Pirmas kelialapį į Kinijoje vyksiančias žaidynes užsitikrino T. Vasiliauskas. Atrankos varžybose kūjį jis paskutiniu bandymu numetė 68,06 m bei aštuntu rezultatu pateko į finalą. Kadangi šioje rungtyje kelialapius į žaidynes išsidalijo 10 sportininkų iš skirtingų šalių, o tarp 12-os finalininkų buvo du ukrainiečiai bei du vengrai. Todėl dar prieš startą finale lietuvis galėjo būti ramus – net ir užėmęs paskutinę vietą ten į jaunimo olimpiadą jis vyktų.

Finale T. Vasiliauskui šiek tiek pavyko pagerinti atrankos varžybų rezultatą. Numetęs 69,90 m jis užėmė septintą vietą.

„Rezultatai šioje rungtyje yra tikrai labai aukšti. Tomas tikėjosi geresnio rezultato, galbūt per didelis noras jį šiek tiek pražudė, bet svarbiausia buvo patekti į olimpiadą ir jis tą padarė. Manau, jog jis turi didesnes galimybes žaidynėse užimti aukštą vietą nei Benediktas. Sportininkas yra perspektyvus, į 10-uką turėtų pretenduoti“, – sakė jaunimo ir jaunių rinktinės trenerė Zita Tindžiulienė.

Vaikinų rutulio stūmimo rungtyje startavo du lietuviai – K. Maisuradzė bei Arminas Čečkauskas. Pastarasis sportininkas atrankoje užėmė 14-ą vietą (16,48 m), o K. Maisuradzė, rutulį nustūmęs 17,43 m, su dešimtu rezultatu pateko į finalą.

Finale lietuvis liko dešimtas (17,75 m), o kelialapius į Nanjingo olimpiadą iškovojo tik 9 sportininkai. Vis tik tarp aukštesnes vietas užėmusių sportininkų buvo po du lenkus ir rusus, tad teisę startuoti jaunimo žaidynėse pelnė ir 10-ą vietą vietą užėmęs K. Maisuradzė bei 11-as likęs prancūzas.

„K. Maisuradzė nepasiekė savo asmeninio rekordo, bet buvo netoli jo. Šioje rungtyje yra labai didelė konkurencija, yra stiprus lenkas, stiprus rumunas ir vokietis. Lenkas pagerino čempionato rekordą, pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje, nustumdamas 23,13 m. Karolio asmeninis rekordas yra šiek tiek virš 18 metrų, tad olimpiadoje jam bus sunku“, – pasakojo Z. Tindžiulienė.

Didžiausia šventė į Lietuvos komandos kiemą atėjo paskutinę – trečią – olimpinės atrankos varžybų dieną, nors tądien startavo vos vienas lietuvis B. Mickus. Trenerio Mindaugo Krakio auklėtinis neturėjo geriausio sezono rezultato bei nebuvo greičiausias atrankos bėgime (1 min. 55,71 sek.), bet būtent B. Mickus finišo liniją kirto pirmas.

Sportininkas finišuodamas dar spėjo apsidairyti aplink, tačiau vis tiek pagerino asmeninį rekordą – 1 min. 52,29 sek.

„800 metrų rungtyje B. Mickui buvo tikrai sunku ir tik trys sportininkai iškovojo kelialapius. Nesitikėjome, jog bus pirmas, tačiau jis laimėjo, pagerino asmeninį rekordą“, – lengvaatlečiu didžiavosi Z. Tindžiulienė. – Vis tik pasaulyje dominuoja afrikiečiai, yra ten bėgančių ir per 1 min. 49 sek., o Benedikto laikas 3 sekundėmis prastesnis. Čia daug lemia psichologija, pasirinkta taktika. Tikimės, jog jis turėtų patekti į finalą ar bent būti 10-uke“.

Bėgimo pradžia B. Mickui nesiklostė kaip per sviestą – likus 200 metrų jis bėgo ketvirtas, „uždarytas“ kitų varžovų. Vis tik lietuviui pavyko finišo tiesiojoje aplenkti jį lenkusius rumuną, šveicarą ir ispaną bei finišuoti pirmam.

„Norėjau laimėti ir labai stengiausi. Sukaupiau visas jėgas ir finišavau. Kaip visada, finišas yra mano stipriausia bėgimo dalis. Įtampos prieš pusfinalį šiek tiek buvo, bet finale susitvarkiau su psichologija“, – sakė pirmadienį į Lietuvą grįžęs B. Mickus.

Benediktas Mickus (R. Raišienės nuotr.).

Praėjusiais metais Europos jaunimo festivalyje triumfavęs sportininkas teigia, jog pergalė Nanjingo olimpinių žaidynių atrankos varžybose jam yra svarbesnė.

„Patekau į jaunimo olimpiadą, o ji yra svarbesnės varžybos nei festivalis. Tikslas Nanjinge – pagerinti asmeninį rekordą bei bėgti finale, o ten norėsis ir tarp prizininkų būti“, – teigė B.Mickus.

Į 10-uką taip pat pateko Gediminas Truskauskas, kuris dešimtas buvo 200 metrų rungtyje (22,29 sek.), tačiau kelialapius į jaunimo olimpiadą iškovojo tik du sprinteriai. Geriausiai tarp merginų pasirodė 400 m bėgikė Erika Krūminaitė, kuri pagerino asmeninį rekordą bei finišavo per 56,74 sek.

Nanjingo jaunimo olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 16-28 dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją