S.Krupeckaitės ir V.Sereikaitės pirmieji treneriai tikėjosi tokios auklėtinių sėkmės

 (13)
Trečiadienis aukso raidėmis bus įrašytas į Lietuvos dviračių sporto istoriją. Lenkijos miesto Pruškovo dviračių treke mūsų šalies atstovės jau per pirmąją pasaulio čempionato dieną iškovojo du medalius. 26 metų Simona Krupeckaitė ne tik tapo planetos pirmenybių nugalėtoja, bet ir pasiekė pasaulio rekordą, o 22-ejų metų Vilija Sereikaitė 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo bronzos medalį.
© Reuters/Scanpix
DELFI prašymu merginų pasirodymą įvertino jų pirmieji treneriai.

Treneris A. Surgautas: Simona labai darbšti ir talentinga

Pirmasis iš Utenos kilusios S. Krupeckaitės treneris Alvydas Surgautas džiaugėsi savo buvusios auklėtinės pergale, būdamas treniruočių stovykloje Bulgarijoje.

„Aišku, tikėjausi medalio ir pergalės. Simona nuosekliai gerino savo rezultatus. Po Pekino olimpiados ji buvo ryžtingai nusiteikusi ir juk pati pažadėjo pasaulio čempionate iškovoti aukso medalį ir pagerinti pasaulio rekordą. Todėl man tai nebuvo didelė staigmena“, - DELFI telefonu iš Bulgarijos sakė A. Surgautas.

Dviračių sporto specialisto nuomone, S. Krupeckaitės pergalė labai svarbi visam Lietuvos dviračių sportui.

„Tai labai reikšmingas pasiekimas. Tai pirmas moterų treko pasaulio čempionato aukso medalis Lietuvos dviračių sporto istorijoje ir pirmas po Nepriklausomybės atkūrimo pasiektas pasaulio rekordas. Kadangi dabar Panevėžyje turime puikų dviračių treką, Simonos pergalė ir rekordas paskatins dar daugiau mergaičių ir jaunimo rinktis šią sporto šaką ir ją dar labiau išpopuliarins“, - įsitikinęs Utenos kūno kultūros ir sporto centro direktorius A. Surgautas.

Simona treke dviračio pedalus mina nuo trylikos metų - nuo 1995-ųjų. Už tai ji yra dėkinga pirmajam treneriui A. Surgautui, kuris ne kartą bandžiusią mesti treniruotis paauglę vis įkalbėdavo grįžti.

„Atradau ją labai paprastai. Buvo nebloga, perspektyvi mergaitė, pakviečiau ją ir sportavome. Simonos charakteris nebuvo labai lengvas, bet ji buvo itin darbšti ir talentinga. Ką čia daugiau bepridursi“, - DELFI teigia A. Surgautas.

S. Krupeckaitė Lenkijoje dar dalyvaus trijose čempionato rungtyse - sprinto, keirino bei komandų (kartu Gintare Gaivenyte) sprinto lenktynėse.

Simboliška, kad Lietuvos rinktinėje dabar Antano Jakimavičiaus treniruojama S. Krupeckaitė, debiutavo 2001 m. pasaulio taurės varžybose - būtent Lenkijoje.

Treneris L. Šimoliūnas: širdy tikėjausi Vilijos medalio

Kita Lietuvos moterų dviračių treko rinktinės lyderė 22-ejų metų panevėžietė V. Sereikaitė 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo bronzos medalį.

S.Krupeckaitės ir V.Sereikaitės pirmieji treneriai tikėjosi tokios auklėtinių sėkmės
© Reuters/Scanpix

„Malonu, kad Vilija iškovojo medalį. Ji pastaruoju metu stabiliai startuoja ir tai įrodė pasaulio taurės varžybų etapuose, - su DELFI savo džiaugsmu pasidalino pirmasis dviratininkės treneris Laimis Šimoliūnas. – Širdyje tikėjausi jos gero pasirodymo. Juk Vilijos „arkliukas“ ir yra ši asmeninė 3 km persekiojimo rungtis. Tai, kad kažkokį medalį turės tikrai tikėjausi.“

174 cm ūgio ir 63 kg svorio V. Sereikaitė dviračių sporte jau 7-eri metai. Pirmasis treneris L. Šimoliūnas prisimena, kaip kvietė tuometės Panevėžio 18-osios vidurinės mokyklos (dabar Minties gimnazija - DELFI) mergaites lankyti dviračių treniruotes.

„Vilija niekuo neišsiskyrė nuo bendraamžių ir buvo gana baikšti. Ji neturėjo dviračio, bet labai juo norėjo važinėti. Rinkau merginų grupelę, kurios mindavo pedalus nuo 7 val. ryto prieš pamokas. Nedrąsiai į tai įsijungė ir mano kaimynystėje gyvenusi Vilija, bet po truputį šis sportas tapo jos aistra ir gyvenimo būdu“, - prisiminė L. Šimoliūnas.

Po to VPU Sporto ir sveikatos fakulteto studentę V. Sereikaitę treniravo Stasys Paštuolis, o dabar – A. Jakimavičius.

„Ji labai pasišventusi dviračių sportui ir tai dabar Vilijos gyvenimo tikslas. Sportas jau įaugo jai į kraują. Manau, be dviračio ji jau negalės“, - pagyrimų buvusiai auklėtinei negailėjo pirmasis treneris L. Šimoliūnas.

V. Sereikaitė pasaulio čempionate Lenkijoje dar dalyvaus pirmą kartą vyksiančiose daugiakovės varžybose, kurias sudaro - sprinto, skrečo, 2 km persekiojimo, grupinės ir 500 m atskiro starto lenktynių rungtys.

„Sunku ką nors prognozuoti kitose lenktynėse. Bet ką gali žinoti, sporte visko nutinka“, - optimistiškai buvo nusiteikęs L. Šimoliūnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

Paplūdimio tinklininkės U. Andriukaitytė ir I. Zobnina Vilniuje užėmė penktąją vietą

Vilniuje, aikštyne prie Baltojo tilto, vykstančio Europos čempionato „Satellite“ serijos moterų turnyro mače dėl patekimo į pusfinalį sekmadienį lietuvės Irina Zobnina ir Urtė Andriukaitytė 0-2 (19:21, 11:21) pralaimėjo vokietėms Sabrinai Karnbaum ir Nataschai Niemczyk bei užėmė penktąją vietą.

D. Nemeravičius ir A. Kelmelis iškovojo pasaulio jaunimo čempionato bronzą

Lietuvos irkluotojai Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis Plovdive (Bulgarija) besibaigiančio pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionato vaikinų porinių dviviečių valčių finale sekmadienį iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos orientacininkams – kurčiųjų olimpinių žaidynių bronza

Samsune (Turkija) vykstančių kurčiųjų olimpinių žaidynių orientavimosi varžybų mišrioje estafetėje sekmadienį Lietuvos komanda iškovojo bronzos medalius.

Pasaulio plaukimo čempionate T. Duškinui iki pusfinalio trūko beveik pusės sekundės

Sekmadienį Vegrijos sostinėje Budapešte startavo pasaulio plaukimo čempionatas. Rytinėje atrankoje dėl patekimo į pusfinalį pirmasis 50 m ilgio baseiną išbandė Tadas Duškinas, kuris varžėsi 50 m plaukimo peteliške rungtyje.

Dviratininkė O. Baleišytė Europos jaunių ir jaunimo čempionate – penkta

Anadijoje (Portugalija) vykstančio Europos jaunių (iki 18-os metų) ir jaunimo (iki 23-ejų metų) dviračių treko čempionato jaunimo merginų daugiakovėje (omniume) šeštadienį Lietuvos atstovė Olivija Baleišytė užėmė penktą vietą. Pernai Europos jaunių daugiakovės vicečempione tapusi Antano Jakimavičiaus ir Solveigos Baleišytės auklėtinė surinko 102-u taškus.