Istoriniai filmai apie krepšinį atgaivino prisiminimus

 (2)
Arvydas Sabonis
Arvydas Sabonis ir Virginijus Jankauskas - istorinių filmų apie krepšinį herojai
© RIA/Scanpix

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos krepšinio visuomenės žmonės praleido ne salėse ar arenose, o prie kino ekrano. Lietuvos krepšinio 90-mečio proga Kauno „Romuvos“ kino teatre buvo surengtas filmų apie Lietuvos krepšinį vakaras. Galimybe prisiminti ryškiausias praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio Lietuvos krepšinio asmenybes pasinaudojo per 300 žmonių.Tarp jų buvo galima išvysti 42-ą gimtadienį minintį Lietuvos rinktinės vyriausiąjį trenerį Kęstutį Kemzūrą, Kauno merą Andrių Kupčinską, nacionalinės komandos gydytoją Vytenį Trumpicką, krepšininkų, krepšininkių, veteranų bei daugelį kitų krepšinio visuomenės žmonių.

„Manau, Lietuvos krepšinio federacija minėdama 90-metį parodė, kiek ji gali pasiekti tautos, vienybės ir patriotizmo labui. Krepšinis kitoms sporto šakoms parodė pavyzdį, kaip reikia vienyti ir suburti tautą bei puoselėti valstybės idėjas. Neabejoju, kad kitas šimtmetis vėl bus kupinas aukštų pasiekimų“, — tvirtino Kauno meras A. Kupčinskas.

„Sveikinti su 90-mečiu reikia ne krepšinio federaciją, o jus visus. Juk tik dėl jūsų nuoširdaus darbo ir įdėtų pastangų šiandien galime džiaugtis tokia turtinga laimėjimais istorija, — susirinkusiems dėkojo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. — Filmų apie krepšinį vakarą surengėme turbūt pirmą kartą Lietuvos istorijoje. Tikiuosi, kad artimiausiu metu, perimdami kolegų latvių patirtį, turėsime ir meninį filmą apie krepšinį, kuris atspindės mūsų pirmąsias pergales bei jų herojus“.

Vienas LKF vadovų „Romuvos“ kino teatro direktorei Violetai Diržinauskienei įteikė Lietuvos krepšinio 90-mečio medalį ir padėkojo už pagalbą rengiant filmų apie krepšinį vakarą.

„Romuvos“ kino centre susirinkę žiūrovai turėjo galimybę išvysti jauną LKF prezidentą Arvydą Sabonį, kurį filmų režisieriai įamžino ne tik krepšinio aikštelėje ar po traumų sveikstantį ligoninės palatoje, bet ir kaime jodinėjantį ant žirgo ar vairuojantį „Žiguliuką“.

„Bežiūrint šiuos istorinius filmus sugrįžo visi priminimai. Sėdėjome kartu su Vitoldu Masalskiu ir juokavome, kad po tokio vakaro bus sunku užmigti“, — juokėsi ilgametis žalgirietis Alvydas Šidlauskas. — Renginyje dalyvavo nemažai jaunimo, kurie šių filmų nebuvo matę. Jie stebėjosi, kad prieš tris dešimtmečius krepšinis taip stipriai skyrėsi nuo dabartinio. Manau, tokius istorinių filmų vakarus apie krepšinį reikėtų rengti dažniau, jaunimas turėtų susipažinti su istorija“.

„Nors daugelis filmų buvo matyti prieš keletą dešimtmečių, buvo linksma prisiminti ankstesnius laikus bei to meto kinematografijos specifiką. Visi žiūrėti filmai buvo kurti sovietmečiu, tačiau jie buvo kur kas jausmingesni, negu daugelis šių laikų komercinių filmų“, — pastebėjo LKF direktorė Rasa Liuimienė.

Iš viso žiūrovai pamatė aštuonis trumpametražius filmus apie krepšinį: „Atsiplėšti nuo žemės“ (1980 m., rež. B. Pajėdienė), „Krepšinis, krepšinis, krepšinis“ (1982 m., B. Pajėdienė), „Aukso karštligė“ (1983 m., V. Starošas), „Citius, fortius ir ... aritmetika“ (1985 m., V. Starošas), „Achilo kulnas“ (1987 m., V. Starošas, F. Kauzonas), „Sportai, filmai, festivalis“, „Bermudų žiedas“ ir „Lietuvos kronikos dalis“.

www.musukrepsinis.lt
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Krepšinis

J. Bertomeu: jei Lietuvos krepšinio lygis kils – antra vieta Eurolygoje bus

2014 gruodžio mėn. 19 d. 19:13
Penktadienį su Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentu Remigijumi Milašiumi, Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ atstovais susitikęs Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu atskleidė, kad antra vieta Eurolygoje iš Lietuvos dar neatimta, o galutinis Eurolygos paveikslas bus suformuotas tik kitų metų kovo mėnesį.

„Lietuvos energija“ tapo Kauno „Žalgirio“ rėmėja (10)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 16:55
Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ tapo viena pagrindinių Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo rėmėjų. „Lietuvos energijos“ įsteigtas paramos fondas, išnagrinėjęs 95 paraiškas ir atsižvelgdamas į nustatytus kriterijus ir prioritetus, nusprendė paramą skirti 12 regioninių ir 4 nacionalinės lygmens projektų bei veiklų, tarp kurių pateko ir Lietuvos čempionų komanda.

Po LKL atstovų susitikimo su Eurolygos vadovu J. Bertomeu - šypsenos lietuvių veiduose (3)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 15:44
Penktadienio popietę Kaune įvyko į Lietuvą atvykusio Eurolygos vadovo Jordi Bertomeu ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidento Remigijaus Milašiaus susitikimas. Jame taip pat dalyvavo Kauno „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas, Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos viceprezidentas Darius Gudelis ir LKL komercijos direktorius Žygimantas Surintas.

Kelias į Eurolygos TOP-16: „Žalgiris“ - „Dinamo“ „N. Novgorod“ - „Uniks“ - 11:19, - po 1 kėl. (6)

2014 gruodžio mėn. 19 d. 18:52
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį Eurolygos turnyro reguliaraus sezono pirmo etapo paskutinėse dešimto turo rungtynėse savo arenoje susitinka su blogiausia A grupės komanda iš Italijos - Sasario „Dinamo“. Žalgiriečių pergalė prieš varžovus atvertų jiems tiesiai kelią į TOP-16 etapą.

Mirus tėvui „Nevėžio“ gynėjas M. Monroe išvyko į JAV

2014 gruodžio mėn. 19 d. 14:45
25-erių metų 188 cm ūgio Kėdainių „Nevėžio“ klubo gynėjo Marcuso Monroe šeimoje – netektis. Mirė krepšininko tėvas.