Prarastos dukters organai dovanojo gyvybę

 (43)
Prarastos dukters organai dovanojo gyvybę
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Motina prieš du mėnesius neteko savo 38-erių dukters, o vaikai - mamos. Artimieji moters organus padovanojo.

Kaip rašo „Šiaulių kraštas“, šeima, padėjusi kažkam išgelbėti sveikatą, o gal ir gyvybę, jaučia nuoskaudą: jų artimo žmogaus medicina neišgelbėjo.

Kuršėniškė (pašnekovės vardas ir pavardė redakcijai žinomi) su grauduliu pasakojo, kad jos dukters gyvybė užgeso galvoje trūkus aneurizmai. Lemtingą naktį pas moterį greitoji važiavo tris kartus. Iš Kuršėnų ji nuvežta į Respublikinę Šiaulių ligoninę, o iš ten į Kauno klinikas. Po dviejų parų moteris mirė.

"Jeigu aš staiga mirčiau, mano organus atiduokite, o kūną sudeginkite. Tegu kiti gyvens po manęs", - tokia buvo mirusiosios valia. Ji buvo įvykdyta.

Per 19 minučių pasirodė sraigtasparnis, kuris išgabeno dar plakančią dukters širdį.

"Nors medicina neišgelbėjo mano dukrelės, ji pati išgelbėjo kitus", - graudinosi motina. Motinos svajonė - pamatyti žmogų, kuriame plaka jos vaiko širdis.

Nacionalinio transplantacijos biuro komunikacijos skyriaus vedėja Rasa Pekarskienė teigė, jog "iki šių metų kovo 1-osios širdies laukė 22 recipientai. Didžiausias poreikis yra ragenų - 210, inkstų - 199 ir kepenų - 48".

Anot jos, kasmet Lietuvoje būna iki 100 potencialių ir apie 45 efektyvūs donorai. Donorų skaičius auga. Šiuo metu Lietuvoje donoro kortelę turi 16 680 žmonių. R. Pekarskienė tikino, kad juodoji organų rinka Lietuvoje yra neįmanoma.

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios rektoriaus tėvo Algio Baniulio teigimu, Katalikų bažnyčia organų transplantacijai ne tik pritaria, bet ir skatina ją: "Kūnas vis tiek virs dulke - iš dulkės į dulkę".

ELTA
 
43
Registruoti (0) Anonimiški (43)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikatos naujienos

Sveikatos komisaras V. Andriukaitis paskelbė savo veiklos prioritetą (4)

2015 kovo mėn. 6 d. 20:03
Netinkamas antibiotikų naudojimas ir piktnaudžiavimas jais gydant žmonių ir gyvūnų bakterines ligas privedė prie didelio bakterijų atsparumo tiems patiems antibiotikams. Nuo vaistams atsparių bakterijų sukeltų infekcijų Europos Sąjungoje kasmet miršta apie 25 000 pacientų, o susijusios sveikatos priežiūros išlaidos bei našumo nuostoliai viršija 1,5 mlrd. eurų.

Liga, prasidedanti paprastu sąnarių maudimu, per trumpą laiką gali paversti visiškai neįgaliu (48)

2015 kovo mėn. 6 d. 19:30
Nekreipiate dėmesio į sąnarių maudimą? Manote, tai tik paprasta jų reakcija į orų permainas. Medikai įspėja – taip gali prasidėti liga, darbingą, pačiame jėgų žydėjime esantį žmogų per trumpą laiką paversti visiškai neįgaliu, nuo valstybės malonės priklausančiu ligoniu.

Abejingų nepaliks: mergina be rankų stebina pasaulį (9)

2015 kovo mėn. 6 d. 17:36
Abejingų nepaliks: mergina be rankų stebina pasaulį
DELFI koliažas
Kaip praėjo diena? Veikiausiai būta ir gero, ir blogo. Internete sparčiai plintančiame vaizdo įraše užfiksuota mergina privers bent trumpam pamiršti savo bėdas ir susimąstyti apie tikrąsias gyvenimo vertybes.

Geriausias žmogaus draugas: ne tik saugo, bet ir padeda įveikti ligas (11)

2015 kovo mėn. 6 d. 13:52
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos ir rūpybos katedros medicinos psichologė dr. Viktorija Grigaliūnienė teigia, kad šuns buvimas kartu gali išgydyti net sunkias ligas. „Tai yra neatsiejama gyvūnų terapijos sritis. Pasaulyje ji sulaukia vis daugiau dėmesio. Lietuvoje kaniterapija tik žengia pirmuosius žingsnius, tačiau jos laimėjimai nenuginčijami. Tai neišgydo visų ligų, tačiau padeda reabilitacijos metu pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažinimo ir socializacijos įgūdžius naudojant tam tikras specialiai parengtų šunų savybes“, – pokalbį pradėjo dr. V. Grigaliūnienė.

Moteriška dilema: ar reikia praustis kasdien? (61)

2015 kovo mėn. 6 d. 12:01
Moterys, tyrėjai išsiaiškino, ką darome negerai – ne tik per vėlai gimdome, būname savanaudės ir nenorime gimdyti, bet ir esame nesocialios bei nesiprausiame, teigia odos priežiūros priemonių gamintojai.