Vaikinų išlaikomos merginos rečiau naudoja prezervatyvus

 (96)
Paauglės merginos, kurios daugiausia leidžia savo vaikinų pinigus, rečiau prašo savo partnerių naudoti prezervatyvus. Tokią netikėtą išvadą padarė Johnso Hopkinso medicinos mokyklos tyrėjai, išanalizavę 715 asmenų duomenis, rašo tinklalapis „ABC News“.
Vaikinų išlaikomos merginos rečiau naudoja prezervatyvus
© Shutterstock nuotr.

Maždaug ketvirtadalis 15- 20 metų amžiaus merginų prisipažino, kad pinigus joms daugiausia duoda jų vaikinai. Ši paauglių grupė per pastarąsias 60 dienų 10 proc. rečiau naudojo prezervatyvus. Merginos, kurių vaikinai turėjo automobilį, prezervatyvus prašė naudoti net 50 proc. rečiau. Be to, tokios merginos beveik nesinaudojo ir kitomis kontracepcijos priemonėmis.

Netgi atkreipus dėmesį į šalutinius faktorius, merginos, gaunančios pinigų iš savo vaikinų, vis tiek 50 proc. rečiau naudojosi kontracepcijos metodais ir beveik nereagavo į kampaniją dėl ŽIV prevencijos, teigė tyrimo autorė Janet Rosenbaum iš Merilendo gyventojų tyrimo centro.

Pasak J. Rosenbaum, atrodo, jog tokios merginos nesaugų seksą iškeičia į pinigus, nepaisant to, kad daugelio iš jų santykiai yra ilgalaikiai ir monogamiški.

„Tokios paauglės elgiasi neišmintingai, kad patenkintų savo materialinius poreikius“, - sakė J. Rosenbaum. Jos teigimu, norint priversti tokias merginas naudoti kontracepciją, reikalingi socialiniai ir ekonominiai pokyčiai, o ne standartinė propaganda.

„Geriausias sprendimas būtų pagerinti tokių merginų ir jų šeimų ekonominę padėtį, kad joms nereikėtų priklausyti nuo savo vaikino piniginės“, - pabrėžė ji.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikatos naujienos

Kodėl vertėtų kasdien suvalgyti bent po keletą graikinių riešutų (2)

Atlikto tyrimo autorė Cheryl Rock iš Kalifornijos universiteto San Diego aukštosios medicinos mokyklos tikina, kad ją tyrimo rezultatai nustebino. „Nustebino tai, kad nors graikiniai riešutai turi daug riebalų ir kalorijų, jų vartojant svoris krenta ne ką mažiau, nei laikantis mažai riebalų turinčios dietos“, - patikino ji.

Itin greitai plintantis vėžys sudarko neatpažįstamai nuotraukos gali šokiruoti (36)

Ar jums odontologas bent kartą liepė pakelti liežuvį, kad pažiūrėtų, kas po juo?

Psichoterapeutas įvardijo, kodėl motina galėjo į šulinį įmesti savo kūdikį (162)

Maždaug 50–80 proc. moterų po gimdymo išgyvena jausmų sumaištį, tampa nekantrios, jaudinasi dėl smulkmenų, viena iš aštuonių tokių moterų suserga depresija po gimdymo, o tada dalis šių depresijų pereina į vadinamąsias psichozes po gimdymo. Taip LRT RADIJUI, komentuodamas nelaimę Šakių rajone, kur motina į šulinį įmetė savo kūdikį, sako Mykolo Romerio universiteto profesorius Gediminas Navaitis.

Transplantacijos laukiantysis dažnai klausia: kelintas esu eilėje? (1)

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM specialistai dažnai sulaukia recipientų (laukiančiųjų transplantacijos) klausimų – kelinti jie yra eilėje, kaip ši eilė sudaroma, kada žmogus į ją įtraukiamas, kaip žmonės atrenkami transplantacijoms?

Panevėžys skaičiuoja naujas ŽIV aukas

ŽIV infekcijos atvejai Lietuvoje pradėti registruoti beveik prieš trisdešimt metų – 1988-aisiais. Per visą tą laiką, iki šių metų pradžios, ŽIV infekcija buvo diagnozuota 32 Panevėžio miesto gyventojams – 21 vyrui ir 11 moterų.