„Mercedes“ automobilis taip pat turės laiptelį nosyje

 (1)
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas
© AFP/Scanpix

Ketvirtadienį savo naująjį automobilį „Mercedes W03“ išmėginusi komanda liko patenkinta pirmaisiais automobiliu įveiktais ratais. Nico Rosbergas ir Michaelis Schumacheris, skelbiama, aurtomobiliu įveikė po 50 kilometrų. Automobilis, kaip to reikalauja bandymus ribojančios taisyklės, buvo su demonstracinėmis „Pirelli“ padangomis.

„Mercedes“ automobilio išmėginimui pasinaudojo bandymų draudime numatyta išimtimi surengti filmavimui skirtus iki 100 kilometrų ilgio važiavimus. Analogiškai savo techniką dažnai trumpai išbando ir kitos komandos.

„Spręsti apie pajėgumą automobilio išridenimo dieną yra labai sunku, nes naudojamos demonstracinės padangos, važiavimai vyko labai trumpoje trasos versijoje. Nepaisant to, automobilis padarė viską, ko iš jo ir buvo tikėtasi“, - taip pirmą važiavimų dieną įvertino „Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas.

„Dėl 100 kilometrų apribojimo Nico iš ryto įveikė 50 kilometrų, o po to sėdo Michaelis. Nebuvo jokių kūdikystės problemų, dabar vyksime į Barseloną“, - sakė vokietis.

Gamintojo atstovas patvirtino, kad naujasis „Mercedes“ automobilis, kaip ir visi kiti rikiuotėje, išskyrus „McLaren“, turės laiptelį nosyje.

„Nosis – labiausiai aptariama tema. Kaip kai kas jau matė, nosis yra su laipteliu. Tai tikrai labai gražus ir dinamiškai atrodantis sprendimas“, - pažymėjo jis.

Komandos automobilis debiutuos trasoje beveik dviem savaitėm vėliau nei varžovų technika. N. Haugo teigimu, ekipa tai turėtų sėkmingai kompensuoti bazėje atliktomis simuliacijomis ir skaičiavimais, visa tai papildžiusi treniruotėse Cherese (Ispanija) surinktais duomenimis apie naująsias „Pirelli“ padangas.

„Atlikome tikrai labai gerų simuliacijų ir skaičiavimų, daug dirbome kompanijos viduje. Automobilį ant stendo turėjome anksčiau nei planavome ir jau kuris laikas imitavome variklio, pavarų dėžės ir KERS veikimą. Todėl esame teigiamai nusiteikę ir turime tikslą iškart imtis intensyvaus darbo“, - teigė specialistas.

„Naudodami seną automobilį kai ko išmokome apie naujas padangas. Specialiai važiavome naudodami apipučiamą difuzorių, kad surinktume duomenų, kuriuos galėtume palyginti su gautais anksčiau naudojant senas padangas. Daug išmokome ir tikimės tai panaudoti naujajame automobilyje“, - pridūrė jis.

„Mercedes W03“ automobilis oficialiai bus pristatytas antradienį, vasario 21 d., Barselonos trasoje Ispanijoje, kur iškart bus pradėtas rimtai bandyti.

F-1.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

F-1

S. Vettelis išlepo ir nebemoka pilotuoti kitokio automobilio? (4)

2014 balandžio mėn. 23 d. 09:03
Sebastianas Vettelis
AP/Scanpix
F-1 pasaulis jau kuris laikas aptarinėja pastaruoju metu ne pačią geriausią daugkartinio „Formulės-1“ čempiono Sebastiano Vettelio demonstruojamą formą.

„Red Bull“: S. Vettelis neperpranta naujo automobilio (3)

2014 balandžio mėn. 22 d. 22:22
„Red Bull“ atstovų teigimu, čempiono titulą ginantis Sebastianas Vettelis niekaip neperpranta naujo komandos automobilio, o tai atsiliepia sportininko rezultatams. Praėjusį savaitgalį Kinijoje vykusių lenktynių metu vokietis antrą kartą šiemet radijo ryšiu išgirdo komandos prašymą į priekį praleisti ekipos draugą Danielį Ricciardo.

F. Alonso: pavyti „Mercedes“ komandą vis dar įmanoma

2014 balandžio mėn. 21 d. 19:57
Fernando Alonso
AP/Scanpix
Trečias praėjusį sekmadienį Kinijoje vykusiose lenktynėse finišavęs „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso mano, kad pavyti kol kas čempionate dominuojančią „Mercedes“ ekipą yra įmanoma.

„Williams“ mechanikai F. Massos sustojimo metu boksuose sumaišė ratus (4)

2014 balandžio mėn. 21 d. 19:00
Felipe Massa
AP/Scanpix
Felipei Massai Kinjos GP sugadino itin ilgai užtrukęs sustojimas boksuose. Pilotas, tikėtina, būtų užėmęs bent 6-ąją vietą, tačiau dėl supainiotų kairiojo ir dešiniojo ratų boksuose teko stovėti apie minutę.

„Red Bull“ ekipa nesureikšmina S. Vettelio elgesio (5)

2014 balandžio mėn. 21 d. 11:42
„Formulės-1“ lenktynių „Red Bull“ ekipos vadovas Christianas Horneris teigia nesureikšminantis Sebastianio Vettelio elgesio lenktynių metu. Britas taip pat paneigė kalbas, jog įtampa tarp komandos ir vokiečio didėja su kiekvienomis varžybomis.