Dar ketvirtadienį vykusioje mišrių estafečių rungtyje lietuviai užėmė 9 vietą tarp 11 komandų, nugalėjusiems čekams (Veronika Vitkova, Gabriela Soukalova, Ondrejus Moravecas ir Michalas Slesingeris) pralaimėję 10 min. 33,1 sek. Mūsiškių pozicija galėjo būti ir geresnė, tačiau vienam iš lietuvių nepanaudojus privalomo papildomo šovinio, prie komandos laiko buvo pridėtos dvi baudos minutės. Iš viso mūsiškiai suko penkis baudos ratus bei panaudojo 12 papildomų šovinių.

Beje, ketvirtame etape startavęs K. Dombrovskis pagal greitį trasoje tarp visų dalyvių buvo pirmas!

Mišrių estafečių varžybose sidabro medaliai atiteko ukrainiečiams (Irina Varviniec, Valentina Semerenko, Artiomas Pryma ir Sergejus Semionovas), bronza – slovėnams (Andreja Mali, Teja Gregorin, Klemenas Baueris ir Lenartas Oblakas).

Asmeninėse varžybose kur kas geriau sekėsi Lietuvos biatlonininkams vyrams. 10 km sprinte K. Dombrovskis šaudykloje suklydo tik sykį (šaudymas 0+1) bei užėmė 15 vietą. Triskart prašovęs T. Kaukėnas tarp 47 dalyvių užėmė aukštą 19 poziciją (1+2).

Pasaulio čempionu tapo tituluotas čekas Ondrejus Moravecas (0+1), 6,5 sek. aplenkęs Belgijai atstovaujantį vokietį Michaelį Roeschą (1+1) ir 12,9 sek. – slovaką Martiną Otcenas (0+1). K. Dombrovskis nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 42,8 sek., o T. Kaukėnas – 2 min. 33,6 sek.
Moterų sprinto riedslidėmis aukso medaliai atiteko identiškus laikus užfiksavusioms T. Gregorin ir lenkei Kristynai Palkai. Bronzą iškovojo 5,3 sek. atsilikusi kinė Jialin Tang. Visos trys prizininkės suko po vieną baudos ratą. Lietuvos biatlonininkėms užimti vietas pirmoje rikiuotės dalyje sutrukdė netaiklūs šūviai: 2 min. 9 sek. nugalėtojoms pralaimėjusi N.Kočergina tarp 37 sportininkių užėmė 25 vietą (2+1), o N. Paulauskaitė – 31-ą (2+1, atsiliko 3 min. 33,1 sek.).

Vyrų persekiojimo rungtyje K. Dombrovskis išsaugojo 15 poziciją, iš kurios ir startavo. Keturis baudos ratus (0+3+0+1) sukęs lietuvis nugalėjusiam Belgijos atstovui M. Roeschui pralaimėjo 3 min. 52,2 sek. Dukart suklydęs (0+1+1+0) T. Kaukėnas finišavo iškart po komandos draugo – šešioliktas (atsiliko 4 min. 20,7 sek.). Sidabras atiteko K.Baueriui (atsiliko 26,8 sek.), bronza – bulgarui Krasimirui Anevui (32 sek.).

„Pasaulio vasaros biatlono čempionatas man, kaip ir daugumai kitų čia startavusių sportininkų, yra vienas iš svarbių etapų ruošiantis žiemai. Rusai tikrai šauniai padirbėjo ir puikiai pasiruošė šiai šventei. Viskas buvo tikrai aukštame lygyje, pradedant nuo gyvenimo sąlygų, maitinimo, baigiant saugumu. Varžybų trasos plačios, asfalto danga gera, o šaudykla ir stadionas – vieni geriausių pasaulyje. Kas galėtų būti dar geriau?“, – pasaulio čempionato organizavimu patenkintas liko K. Dombrovskis.

„Kartais ramybės neduodavo uodai, kurių čia labai daug, bet sugebėjome apsisaugoti nuo jų (juokiasi). Manau, pasaulio vasaros biatlono čempionatą galime lyginti su pasaulio taurės etapais, tik tiek, jog čia startavo šiek tiek mažiau elito sportininkų.“

Mišrios estafetės ir sprinto rungtyse K. Dombrovskis suklydo tik po kartą, o sekmadienį vykusiame persekiojime – tris kartus viename šaudymo ruože. Prieš antrą šaudymą Lietuvos biatlonininkas buvo greta pajėgiausiųjų dešimtuko – vienuoliktas.

„Trys baudos šiandien vienoje šaudymo ugnies linijoje tikrai gerokai sugadino mano taiklumo procentą šiame čempionate, dėl to truputį esu nusivylęs“, – sakė K. Dombrovskis.

Moterų persekiojimo varžybose N. Paulauskaitė finišavo 27-a (1+1+2+0) bei antrą aukso medalį iškovojusiai T. Gregorin pralaimėjo 9 min. 16 sek. N. Kočergina dėl varžybų taisyklių pažeidimų buvo diskvalifikuota.
Sidabras iškeliavo į Ukrainą (jį laimėjo 21,6 sek. vėliau nei nugalėtoja finišavusi V. Semerenko), o antrą bronzą čempionate laimėjo J. Tang (atsiliko 47,3 sek.).