Praneša, kur Lietuvoje maudytis nesaugu

 (5)
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis jose nėra saugu.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Gauti 105 maudyklų iš 114 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens tyrimo rezultatai. Pirmojoje liepos mėnesio pusėje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje nustatytų mikrobiologinių parametrų: liepos 5 d. Zarasų rajono Zaraso ežero maudykloje buvo nustatytas 1,2 karto didesnis, negu leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Taip pat liepos 10 d. Kauno Lampėdžių paplūdimyje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius siekė ribinę vertę, tačiau jos neviršijo.

Gauta informacija ir apie 109 rekreacijai skirtų zonų vandens kokybę. Didesnis, nei leidžiama higienos normoje, žarninių enterokokų ir/ar žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje rastas prie šių poilsio zonų: liepos 3 d. Anykščių rajono Viešinto ežere, liepos 4 d. Kėdainių rajono Dotnuvėlės tvenkinyje ir Bartkūniškio karjere, Elektrėnų rajono Aujedo ežere, liepos 7 d. Raseinių rajono Dubysos upėje ties Daugokų kaimu, Dubysos upėje ties Verdėlupio kaimu, Dubysos upėje ties Dainų slėniu Ariogaloje.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Vadovaujantis Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“ maudyklų vandens kokybės stebėsenos nuostatomis, nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir dar vienas mėginys praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai.

Visuomenė informuojama ir supažindinama su informacija apie vandens kokybę per žiniasklaidą, savivaldybių interneto svetainėse. Taip pat naujausi vandens kokybės tyrimų rezultatai bei rekomendacija nesimaudyti ar draudimas maudytis, jei nustatyta tarša, turi būti skelbiami stenduose prie paplūdimių.

Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje galite rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės skiltyje „Aplinkos sveikata−Maudyklos−Maudyklų vandens kokybė“. Ji atnaujinama iš karto gavus informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Pajūris pergrūstas, tokių kainų šį sezoną dar nebuvo (222)

Savaitgalį vyksianti Jūros šventė verslininkus privertė gerai paplušėti: Klaipėdos viešbučiuose užimtumas beveik šimtaprocentinis, tikina uostamiesčio turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Lietuvius stebina neįprasta akcija: rožiniais šieno ritiniais siekia kilnaus tikslo (22)

Kraštiečiams ir Kėdainių miesto svečiams tikrai į akį turėtų kristi pakelėse į rožinę agroplėvelę susukti šieno ritiniai. Jie išsiskiria savo spalva, atrodo žaismingai ir tokie yra ne veltui – po rožine spalva slepiasi kilni akcija, kuriai neabejingi visos Lietuvos ūkininkai.

Vasaros akimirkos pavirs autoriniais atvirlaiškiais

Lietuvos paštas gyventojus kviečia dalintis savo vasaros atostogų akimirkomis ir skelbia tradicinį nuotraukų konkursą „Sustabdyk akimirką žavingą...“. Jau septintą kartą rengiamo konkurso nugalėtojai galės džiaugtis specialiai jiems pagamintais atvirlaiškiais su įamžintomis gražiausiomis vasaros atostogų akimirkomis.

Svarbi informacija planuojantiems keltis per Kuršių marias (5)

„Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas primena, kad šią vasarą įvyko keletas pokyčių – keltai neplukdo iki Jūrų muziejaus, bet siūloma alternatyva. Atostogautojams bus aktualu sužinoti, kad veikia nauja mobilioji programėlė, kurioje galite iš anksto nusipirkti kelto bilietus.

Įvardijo, kokio maisto būtina vengti kelionių metu (6)

Nors netrukus prasidės paskutinis vasaros mėnuo, dauguma iš mūsų tik ruošiasi poilsiui ir kelionėms. Kad ir kur bevyktumėme – ar į Lietuvos pajūrį, ar į svečią šalį, o gal į žygį – visais atvejais svarbu pasirūpinti savo mityba. Tuomet ir savijauta visos kelionės metu bus puiki, ir energijos užteks ilgam.