Sekmadienio futbolo lyga ruošiasi antrajam ratui

 (13)
Futbolas
Futbolas
© fotolia.com

Lietuvos A lygos futbolo čempionate paskelbta nedidelė pertrauka, o varžybas tarptautinėje arenoje tęsia tik stipriausi šalies klubai. Trumpų atostogų išėjo ir mėgėjiškojo futbolo atstovai. Liepos 7 dieną rungtynėmis tarp Vilniaus klubų „Fazė“ ir „Prelegentai“ baigėsi Sekmadienio futbolo lygos (SFL) A diviziono pirmasis ratas.

Pirmoje vietoje tarp 12 komandų įsitvirtino A diviziono debiutantas „Bekentas“. Lyderiai per pirmąjį ratą neprarado nė vieno taško, o šios komandos puolėjas Arsenijus Buinickij pelnė net 25 įvarčius.

Penktajame SFL sezone nesėkmės lydi keturis kartus čempionų titulą iškovojusius Vilniaus „Prelegentus“. „Prelegentai“ iškovojo tik tris pergales, po keturis kartus sužaidė lygiosiomis ir pralaimėjo. Tad jau beveik aišku, kad Sekmadienio futbolo lyga šį sezoną turės naują čempioną.

„Bekentas“ nuo artimiausių persekiotojų – Vilniaus LiCS komandos - atitrūko 12 taškų. Trečioje vietoje po pirmojo rato įsitvirtino Vilniaus „Aktas“, ketvirtoje – Vilniaus „Ozas“.

Antrajame SFL čempionato A diviziono rate laukia intriguojanti kova dėl prizinių vietų – antrą vietą nuo aštuntos skiria tik aštuoni taškai.

Be A varžybų šiemet SFL čempionatas vyksta dar keturiuose divizionuose Vilniuje, viename – Klaipėdoje, Alytuje ir Šakiuose. Lietuvos futbolo IV lyga pripažintame mėgėjų čempionate šiemet iš viso startavo 88 komandos, iš jų net 60 – Vilniuje. Tai yra daugiau nei trys tūkstančiai žmonių, laisvalaikį skiriančių futbolui.

Trumpa pertrauka yra pats darbymetis SFL administracijai. Jau šį rudenį bus pradėtas įgyvendinti visiškai naujas projektas - Gimnazijų futbolo čempionatas.

SFL ir FK „Prelegentai“ pasirengę kuruoti šį projektą, į kurį kviečiamos visų 19 sostinės gimnazijų komandos. Visos komandos dalyvės bus nemokamai aprūpintos sportine apranga ir futbolo kamuoliais. Turnyre planuojama taikyti atkrintamųjų varžybų formatą, tačiau rengdami varžybų tvarkaraštį bei nuostatus savo žodį turėtų tarti ir patys gimnazijų pedagogai bei jaunieji futbolininkai.

„Siekiame, kad jaunimas parodytų iniciatyvą, ugdytų savo organizacines savybes ir atsakingumo jausmą. Tuo pačiu, manome, kad šis projektas skatins gimnazijose burtis vietines bendruomenes, paskatins bent minimaliai sutvarkyti gimnazijų sporto aikštynus ir aplinką“, - sakė SFL prezidentas Paulius Malžinskas.

Jeigu gimnazijų futbolo čempionato projektas dar tik pradeda pirmuosius žingsnius, tai kitas SFL renginys jau virto realybe. 2008 m. SFL pateikė paraišką Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų programai „Nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimas Lietuvoje“.

SFL pateiktas projektas „SFL institucinių gebėjimų, apskaitos ir vertinimo gebėjimų stiprinimas“ buvo įtrauktas į 2009 m. finansuojamų projektų sąrašą. Bendra projekto vertė - 180 tūkst. lt. Pagal šį projektą 2009-2010 metais bus surengti įvairūs mokymai mėgėjų futbolo klubų vadovams finansinės apskaitos, sporto marketingo ir kitose srityse.

Taip pat nemaža dalis projekto lėšų bus skirta SFL informacinės sistemos sukūrimui bei internetinio tinklapio pertvarkymui. Visų mėgėjų futbolo klubų internetinės svetainės bus sujungtos į vieną sistemą, pertvarkytos patogesniam valdymui.

www.DELFI.lt
 
13
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Futbolas

Dėl fano žūties nevyks visų Graikijos futbolo divizionų rungtynės

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 10:31
Graikijos vyriausybė nutarė sustabdyti šalies futbolo čempionato šešto turo rungtynes, kurios tyrėjo vykti ateinantį savaitgalį. Taip siekiama pagerbti per riaušes žuvusį futbolo faną, - praneša Reuters.

„Newcastle“ klubo žaidėjui ant sprando - dvi žmonos ir meilužė (6)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 09:46
Anglijos spauda sužinojo, kad „Newcastle United“ klubo saugo Cheicko Tiote gyvenimas - išskirtinis. 28-erių metų Dramblio Kaulo Kranto rinktinės žaidėjas turi ne tik dvi žmonas, bet ir dar meilužę. Tiesa, jam nekyla problemų moteris aprūpinti viskuo, ko širdis geidžia - per savaitę afrikietis uždirba 45 tūkst. svarų sterlingų.

Lietuvos moterų futbolo lygoje - pirma alytiškių pergalė (3)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 09:11
Sužaistos paskutinės Lietuvos moterų futbolo A lygos antro etapo III turo rungtynės autsaiderių grupėje (dėl 5 - 7 vietų), kuriose pirmą pergalę iškovojo Alytaus SRC-MFK (5 tšk.) ekipa. Septintą vietą užimančios alytiškės namuose 2:0 (0:0) nugalėjo šeštoje pozicijoje likusią Jonavos KKSC „EOS-Aušrą“ (10 tšk.).

V. Ivanausko auklėtiniai Rusijos futbolo pirmos lygos mače patyrė triuškinamą nesėkmę (5)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 07:18
Valdas Ivanauskas (fc-skaenergy.ru nuotr.)
Rusijos futbolo pirmos lygos čempionato 12-o turo rungtynėse Chabarovsko „SKA-Energija“ klubas, kurį treniruoja Valdas Ivanauskas, išvykoje susitiko su Nyžnyj Novgorodo „Volga“ komanda ir triuškinamai pralaimėjo varžovams rezultatu 0:6. Penkis įvarčius svečiai praleido jau per pirmas 37 minutes.

Anglijoje – P. Croucho įvartis ir „Stoke“ klubo pergalė

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 00:01
Peteris Crouchas
AP/Scanpix
Pirmadienį Anglijoje baigėsi šalies „Premier“ lygos šeštas turas. Paskutinėse jo rungtynėse „Stoke City“ klubas namuose priėmė „Newcastle United“ futbolininkus.