„Mercedes“ automobilis taip pat turės laiptelį nosyje

 (1)
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas
© AFP/Scanpix

Ketvirtadienį savo naująjį automobilį „Mercedes W03“ išmėginusi komanda liko patenkinta pirmaisiais automobiliu įveiktais ratais. Nico Rosbergas ir Michaelis Schumacheris, skelbiama, aurtomobiliu įveikė po 50 kilometrų. Automobilis, kaip to reikalauja bandymus ribojančios taisyklės, buvo su demonstracinėmis „Pirelli“ padangomis.

„Mercedes“ automobilio išmėginimui pasinaudojo bandymų draudime numatyta išimtimi surengti filmavimui skirtus iki 100 kilometrų ilgio važiavimus. Analogiškai savo techniką dažnai trumpai išbando ir kitos komandos.

„Spręsti apie pajėgumą automobilio išridenimo dieną yra labai sunku, nes naudojamos demonstracinės padangos, važiavimai vyko labai trumpoje trasos versijoje. Nepaisant to, automobilis padarė viską, ko iš jo ir buvo tikėtasi“, - taip pirmą važiavimų dieną įvertino „Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas.

„Dėl 100 kilometrų apribojimo Nico iš ryto įveikė 50 kilometrų, o po to sėdo Michaelis. Nebuvo jokių kūdikystės problemų, dabar vyksime į Barseloną“, - sakė vokietis.

Gamintojo atstovas patvirtino, kad naujasis „Mercedes“ automobilis, kaip ir visi kiti rikiuotėje, išskyrus „McLaren“, turės laiptelį nosyje.

„Nosis – labiausiai aptariama tema. Kaip kai kas jau matė, nosis yra su laipteliu. Tai tikrai labai gražus ir dinamiškai atrodantis sprendimas“, - pažymėjo jis.

Komandos automobilis debiutuos trasoje beveik dviem savaitėm vėliau nei varžovų technika. N. Haugo teigimu, ekipa tai turėtų sėkmingai kompensuoti bazėje atliktomis simuliacijomis ir skaičiavimais, visa tai papildžiusi treniruotėse Cherese (Ispanija) surinktais duomenimis apie naująsias „Pirelli“ padangas.

„Atlikome tikrai labai gerų simuliacijų ir skaičiavimų, daug dirbome kompanijos viduje. Automobilį ant stendo turėjome anksčiau nei planavome ir jau kuris laikas imitavome variklio, pavarų dėžės ir KERS veikimą. Todėl esame teigiamai nusiteikę ir turime tikslą iškart imtis intensyvaus darbo“, - teigė specialistas.

„Naudodami seną automobilį kai ko išmokome apie naujas padangas. Specialiai važiavome naudodami apipučiamą difuzorių, kad surinktume duomenų, kuriuos galėtume palyginti su gautais anksčiau naudojant senas padangas. Daug išmokome ir tikimės tai panaudoti naujajame automobilyje“, - pridūrė jis.

„Mercedes W03“ automobilis oficialiai bus pristatytas antradienį, vasario 21 d., Barselonos trasoje Ispanijoje, kur iškart bus pradėtas rimtai bandyti.

F-1.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

F-1

M. Schumacherio gydytojas: jis sveiks dar 1-3 metus (2)

2014 spalio mėn. 23 d. 11:20
Prancūzas gydytojas, prižiūrėjęs karjerą baigusį vokiečių lenktynininką Michaelį Schumacherį beveik šešis mėnesius po to, kai septyniskart „Formulė 1“ čempionas patyrė sunkią galvos traumą per slidinėjimo incidentą, sakė, kad pacientas jau pabudęs iš komos, ir prognozavo, kad jis galbūt atsigaus per trejus metus.

„Red Bull“ ir „Lotus“ pagerbė lėktuvo katastrofoje žuvusį „Total“ vadovą

2014 spalio mėn. 22 d. 11:48
„Red Bull“ ir „Lotus“ ekipos pagerbė pirmadienio naktį Rusijoje įvykusioje lėktuvo katastrofoje žuvusį Prancūzijos naftos kompanijos „Total“ tarybos pirmininką ir generalinį direktorių Christophę de Margerię.

„Ferrari“: K. Raikkoneno greitis tikrai gerėja (1)

2014 spalio mėn. 21 d. 13:02
„Ferrari“ ekipa, nepaisydama prastų rezultatų Rusijos GP, kartoja, kad Kimi Raikkoneno forma gerėja. K. Raikkonenas kovojo su savo automobilio valdymu beveik visą 2014 m. sezoną. Neseniai pilotas teigė, kad pagaliau pradėjo jausti automobilį.

R. Brawnas ir S. Domenicali prisijungė prie FIA Nelaimingų atsitikimų komisijos

2014 spalio mėn. 20 d. 22:25
Buvę F-1 komandų vadovai Rossas Brawnas ir Stefano Domenicali prisijungė prie Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Nelaimingų atsitikimų komisijos (žiuri), kuri tirs Jules'o Bianchi avarijos priežastis Suzukos trasoje, Japonijoje.

R. Kubica: F. Alonso yra geresnis už S. Vettelį (2)

2014 spalio mėn. 19 d. 20:38
Robertas Kubica
AP/Scanpix
Prieš keletą metų Fernando Alonso įvardindamas geriausią „Formulės-1“ pilotą negalvodamas minėdavo Robertą Kubicą. 2011 m. pradžioje dėl rimtų traumų, gautų avarijos metu ralio trasoje, talentingas lenkas buvo privestas atsisveikinti su „Formule-1“ ir po ilgo reabilitacijos periodo nuėjo į ralio varžybas, tačiau iki šiol su F. Alonso palaiko labai gerus asmeninius santykius.