„Mercedes“ automobilis taip pat turės laiptelį nosyje

 (1)
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas
© AFP/Scanpix

Ketvirtadienį savo naująjį automobilį „Mercedes W03“ išmėginusi komanda liko patenkinta pirmaisiais automobiliu įveiktais ratais. Nico Rosbergas ir Michaelis Schumacheris, skelbiama, aurtomobiliu įveikė po 50 kilometrų. Automobilis, kaip to reikalauja bandymus ribojančios taisyklės, buvo su demonstracinėmis „Pirelli“ padangomis.

„Mercedes“ automobilio išmėginimui pasinaudojo bandymų draudime numatyta išimtimi surengti filmavimui skirtus iki 100 kilometrų ilgio važiavimus. Analogiškai savo techniką dažnai trumpai išbando ir kitos komandos.

„Spręsti apie pajėgumą automobilio išridenimo dieną yra labai sunku, nes naudojamos demonstracinės padangos, važiavimai vyko labai trumpoje trasos versijoje. Nepaisant to, automobilis padarė viską, ko iš jo ir buvo tikėtasi“, - taip pirmą važiavimų dieną įvertino „Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas.

„Dėl 100 kilometrų apribojimo Nico iš ryto įveikė 50 kilometrų, o po to sėdo Michaelis. Nebuvo jokių kūdikystės problemų, dabar vyksime į Barseloną“, - sakė vokietis.

Gamintojo atstovas patvirtino, kad naujasis „Mercedes“ automobilis, kaip ir visi kiti rikiuotėje, išskyrus „McLaren“, turės laiptelį nosyje.

„Nosis – labiausiai aptariama tema. Kaip kai kas jau matė, nosis yra su laipteliu. Tai tikrai labai gražus ir dinamiškai atrodantis sprendimas“, - pažymėjo jis.

Komandos automobilis debiutuos trasoje beveik dviem savaitėm vėliau nei varžovų technika. N. Haugo teigimu, ekipa tai turėtų sėkmingai kompensuoti bazėje atliktomis simuliacijomis ir skaičiavimais, visa tai papildžiusi treniruotėse Cherese (Ispanija) surinktais duomenimis apie naująsias „Pirelli“ padangas.

„Atlikome tikrai labai gerų simuliacijų ir skaičiavimų, daug dirbome kompanijos viduje. Automobilį ant stendo turėjome anksčiau nei planavome ir jau kuris laikas imitavome variklio, pavarų dėžės ir KERS veikimą. Todėl esame teigiamai nusiteikę ir turime tikslą iškart imtis intensyvaus darbo“, - teigė specialistas.

„Naudodami seną automobilį kai ko išmokome apie naujas padangas. Specialiai važiavome naudodami apipučiamą difuzorių, kad surinktume duomenų, kuriuos galėtume palyginti su gautais anksčiau naudojant senas padangas. Daug išmokome ir tikimės tai panaudoti naujajame automobilyje“, - pridūrė jis.

„Mercedes W03“ automobilis oficialiai bus pristatytas antradienį, vasario 21 d., Barselonos trasoje Ispanijoje, kur iškart bus pradėtas rimtai bandyti.

F-1.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

F-1

„Ferrari“ žada padidinti variklio galią

2014 liepos mėn. 31 d. 13:07
Kaip teigia „Ferrari“ komandos vadovas Marco Mattiacci, kol kas jų raudonieji bolidai lyderiams čempionate nusileidžia po 1,2 sek. kiekviename rate.Be problemų su važiuokle ir aerodinamika, „Ferrari“ jėgos agregatui trūksta galios lyginant su pirmaujančia „Mercedes“ komanda.

C. Horneris: komandos turėtų mažiau kontroliuoti pilotus

2014 liepos mėn. 31 d. 09:57
Lewisas Hamiltonas ir Nico Rosbergas
AP/Scanpix
„Red Bull“ ekipos vadovo Christiano Hornerio teigimu, F-1 komandos bei rėmėjai turėtų mažiau kontroliuoti pilotus siekiant, kad labiau atsiskelistų jų asmenybės.

V. Mallya: „Force India“ gali pavyti „Williams“

2014 liepos mėn. 31 d. 09:53
„Force India“ išėjo vasaros atostogų, užimdama 5 vietą Konstruktorių įskaitoje ir turėdama 98 taškus, tuo tarp kai pernai tokiu metu ji teturėjo 39 taškus. Vengrijoje ši komanda pirmą kartą šį sezoną nesugebėjo uždirbti nė taško, bet „Force India“ prezidentas Vijay Mallya įsitikinęs, kad antroje šio sezono dalyje jie pratęs kovą.

B. Ecclestone‘as: F-1 atsisakys pakartotinių startų iš vietos

2014 liepos mėn. 30 d. 09:43
F-1 vadovo bei komercijos teisių valdytojo Bernie Ecclestone‘o teigimu, „Formulė-1“ greičiausiai atsisakys pakartotinių startų iš vietos procedūros. Pastaroji jau yra įrašyta į 2015 m. taisykles, tačiau dar nesulaukus kitų metų gali išnykti.

J. Alleno strateginė Vengrijos GP apžvalga

2014 liepos mėn. 30 d. 09:41
Britų žurnalistas Jamesas Allenas išnagrinėjo strategijų įtaką Vengrijos GP rezultatams. F-1 komandose pusbalsiu šnekama, kad Vengrijos GP rezultatų dvasioje galima rengti idealias testines užduotis jaunųjų lenktynių inžinierių mokykloms, taip pat mokyti būsimus „Formulės-1“ strategus, kurie rytoj galėtų įsijungti į komandų darbą.