Anksčiau jau iškovojęs XXXI vasaros olimpinių žaidynių auksą šaudant pneumatinių šautuvu iš 10 metrų nuotolio, N. Camprinis sekmadienį finale surinko 458,8 taško ir vos 0,3 taško aplenkė sidabru turėjusį tenkintis rusą Sergejų Kamenskį.

Bronza atiteko Prancūzijos sportininkui Alexisui Raynaud – 448,4 taško.

M. Whitlockas iškovojo pirmą D. Britanijai olimpinį auksą gimnastikos varžybose

Pirmą Didžiajai Britanijai olimpinį aukso medalį gimnastikos varžybose iškovojo Maxas Whitlockas, sekmadienį triumfavęs asmeninėse varžybose atlikdamas laisvus pratimus.

Britas surinko 15,633 balo ir aplenkė sidabro ir bronzos apdovanojimus iškovojusius žaidynių šeimininkus atitinkamai Diego Hypolito (15,533 balo) ir Arthurą Mariano (15,433 balo).

Nepavyko trečio aukso medalio Rio de Žaneire iškovoti Japonijos gimnastikos žvaigždei Kohei Uchimurai, kuris šioje rungtyje prieš ketverius metus Londone iškovojo sidabrą. Komandų ir daugiakovės asmeninėse varžybose šiose žaidynėse čempionų titulus iškovojęs japonas laisvuose pratimuose surinko 15,241 balo ir liko tik penktas.

Pirmą auksą Rusijai sportinės gimnastikos varžybose Rio ant skersinių iškovojo 21–erių Alija Mustafina, apgynusi Londono žaidynių čempionės titulą.

Skersiniai (moterys):

1. Alija Mustafina (Rusija) – 15,900;
2. Madison Kocian (JAV) – 15,833;
3. Sophie Scheder (Vokietija) – 15,566.

Paaiškėjo pirmas čempionas bokso turnyre

Sekmadienį paaiškėjo pirmas olimpinių žaidynių bokso turnyro čempionas.

Svorio kategorijos iki 49 kg čempionu tapo pirmą aukso medalį Uzbekistanui šiose žaidynėse iškovojęs Hasanbojus Dusmatovas, finale 3:0 (29:28, 30:27, 30:27) nugalėjęs Yurberjeną Martinezą iš Kolumbijos.

Bronzos medaliai šioje svorio kategorijoje įteikti nesėkmes pusfinalyje patyrusiems kubiečiui Joahnysui Argilagosui ir amerikiečiui Nico Hernandezui.

Olandijos burlentininkas apgynė čempiono titulą

Buriavimo varžybose vyrų RS:X burlenčių klasėje čempiono titulą apgynė olandas Dorianas van Rijsselberge'as (25 baudos taškai).

Ir finalo plaukimą laimėjęs Olandijos burlentininkas net 27 taškais aplenkė, kaip ir 2012-ais Londone, sidabrą iškovojusį britą Nicką Dempsey (52 baudos taškai).

Bronzos medaliu džiaugėsi prancūzas Pierre'as LeCoqas (86 baudos taškai), tik po finalo plaukimo aplenkęs ilgai trečioje pozicijoje buvusį, tačiau šalia prizininkų pakylos likusį lenką Piotrą Myszką (88 baudos taškai).

Šioje burlenčių klasėje startavusiam Lietuvos atstovui Juozui Bernotui Londono žaidynių pasiekimą pakartoti nepavyko. Rio jis užėmė galutinę 26-ą vietą tarp 36-ių dalyvių. Prieš ketverius metus J. Bernotas buvo 12-as.

Auksas atiteko Prancūzijos burlentininkei

Moterų RS:X burlenčių klasėje sekmadienį čempionės titulą ir aukso medalį po finalo plaukimo iškovojo prancūzė Charline Picon (64 baudos balai).

Sidabro apdovanojimo savininke tapo kinė Peina Chen (66 baudos balai).

Bronzos medalis atiteko rusei Stefanijai Elfutinai (69 baudos balai). Rusijai tai buvo pirmas apdovanojimas moterų buriavimo varžybose vasaros olimpinių žaidynių istorijoje.

Pirmu golfo čempionu per 112 metų tapo Didžiosios Britanijos atstovas

Žaidynių čempionu pirmą kartą per 112 pastarųjų metų tapo britas Justinas Rose'as (268).

Sidabro medalio savininku tapo švedas Henrikas Stensonas (270), o bronza tenkinosi amerikietis Mattas Kuchar (271).

Baimindamiesi Zikos viruso į golfo turnyrą žaidynėse Brazilijoje atsisakė vykti ne vienas garsus sportininkas.

Paskutinį kartą vasaros olimpiados programoje golfas buvo 1900 ir 1904 metais.