Lietuvos futbolo rinktinę treniruos B.Zelkevičius

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas (VK) antradienį posėdyje oficialiai patvirtino Benjaminą Zelkevičių Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu. LFF VK taip pat priėmė nutarimą, įpareigojantį B. Zelkevičių iki 2001 metų kovo 7 dienos pateikti tvirtinti šalies futbolo rinktinės trejų metų programą.
Naujuoju rinktinės treneriu 56-erių metų B. Zelkevičius buvo išrinktas gruodžio 8 dieną LFF Trenerių tarybos posėdyje Kaune . Už jo kandidatūrą balsavo 12 tarybos narių iš 14.

LFF VK posėdį sušaukti ir tvirtinti trenerio kandidatūrą buvo planuojama tik sausio mėnesį, tačiau dėl Lietuvos rinktinės išvykos į Ispaniją jis įvyko antradienį. Į vyriausiojo šalies rinktinės trenerio pareigas sugrįžusiam B. Zelkevičiui buvo patvirtintas oficialus statusas prieš draugiškas Lietuvos komandos rungtynes su Katalonijos rinktine gruodžio 22 dieną Barselonoje.

Iki sugrįžimo į Lietuvos rinktinės trenerio pareigas B. Zelkevičius ketverius metus dirbo Rusijos futbolo klubuose.

Antradienį LFF VK posėdyje buvo svarstomos ir 2001 metų Lietuvos futbolo čempionatų nuostatos.

Nutarta, kad Lietuvos futbolo federacijos (LFF) aukščiausiosios lygos čempionate dalyvaus 10 komandų, kurios žais keturiais ratais, tačiau varžybose negalės dalyvauti "dukterinės" klubų komandos. Komandos, aukščiausiojoje lygoje užėmusios IX ir X vietas, iškris į pirmąją lygą, o jų vietas užims dvi geriausios pirmosios lygos ekipos.

Lietuvos pirmosios lygos futbolo čempionate dalyvaus 16 komandų, kurios rungtyniaus dviem ratais. Tris paskutines vietas užėmusios komandos iškris į antrąją lygą.

2002 metų LFF taurės varžybose pradinis dalyvių skaičius nebus ribojamas. Stipriausios komandos pagal 2000 metų čempionato rezultatus (10 LFF aukščiausiosios lygos ir 6 pirmosios lygos) privalo dalyvauti LFF taurės varžybose.

Atrankos etapų skaičius priklausys nuo dalyvių gausos, tačiau iš anksto nutarta, kad 8 stipriausios aukščiausiosios lygos komandos žais iškart aštuntfinalyje su 8 silpnesnėmis komandomis vienerias rungtynes silpnesniųjų aikštėse (poros bus skirstomos burtų keliu).

LFF taurės ketvirtfinalyje ir pusfinalyje bus žaidžiamos dvejos rungtynės - namuose ir svečiuose, o finale - vienerios.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kitos sporto šakos

Lietuvos moterų rankinio lygoje – Vilniaus ekipos pergalė (1)

Antradienį Vilniuje buvo baigtas žaisti Lietuvos moterų rankinio lygos trečiasis turas. Jo finiše susitiko sostinės „Alandeko-Vichy“ ir Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“. Atkaklią dvikovą rezultatu 32:29 (15:15) laimėjo aikštelės šeimininkių komanda.

Kultūrizmo ir kūno rengybos varžybose „Lietuvos taurė“ – ir J. Leonavičiūtė (6)

Tauragėje vyko paskutinės šiais metais IFBB kultūrizmo ir kūno rengybos varžybos Lietuvoje – „26-oji Lietuvos taurė“. Pagrindiniais laureatais tapo absoliučių čempionų titulus iškovoję jaunimo amžiaus grupėje Greta Jakaitytė (Jurbarko „Progresas“) ir Vilius Sosnovskis (Vilniaus „Dubinas Team“) ir suaugusiųjų – Renata Marcinkutė (Kauno „Power team“), Tomas Bendoraitis (Marijmapolės „Tauras“) ir Sandra Kazlauskienė (Šiaulių „Fit house“).

J. Truchanovičius vėl žibėjo Prancūzijos rankinio lygoje (2)

„Velux“ čempionų lygos B grupėje rungtyniaujanti „Pivovarna Lasko“ ekipa sugebėjo atsitiesti po nesėkmingos rungtynių pradžios ir iškovoti lygiąsias. Pirmąją rungtynių dalį geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie įgijo 3 įvarčių pranašumą (14:11), tačiau antroje rungtynių pusėje Slovėnijos ekipa, kurioje žaidžia Povilas Babarskas, sugebėjo išlyginti ne tik žaidimą, bet ir rezultatą.

Pareigūnė iš budėtojų padalinio – pasaulio fitneso vicečempionė (10)

Klaipėdos apskrities policijos vardą staiga ėmė plačiai garsinti nauja sportininkė: Operatyvaus valdymo skyriaus vyriausioji postinė Asta Butkutė, prieš nepilnus metus pradėjusi treniruoti kūną fitneso sporte, spalio 15-16 dienomis Kaune, Arvydo Sabonio sporto centre, Pasaulio fitneso federacijos organizuotame čempionate užėmė labai aukštą ir garbingą II vietą.

Akrobatinio skraidymo sporto meistrams įteikti aukščiausios klasės apdovanojimai (3)

Minint atkurto akrobatinio skraidymo 50-metį buvo įteikti aukščiausios klasės akrobatinio skraidymo sporto apdovanojimai. Renginio, vykusio Kauno įgulos karininkų ramovėje metu, pasižymėjusiems sportininkams buvo įteikti sporto meistro ženklai. Aukščiausias klasės apdovanojimas - nusipelniusio tarptautinės klasės sporto meistro ženklas buvo įteiktas Jurgiui Kairiui, garsinančiam Lietuvą tarptautinėje aviacijos arenoje.