Lietuvis savo nusiteikimą parodė jau mačo pradžioje, kai per pirmas 3 minutes pelnė 9 iš 11-os „Rockets“ taškų, dar 7 taškus pridėjo antro ketvirčio pradžioje ir svečiai atitrūko – 44:30, o į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 60:42.

Tačiau trečiame kėlinyje Kevino McHale'o auklėtiniai pateko į gilią duobę, pralaimėjo 9:22 ir leido varžovams patikėti tuo, kad jie dar gali pakovoti dėl pergalės. „Celtics“ tai ir darė – baigiantis lemiamam ketvirčiui klubus skyrė jau tik 3 taškai (82:79, likus 3 min.).

Tuomet dar kartą savo žodį tarė D-Mo ir iš pradžių galingai įkrovė kamuolį į krepšį po netaiklaus Jameso Hardeno metimo, o paskui po to paties J. Hardeno perdavimo nenusileisdamas ant žemės užbaigė ataką dvitaškiu su pražanga – 86:81. Likusius taškus „Rockets“ rinko vien baudų metimais ir šventė pergalę 93:87.

Ketvirtame kėlinyje 10 taškų surinkęs D. Motiejūnas iš viso per 31 min. pasižymėjo 26 taškais (8/11 taškai, 3/5 tritaškiai, 1/3 bauda), 12 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyviu perdavimu, 4 klaidomis ir 1 asmenine pražanga. Pagal +/- rodiklį mūsiškis (+7) ir vėl buvo geriausias komandoje.

26 taškai – tai naujas Donato rezultatyvumo NBA rungtynėse rekordas. Be to, šis mačas D-Mo tapo pirmuoju per jo karjerą, kuriame jis įmetė bent 20 taškų ir sugriebė bent 10 atšokusių kamuolių.

Įdomu ir tai, kad per paskutinius 25-is susitikimus D. Motiejūnas tritaškius meta solidžiu 40 procentų taiklumu.

Itin prastai Bostone sekėsi „Rockets“ lyderiui J. Hardenui. Tikslą pasiekė tik 4 iš 21 jo metimo iš žaidimo (2/14 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 4/5 baudos). Be to, gynėjas dar ir 5 kartus suklydo.

Skelbiama, kad „centras“ D. Howardas tikrai praleis šeštadienio akistatą su Detroito „Pistons“ bei veikiausiai dar kelias artimiausias dvikovas.

„Celtics“: Brandonas Bassas ir Marcusas Thorntonas po 17, Tayshaunas Prince'as 13, Avery Bradley 10 taškų.

„Rockets“: Donatas Motiejūnas 26 (8/11 taškai, 3/5 tritaškiai, 1/3 bauda, 12 atk. kam.), Joshas Smithas 15 (10 atk. kam.), Jamesas Hardenas 14 (4/21 metimai iš žaidimo), Corey Breweris 10, Patrickas Beverley 8, Terrence'as Jonesas (20 min., 2/5 metimai iš žaidimo, 2 atk. kam.) ir Trevoras Ariza po 7 taškus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (154)