Nesėkmingai atrankos varžybas pradėję olandai nuo pat pirmųjų minučių prispaudė latvius prie jų vartų ir visą susikaupusį pyktį išliejo būtent ant mūsų kaimynų.

Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Arjenas Robbenas ir Klaasas Janas Huntelaaras, po vieną tikslų smūgį pridėjo Robinas van Persie ir Jeffrey Bruma.

Olandai šioje akistatoje kamuolį kontroliavo net 71% žaidimo laiko ir atliko 25 smūgius, iš kurių 13 buvo į vartų plotą. Tuo tarpu Latvijos futbolininkai atsakė 2 smūgiais į vartų plotą ir 4 pro šalį.

Klaasas Janas Huntelaaras muša įvartį į latvių vartus

Kitame A grupės susitikime turkai namuose 3:1 (2:0) nugalėjo Kazachstaną, o lyderių akistatoje Čekijos futbolininkai 2:1 (1:1) pranoko islandus.

Būtent pastaruosius jau 9-ą mačo minutę į priekį išvedė Ragnaras Sigurdssonas, bet rezultatą pačioje pirmo kėlinio pabaigoje išlygino Pavelas Kaderabekas, o pergalingas buvo Islandijos futbolininko Jono Dadi Boedvarssono įvartis į savus vartus.

B grupės mače Belgijos rinktinė savo aikštėje sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Velso komanda, Kipro futbolininkai nepaliko jokių vilčių Andorai – 5:0 (3:0), o grupės lyderiu tapo bosnius 3:0 sutriuškinęs Izraelis.

Tuo metu H grupėje norvegai svečiuose 1:0 (1:0) palaužė Azerbaidžano futbolininkų pasipriešinimą. Pergalingą įvartį įmušė Haavardas Nordtveitas.

Kitose grupės rungtynėse užfiksuotos vienodos lygiosios – 1:1. Taip sužaidė Bulgarija su Malta ir Italija su Kroatija.

Vis tik italų ir kroatų akistatoje neapsieiti be incidentų. Kroatijos rinktinės sirgaliai į aikštę ėmė mėtyti signalines raketas, todėl teisėjui teko trumpam sustabdyti rungtynes ir išvesti žaidėjus į tunelį (vedantį į rūbines). Sutvarkius veją rungtynės buvo pratęstos.

A grupė

Olandija 6 - 0 Latvija
6' [1 - 0] Robin van Persie
35' [2 - 0] Arjen Robben
42' [3 - 0] Klaas Jan Huntelaar
78' [4 - 0] Jeffrey Bruma
82' [5 - 0] Arjen Robben
89' [6 - 0] Klaas Jan Huntelaar

Čekija 2 - 1 Islandija
9' [0 - 1] Ragnar Sigurdsson
45+1' [1 - 1] Pavel Kaderabek
61' [2 - 1] Jon Dadi Boedvarsson (į savus vartus)

Turkija 3 - 1 Kazachstanas
24' [1 - 0] Burak Yilmaz (iš 11 metrų baudinio)
29' [2 - 0] Burak Yilmaz
83' [3 - 0] Serdar Aziz
87' [3 - 1] Samat Smakov (iš 11 metrų baudinio)

Kipras 5 - 0 Andora
9' [1 - 0] Giorgos Merkis
11' [2 - 0] Georgios Efrem
42' [3 - 0] Georgios Efrem
60' [4 - 0] Georgios Efrem
87' [5 - 0] Dimitris Christofi (iš 11 metrų baudinio)

Izraelis 3 - 0 Bosnija ir Hercegovina
36' [1 - 0] Gil Vermouth
45' [2 - 0] Gil Vermouth
48'vToni Sunjič (Bosnija ir Hercegovina) gavo raudoną kortelę
70' [3 - 0] Eran Zahavi

Ažerbaidžanas 0 - 1 Norvegija
25' [0 - 1] Haavard Nordtveit

Bulgarija 1 - 1 Malta
6' [1 - 0] Andrej Galabinov
49' [1 - 1] Clayton Failla (iš 11 metrų baudinio)
76' Ivelin Popov (Bulgarija) nerealizavo 11 metrų baudinio

Italija 1 - 1 Kroatija
11' [1 - 0] Antonio Candreva
15' [1 - 1] Ivan Perisič