Prarastos dukters organai dovanojo gyvybę

 (43)
Motina prieš du mėnesius neteko savo 38-erių dukters, o vaikai - mamos. Artimieji moters organus padovanojo.
Prarastos dukters organai dovanojo gyvybę
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

Kaip rašo „Šiaulių kraštas“, šeima, padėjusi kažkam išgelbėti sveikatą, o gal ir gyvybę, jaučia nuoskaudą: jų artimo žmogaus medicina neišgelbėjo.

Kuršėniškė (pašnekovės vardas ir pavardė redakcijai žinomi) su grauduliu pasakojo, kad jos dukters gyvybė užgeso galvoje trūkus aneurizmai. Lemtingą naktį pas moterį greitoji važiavo tris kartus. Iš Kuršėnų ji nuvežta į Respublikinę Šiaulių ligoninę, o iš ten į Kauno klinikas. Po dviejų parų moteris mirė.

"Jeigu aš staiga mirčiau, mano organus atiduokite, o kūną sudeginkite. Tegu kiti gyvens po manęs", - tokia buvo mirusiosios valia. Ji buvo įvykdyta.

Per 19 minučių pasirodė sraigtasparnis, kuris išgabeno dar plakančią dukters širdį.

"Nors medicina neišgelbėjo mano dukrelės, ji pati išgelbėjo kitus", - graudinosi motina. Motinos svajonė - pamatyti žmogų, kuriame plaka jos vaiko širdis.

Nacionalinio transplantacijos biuro komunikacijos skyriaus vedėja Rasa Pekarskienė teigė, jog "iki šių metų kovo 1-osios širdies laukė 22 recipientai. Didžiausias poreikis yra ragenų - 210, inkstų - 199 ir kepenų - 48".

Anot jos, kasmet Lietuvoje būna iki 100 potencialių ir apie 45 efektyvūs donorai. Donorų skaičius auga. Šiuo metu Lietuvoje donoro kortelę turi 16 680 žmonių. R. Pekarskienė tikino, kad juodoji organų rinka Lietuvoje yra neįmanoma.

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios rektoriaus tėvo Algio Baniulio teigimu, Katalikų bažnyčia organų transplantacijai ne tik pritaria, bet ir skatina ją: "Kūnas vis tiek virs dulke - iš dulkės į dulkę".

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikatos naujienos

Aklumu gresiančią ligą galima diagnozuoti ir namie (3)

Glaukoma – neišgydoma akių liga, kuriai prasidėjus jokie simptomai nejuntami. Kasmet Lietuvoje ja suserga apie 10 000 suaugusiųjų, o 85 proc. sergančiųjų apie šią ligą net neįtaria. Tačiau ją diagnozuoti galima visiškai paprastu būdu esant namie. Taip sako gydytojas Alvydas Unikauskas.

Moteris skaudžiai pasimokė, kodėl ant riešo negalima palikti plaukų gumutės (16)

Audree Kopp iš Luisvilio (Kentukio valstija, JAV) išsirišusi plaukus nė nesusimąstydama užsimaudavo plaukų gumutę sau ant riešo. O prieš kokias porą savaičių ji pastebėjo, kad riešas po gumute kiek patinęs.

Ne tik sielai, bet ir kūnui: ką valgyti per Adventą (7)

Lapkričio 30 dieną šv. Andriejaus švente prasidedantis Adventas dažno siejamas ne tik su religija, bet ir sveikesne mityba. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ apie šį laikotarpį mintimis dalinosi policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas ir sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė.

Kodėl jauni medikai palieką Lietuvą? (16)

Medicinos specialistų emigracija yra skaudi ir aktuali Lietuvai problema, todėl kasmet vykstančio renginio „Medikų dienos“ metu Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Medicinos fakultete (VU SA MF) surengė diskusiją „Emigruoti negalima pasilikti. Kur kablelį deda medikai?“.

Trys geriausi organizmą valantys gėrimai: šalina toksinus ir apsaugo nuo ligų (35)

Norint detoksikuoti organizmą svarbu valyti ne tik kūną, tačiau taip pat ir mintis. Mintis detoksikuoti galima meditacija, joga, o taip pat ir kitomis kvėpavimo bei mąstymo praktikomis, padedančiomis pajausti ramybę Ir atgaivą.