Jį Kosovui padovanojo 25-erių metų Majlinda Kelmendi, triumfavusi moterų dziudo (iki 52 kg) varžybose.

Pusfinalyje Kosovo sportininkė nugalėjo japonę Misato Nakamura, o finale sugebėjo pranokti viena iš varžybų favoričių laikytą italę Odette Giuffridą.

Bronzos medalis atiteko M. Nakamurai, kuri kovoje dėl trečiosios vietos nugalėjo rusę Nataliją Kiuzutiną.

Pažymėtina, kad Kosovo didvyre tapusi M. Kelmendi žaidynių atidarymo ceremonijoje nešė ir šios šalies vėliavą.

8 į žaidynes išvykę Kosovo sportininkai dalyvauja 5 skirtingų sporto šakų varžybose.

Įdomus faktas, kad pati M. Kelmendi nėra olimpinių žaidynių debiutantė. Ji kovojo ir 2012-aisiais Londone, tuomet atstovavo Albanijai, tačiau pralaimėjo jau pirmąją savo kovą.

Rio de Žaneiras M. Kelmendi apskritai yra sėkmingas miestas. 2013-aisiais šiame Brazilijos didmiestyje ji tapo pasaulio čempione.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)