„Mercedes“ automobilis taip pat turės laiptelį nosyje

 (1)
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas
© AFP/Scanpix

Ketvirtadienį savo naująjį automobilį „Mercedes W03“ išmėginusi komanda liko patenkinta pirmaisiais automobiliu įveiktais ratais. Nico Rosbergas ir Michaelis Schumacheris, skelbiama, aurtomobiliu įveikė po 50 kilometrų. Automobilis, kaip to reikalauja bandymus ribojančios taisyklės, buvo su demonstracinėmis „Pirelli“ padangomis.

„Mercedes“ automobilio išmėginimui pasinaudojo bandymų draudime numatyta išimtimi surengti filmavimui skirtus iki 100 kilometrų ilgio važiavimus. Analogiškai savo techniką dažnai trumpai išbando ir kitos komandos.

„Spręsti apie pajėgumą automobilio išridenimo dieną yra labai sunku, nes naudojamos demonstracinės padangos, važiavimai vyko labai trumpoje trasos versijoje. Nepaisant to, automobilis padarė viską, ko iš jo ir buvo tikėtasi“, - taip pirmą važiavimų dieną įvertino „Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas.

„Dėl 100 kilometrų apribojimo Nico iš ryto įveikė 50 kilometrų, o po to sėdo Michaelis. Nebuvo jokių kūdikystės problemų, dabar vyksime į Barseloną“, - sakė vokietis.

Gamintojo atstovas patvirtino, kad naujasis „Mercedes“ automobilis, kaip ir visi kiti rikiuotėje, išskyrus „McLaren“, turės laiptelį nosyje.

„Nosis – labiausiai aptariama tema. Kaip kai kas jau matė, nosis yra su laipteliu. Tai tikrai labai gražus ir dinamiškai atrodantis sprendimas“, - pažymėjo jis.

Komandos automobilis debiutuos trasoje beveik dviem savaitėm vėliau nei varžovų technika. N. Haugo teigimu, ekipa tai turėtų sėkmingai kompensuoti bazėje atliktomis simuliacijomis ir skaičiavimais, visa tai papildžiusi treniruotėse Cherese (Ispanija) surinktais duomenimis apie naująsias „Pirelli“ padangas.

„Atlikome tikrai labai gerų simuliacijų ir skaičiavimų, daug dirbome kompanijos viduje. Automobilį ant stendo turėjome anksčiau nei planavome ir jau kuris laikas imitavome variklio, pavarų dėžės ir KERS veikimą. Todėl esame teigiamai nusiteikę ir turime tikslą iškart imtis intensyvaus darbo“, - teigė specialistas.

„Naudodami seną automobilį kai ko išmokome apie naujas padangas. Specialiai važiavome naudodami apipučiamą difuzorių, kad surinktume duomenų, kuriuos galėtume palyginti su gautais anksčiau naudojant senas padangas. Daug išmokome ir tikimės tai panaudoti naujajame automobilyje“, - pridūrė jis.

„Mercedes W03“ automobilis oficialiai bus pristatytas antradienį, vasario 21 d., Barselonos trasoje Ispanijoje, kur iškart bus pradėtas rimtai bandyti.

F-1.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

F-1

A. Prostas: „Honda“ sugrįžimas bus sėkmingas (1)

2014 spalio mėn. 2 d. 07:37
Keturiskart F-1 čempionas Alainas Prostas yra įsitikinęs, kad „Honda“ sugrįžimas į „Formulę-1“ bus sėkmingas. Prancūzas tiki, kad japonų automobilių gamintoja pasielgė išmintingai pasirinkdama „McLaren“ ekipą, su kuria praeityje pasiekė daug pergalių.

Kokia ateitis laukia „Raudonųjų eržilų“ komandos?

2014 spalio mėn. 1 d. 07:39
Kalbos apie Fernando Alonso pasitraukimą iš „Ferrari“ jau nusibodo net skandalingiausiai žiniasklaidai, bet jos nenutyla kasdien. Kai kas mano, kad jis pakeis Sebastianą Vettelį „Red Bull“ komandoje, daug kas jį sieja su „McLaren-Honda“ ekipa, o kai kurie žinovai neatmeta galimybės jo pasirodymui „Lotus“ komandoje, kaip ir to, kad šios komandos vadovu kitais metais taps Flavio Briatorė.

Paskutiniu etapu nusivylęs N. Rosbergas: sunku su tuo susitaikyti (1)

2014 rugsėjo mėn. 30 d. 16:56
Laimėjęs lenktynes Singapūre Lewisas Hamiltonas pakilo į pirmą vietą lenktynininkų įskaitoje. Tuo metu Nico Rosbergui nepavyko baigti praėjusio etapo lenktynių dėl problemų su vairu.

P. Ferrari: dalyvauti F-1 ir WEC – neįmanoma

2014 rugsėjo mėn. 28 d. 12:02
Fernando Alonso
AP/Scanpix
„Ferrari“ viceprezidentas Piero Ferrari mano, kad automobilių gamintojui iš Italijos dalyvauti vienu metu F-1 ir Pasaulio ištvermės lenktynėse (WEC) būtų tiesiog neįmanoma.

„Cosworth“ į F-1 gali sugrįžti su pigesniais varikliais

2014 rugsėjo mėn. 28 d. 12:00
Užsienio žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad į F-1 gali sugrįžti variklių gamintojas „Cosworth“. Teigiama, kad prie gamintojo sugrįžimo į didįjį sportą prisidės ne kas kitas kaip pats F-1 vadovas Bernie Ecclestone‘as.