R. Meilutytė kirto atgal - į 50 m plaukimo krūtine rungties finalą ji pateko su nauju pasaulio rekordu2 video, fotoalbumas

(544)
Rūta Meilutytė pagerino pasaulio rekordą
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Barselonoje vykstančiose planetos plaukimo pirmenybėse šeštadienį vakare Rūta Meilutytė pateko į 50 m plaukimo krūtine varžybų finalą. Antrajame pusfinalio plaukime lietuvė distanciją įveikė per 29,48 sek. ir pagerino šalies, pasaulio, Europos, bei pasaulio čempionatų rekordus.

Pasaulio rekordą šeštadienį ryte kvalifikacijos plaukime pasiekusios rusės Julijos Jefimovos rezultatas pusfinalyje - 29,88 sek.

J. Jefimovos ryte pasiektas rekordas Rūtai didelio įspūdžio nepadarė. „Nėra čia ko daug jaudintis“, - pareiškė lietuvė. Ir vakare pademonstravo, jog olimpine ramybe spinduliavo ne be reikalo.

Pirmajame pusfinalio plaukime pirma buvo JAV atstovė Jessica Hardy. Ji pagerino savo rytinio plaukimo rezultatą - 29,90 sek.

50 m plaukimo krūtine finalas vyks sekmadienį vakare.

Už pasiektą pasaulio rekordą Rūta gaus 25 tūkst. JAV dolerių premiją. 40 tūkst. dolerių ji šiame čempionate jau buvo laimėjusi.

Tai jau antras Rūtos pagerintas pasaulio rekordas šiame čempionate. 100 m plaukimo krūtine varžybose jaunoji čempionė iš Lietuvos iškovojo auksą ir taip pat pasiekė pasaulio rekordą. Tai ji padarė pusfinalyje, distanciją įveikusi per 1:04.35 min.

Šeštadienį ryte vykusiame kvalifikaciniame plaukime lietuvė distanciją įveikė per 30,07 sekundės ir finišavo trečia tarp 74 šios rungties dalyvių.

Geriausiai atrankos varžybose plaukė ir pasaulio, Europos, bei pasaulio čempionatų rekordus pagerino rusė J. Jefimova (29,78 sek.). 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordas anksčiau priklausė amerikietei J. Hardy (29,80 sek). JAV plaukikė kvalifikacinėse varžybose buvo antra - 29,99 sek.

Pasaulio ir olimpinė čempionė R. Meilutytė šeštadienį ryte ketino dalyvauti ir moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje. Tačiau vėliau planus pakeitė ir nusprendė susikoncentruoti tik 50 m plaukimo krūtine rungčiai.

100 m plaukimo laisvu stiliumi atrankos R. Meilutytė neįveikė. Distanciją ji nuplaukė per 55,72 sek. ir tarp 73 plaukikių liko 27-ta bei į pusfinalį neiškopė.

544
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kitos sporto šakos

Lietuvos šachmatų čempionate - trys didmeistriai ir 8 tūkst. litų prizinis fondas (1)

2014 balandžio mėn. 24 d. 12:09
Ketvirtadienį Seime prasideda Lietuvos vyrų šachmatų čempionatas, kuriame varžysis dešimt dalyvių. Keturi šachmatininkai įgis teisę atstovauti Lietuvai šių metų šachmatų olimpiadoje Trumsėje (Norvegija).

„Blackhawks“ pergalę per pratęsimą lėmė puikus P. Kane'o solo reidas epizodo video

2014 balandžio mėn. 24 d. 10:50
Čikagos „Blackhawks“ klubas trečiadienį namuose daugiau nei 22 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo 4:3 (0:0, 2:2, 1:1, 1:0) nugalėjo Sent Lujiso „Blues“ ledo ritulininkus ir išlygino (2:2) serijos iki keturių pergalių rezultatą.

Ledo ritulio pamokėlės su Svaru: įvartis neįskaitomas, kai... (1)

2014 balandžio mėn. 24 d. 08:43
Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono varžyboms rengiasi Lietuvos rinktinė, tad pasiruoškime ir mes. Ledo ritulys – viena greičiausių ir kiečiausių komandinių sporto šakų. Vilniuje vyksiančio čempionato ambasadorius Gabrielius Liaudanskas - Svaras jums padės susipažinti su ledo ritulio taisyklėmis ir subtilybėmis.

R. Navardauskas klasikinėse dviratininkų lenktynėse Belgijoje dirbo komandos labui

2014 balandžio mėn. 24 d. 01:40
78-ą kartą Belgijoje trečiadienį vykusiose klasikinėse dviratininkų lenktynėse „La Fleche Wallonne“ iš Šarlerua į Hiuji 85-ą vietą užėmė „Garmin Sharp“ komandai atstovaujantis Ramūnas Navardauskas, kuris beveik 4 valandas buvo šių lenktynių lyderiu.

Lietuvos vyrų rankinio lygos pusfinalį pergalėmis pradėjo „Dragūnas“ ir „Šviesa“ (18)

2014 balandžio mėn. 24 d. 00:37
Rankinis: "Dragūnas" - "Granitas-Gaja-Karys"
Organizatorių nuotr.
Lietuvos vyrų rankinio lygos (LRL) pusfinalį pergalėmis pradėjo Klaipėdos „Dragūno“ ir Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipos. Daugkartiniai šalies čempionai dragūniečiai savo aikštėje rezultatu 29:26 (16:13) nugalėjo Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ekipą, o vilniečiai svečiuose 31:27 (16:11) palaužė Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkų pasipriešinimą.