„Mercedes“ automobilis taip pat turės laiptelį nosyje

 (1)
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas
© AFP/Scanpix

Ketvirtadienį savo naująjį automobilį „Mercedes W03“ išmėginusi komanda liko patenkinta pirmaisiais automobiliu įveiktais ratais. Nico Rosbergas ir Michaelis Schumacheris, skelbiama, aurtomobiliu įveikė po 50 kilometrų. Automobilis, kaip to reikalauja bandymus ribojančios taisyklės, buvo su demonstracinėmis „Pirelli“ padangomis.

„Mercedes“ automobilio išmėginimui pasinaudojo bandymų draudime numatyta išimtimi surengti filmavimui skirtus iki 100 kilometrų ilgio važiavimus. Analogiškai savo techniką dažnai trumpai išbando ir kitos komandos.

„Spręsti apie pajėgumą automobilio išridenimo dieną yra labai sunku, nes naudojamos demonstracinės padangos, važiavimai vyko labai trumpoje trasos versijoje. Nepaisant to, automobilis padarė viską, ko iš jo ir buvo tikėtasi“, - taip pirmą važiavimų dieną įvertino „Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas.

„Dėl 100 kilometrų apribojimo Nico iš ryto įveikė 50 kilometrų, o po to sėdo Michaelis. Nebuvo jokių kūdikystės problemų, dabar vyksime į Barseloną“, - sakė vokietis.

Gamintojo atstovas patvirtino, kad naujasis „Mercedes“ automobilis, kaip ir visi kiti rikiuotėje, išskyrus „McLaren“, turės laiptelį nosyje.

„Nosis – labiausiai aptariama tema. Kaip kai kas jau matė, nosis yra su laipteliu. Tai tikrai labai gražus ir dinamiškai atrodantis sprendimas“, - pažymėjo jis.

Komandos automobilis debiutuos trasoje beveik dviem savaitėm vėliau nei varžovų technika. N. Haugo teigimu, ekipa tai turėtų sėkmingai kompensuoti bazėje atliktomis simuliacijomis ir skaičiavimais, visa tai papildžiusi treniruotėse Cherese (Ispanija) surinktais duomenimis apie naująsias „Pirelli“ padangas.

„Atlikome tikrai labai gerų simuliacijų ir skaičiavimų, daug dirbome kompanijos viduje. Automobilį ant stendo turėjome anksčiau nei planavome ir jau kuris laikas imitavome variklio, pavarų dėžės ir KERS veikimą. Todėl esame teigiamai nusiteikę ir turime tikslą iškart imtis intensyvaus darbo“, - teigė specialistas.

„Naudodami seną automobilį kai ko išmokome apie naujas padangas. Specialiai važiavome naudodami apipučiamą difuzorių, kad surinktume duomenų, kuriuos galėtume palyginti su gautais anksčiau naudojant senas padangas. Daug išmokome ir tikimės tai panaudoti naujajame automobilyje“, - pridūrė jis.

„Mercedes W03“ automobilis oficialiai bus pristatytas antradienį, vasario 21 d., Barselonos trasoje Ispanijoje, kur iškart bus pradėtas rimtai bandyti.

F-1.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

F-1

„Ferrari“ norėtų, kad būtų leista tobulinti variklius

2014 rugpjūčio mėn. 31 d. 12:53
„Ferrari“ ekipa norėtų, kad būtų pakeistos taisyklės, neleidžiančios gamintojams modifikuoti variklių sezono metu. „Ferrari“ ir „Renault“ šiais metais sukūrė silpnesnius variklius nei „Mercedes“ ir dėl to negali rimčiau pakovoti čempionate.

„McLaren“ siekia persivilioti S. Vettelį ir F. Alonso

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 11:03
Fernando Alonso ir Sebastianas Vettelis
AP/Scanpix
Kaip skelbia britų „Autosport“, „McLaren“ ekipa nepraranda vilčių ir deda visas pastangas, kad į savo gretas persiviliotų Sebastianą Vettelį arbą Fernando Alonso.

L. Hamiltono ir „Mercedes“ derybos – laikinai sustabdytos (1)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 10:19
Lewisas Hamiltonas ir „Mercedes“ nusprendė sustabdyti derybas dėl naujos sutarties kol nesibaigs kova dėl šių metų F-1 čempiono titulo.

M. Webberis: „Mercedes“ komandai gali tekti keisti lenktynininkų porą

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 18:41
Markas Webberis mano, kad „Mercedes“ ekipa turės priimti svarbų sprendimą dėl lenktynininkų poros 2015 metams: ar išlaikyti esamą lenktynininkų tandemą Nico Rosbergą ir Lewisą Hamiltoną, ar kažkurį iš jų pakeisti.

J. Villeneuve: jei „Mercedes“ pilotai daužysis vienas į kitą, čempionu gali tapti D. Ricciardo (1)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 08:10
Nico Rosbergo ir Lewiso Hamiltono susidūrimas Belgijoje tapo vienu iš labiausiai aptariamų praėjusių lenktynių epizodų. Savo nuomonę apie šį incidentą išsakė 1997 metų „Formulės-1“ pasaulio čempionas Jacquesas Villeneuve.