R. Meilutytė kirto atgal - į 50 m plaukimo krūtine rungties finalą ji pateko su nauju pasaulio rekordu2 video, fotoalbumas

(544)
Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Barselonoje vykstančiose planetos plaukimo pirmenybėse šeštadienį vakare Rūta Meilutytė pateko į 50 m plaukimo krūtine varžybų finalą. Antrajame pusfinalio plaukime lietuvė distanciją įveikė per 29,48 sek. ir pagerino šalies, pasaulio, Europos, bei pasaulio čempionatų rekordus.

Pasaulio rekordą šeštadienį ryte kvalifikacijos plaukime pasiekusios rusės Julijos Jefimovos rezultatas pusfinalyje - 29,88 sek.

J. Jefimovos ryte pasiektas rekordas Rūtai didelio įspūdžio nepadarė. „Nėra čia ko daug jaudintis“, - pareiškė lietuvė. Ir vakare pademonstravo, jog olimpine ramybe spinduliavo ne be reikalo.

Pirmajame pusfinalio plaukime pirma buvo JAV atstovė Jessica Hardy. Ji pagerino savo rytinio plaukimo rezultatą - 29,90 sek.

50 m plaukimo krūtine finalas vyks sekmadienį vakare.

Už pasiektą pasaulio rekordą Rūta gaus 25 tūkst. JAV dolerių premiją. 40 tūkst. dolerių ji šiame čempionate jau buvo laimėjusi.

Tai jau antras Rūtos pagerintas pasaulio rekordas šiame čempionate. 100 m plaukimo krūtine varžybose jaunoji čempionė iš Lietuvos iškovojo auksą ir taip pat pasiekė pasaulio rekordą. Tai ji padarė pusfinalyje, distanciją įveikusi per 1:04.35 min.

Šeštadienį ryte vykusiame kvalifikaciniame plaukime lietuvė distanciją įveikė per 30,07 sekundės ir finišavo trečia tarp 74 šios rungties dalyvių.

Geriausiai atrankos varžybose plaukė ir pasaulio, Europos, bei pasaulio čempionatų rekordus pagerino rusė J. Jefimova (29,78 sek.). 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordas anksčiau priklausė amerikietei J. Hardy (29,80 sek). JAV plaukikė kvalifikacinėse varžybose buvo antra - 29,99 sek.

Pasaulio ir olimpinė čempionė R. Meilutytė šeštadienį ryte ketino dalyvauti ir moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje. Tačiau vėliau planus pakeitė ir nusprendė susikoncentruoti tik 50 m plaukimo krūtine rungčiai.

100 m plaukimo laisvu stiliumi atrankos R. Meilutytė neįveikė. Distanciją ji nuplaukė per 55,72 sek. ir tarp 73 plaukikių liko 27-ta bei į pusfinalį neiškopė.

Organizatorių nuotr.
Startuoja Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios ir Mažosios taurės turnyrai. Iki 2014 metų spalio 6 dienos vyks registracija į vienas svarbiausių šių metų Lietuvos tinklinio sezono varžybų – LTF Didžiosios ir Mažosios taurės turnyrus. Prestižinėse Didžiosios taurės varžybose dalyvaus pajėgiausi Lietuvos vyrų ir moterų čempionatų klubai, tuo tarpu Mažosios taurės turnyre kviečiamos varžytis įvairiausio lygio komandos, pradedant moksleiviais ir baigiant senjorais.

Vilniuje įvyko Lietuvos šaudymo į skrendančius taikinius dupletų rungties čempionatas

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 11:06
Šaudymo sportas
AP/Scanpix
Vilniuje, Lietuvos olimpinio sporto centro šaudykloje, įvyko Lietuvos šaudymo į skrendančius taikinius dupletų rungties čempionatas. Jame dalyvavo 24 sportininkai bendroje šaulių ir mėgėjų įskaitose. Sportininkai kvalifikacijoje šaudė po 5 serijas - iš viso 150 lėkštučių.

Prezidentė už nuopelnus Lietuvai apdovanoja sportininkus ir jų trenerius (2)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 10:55
Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus sportui Kūno kultūros ir sporto dienos proga apdovanoja du sportininkus ir jų trenerius. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanojamas lengvaatletis Mindaugas Bilius – šių metų Europos neįgaliųjų čempionato aukso ir sidabro medalių laimėtojas, 2013 metų pasaulio neįgaliųjų čempionato sidabro medalio laimėtojas, 2012 metų Europos neįgaliųjų čempionato dviejų aukso medalių laimėtojas.

Rusijos ir Ukrainos vyrų rankinio rinktinių mačą norima perkelti į neutralią aikštę (2)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 08:36
2016 metų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos turnyro rungtynes tarp Rusijos ir Ukrainos nacionalinių rinktinių siūloma perkelti iš šalia Maskvos esančio Čechovo į neutralią aikštę - Baltarusijos miestą Brestą. Tokį variantą abiems komandoms pasiūlė Europos rankinio federacija (EHF).

Europos dziudo taurės turnyre A. Klokovas ir S. Pakenytė iškovojo bronzos medalius

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 08:30
Estijoje vykusiame dziudo imtynių Europos taurės (European Open Tallin) varžybose Lietuvos atletai iškovojo du bronzos medalius. Vyrų svorio kategorijoje iki 60 kg trečią vietą užėmė Andrejus Klokovas. Pirmoje kovoje Lietuvos sportininkas nugalėjo vengrą Laszlo Burjaną, antroje - žydą Aloną Rahimą, tačiau pusfinalyje turėjo pripažinti vėliau šios svorio kategorijos čempionu tapusio Islamo Jašujevo iš Rusijos pranašumą.