, ji taip pat mėgdavo valgyti vištieną ir kepsnius su krauju.

Jos potraukis gryniems baltymams derėjo su įpročiu pasmaližiauti: lankytojai dažnai jai atnešdavo italų per Velykas kepamo pyrago „Colomba“, kuriam naudojama daug kiaušinių ir sviesto, arba panašių kalėdinių gardumynų „Pannetone“ ir „Pandoro“.

Toks jos mitybos režimas stebino medikus ir mokslininkus.
Vyriausia iš aštuonių vaikų savo šeimoje E. Moreno gyveno ilgiau negu visi kiti jaunesni jos broliai ir seserys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Įvairenybės

Gyvūno šioje nuotraukoje nepastebi net akyliausieji (35)

Socialiniame tinkle „Facebook" pradėjusi plisti nuotrauka iš pirmo žvilgsnio tik nukelia į romantiškus rudens vakarus ir tik retas internautas čia įžvelgia plėšrūną. Manoma, kad pastabus žmogus pavojingą žvėrį turėtų pastebėti per 30 sekundžių. Ar pavyks jums įveikti šią užduotį?

Deimantutė Gražuoliukė atsidūrė ligoninėje: pavyduolio užpulta tiesiog gatvėje (97)

Vokietijoje gyvenanti skandalingoji Deimantutė Gražuoliukė atsidūrė ligoninėje, moteris buvo užpulta tiesiog gatvėje.

Kambodžos gyventoja veršiuke atpažino savo mirusį vyrą (19)

Prie neseniai našle tapusios Kambodžos gyventojos namų atklydęs veršiukas nė sapne nesapnavo, kad jo gyvenimas pakryps tokia netikėta linkme. 74 metų moteris ėmėsi veršiuką globoti, įtikėjusi, kad jis – jos mylima vyro Tol Khuto (ūkininko, netikėtai mirusio vos prieš metus) reinkarnacija.

Įvaikinimo datą sužinojusių vaikų džiaugsmo ašaros sulaukė didelio internautų dėmesio

Tomas ir Courtney Gilmourai savo globojamiems vaikams Walto Disney‘aus pramogų parke Floridoje įteikė bene geriausią gyvenimo dovaną – Peliukas Mikis juos pradžiuginęs žinia apie oficialų įvaikinimą. Vaizdo įrašas, kuris socialiniame tinkle „Facebook“ buvo paskelbtas liepos 6 dieną, jau peržiūrėtas daugiau nei 1,5 mln. kartų.

Istoriniame Palangos name – galimybė išlenkti bokalą alaus su R. Karbauskiu ir realybe priversiantys suabejoti kambariai (7)

Ketvirtadienį Palangoje atidarytas Lietuvos menininkų darbais ir pastato istorija unikalus iliuzijų namas „Eureka". Pagrindinėje kurorto gatvėje duris atvėrusiame, beveik 400 kv. metrų ploto name įrengti kambariai bei pagal specialų užsakymą užsienyje pagaminti eksponatai priverčia suabejoti realybe.
OKT teatras
W
HAMLETAS
2017 liepos 29 d. 21.30 val.

ŠOKIS DELHI premjera!
2017 rugsėjo 08 d. 19.00 val.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.
Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride
2017 birželio 20 d.