„Mercedes“ automobilis taip pat turės laiptelį nosyje

 (1)
Ketvirtadienį savo naująjį automobilį „Mercedes W03“ išmėginusi komanda liko patenkinta pirmaisiais automobiliu įveiktais ratais. Nico Rosbergas ir Michaelis Schumacheris, skelbiama, aurtomobiliu įveikė po 50 kilometrų. Automobilis, kaip to reikalauja bandymus ribojančios taisyklės, buvo su demonstracinėmis „Pirelli“ padangomis.
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas
© AFP/Scanpix

„Mercedes“ automobilio išmėginimui pasinaudojo bandymų draudime numatyta išimtimi surengti filmavimui skirtus iki 100 kilometrų ilgio važiavimus. Analogiškai savo techniką dažnai trumpai išbando ir kitos komandos.

„Spręsti apie pajėgumą automobilio išridenimo dieną yra labai sunku, nes naudojamos demonstracinės padangos, važiavimai vyko labai trumpoje trasos versijoje. Nepaisant to, automobilis padarė viską, ko iš jo ir buvo tikėtasi“, - taip pirmą važiavimų dieną įvertino „Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas.

„Dėl 100 kilometrų apribojimo Nico iš ryto įveikė 50 kilometrų, o po to sėdo Michaelis. Nebuvo jokių kūdikystės problemų, dabar vyksime į Barseloną“, - sakė vokietis.

Gamintojo atstovas patvirtino, kad naujasis „Mercedes“ automobilis, kaip ir visi kiti rikiuotėje, išskyrus „McLaren“, turės laiptelį nosyje.

„Nosis – labiausiai aptariama tema. Kaip kai kas jau matė, nosis yra su laipteliu. Tai tikrai labai gražus ir dinamiškai atrodantis sprendimas“, - pažymėjo jis.

Komandos automobilis debiutuos trasoje beveik dviem savaitėm vėliau nei varžovų technika. N. Haugo teigimu, ekipa tai turėtų sėkmingai kompensuoti bazėje atliktomis simuliacijomis ir skaičiavimais, visa tai papildžiusi treniruotėse Cherese (Ispanija) surinktais duomenimis apie naująsias „Pirelli“ padangas.

„Atlikome tikrai labai gerų simuliacijų ir skaičiavimų, daug dirbome kompanijos viduje. Automobilį ant stendo turėjome anksčiau nei planavome ir jau kuris laikas imitavome variklio, pavarų dėžės ir KERS veikimą. Todėl esame teigiamai nusiteikę ir turime tikslą iškart imtis intensyvaus darbo“, - teigė specialistas.

„Naudodami seną automobilį kai ko išmokome apie naujas padangas. Specialiai važiavome naudodami apipučiamą difuzorių, kad surinktume duomenų, kuriuos galėtume palyginti su gautais anksčiau naudojant senas padangas. Daug išmokome ir tikimės tai panaudoti naujajame automobilyje“, - pridūrė jis.

„Mercedes W03“ automobilis oficialiai bus pristatytas antradienį, vasario 21 d., Barselonos trasoje Ispanijoje, kur iškart bus pradėtas rimtai bandyti.

F-1.lt
Registruoti (0) Anonimiški (1)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

F-1

L. Hamiltonas: iškovoti „pole“ poziciją Monake - ypatingas jausmas taip pat N. Rosbergo ir F. Alonso komentarai

Šeštadienį „Formulės-1“ lenktynių kvalifikacijoje visus greičiu pranokęs Lewisas Hamiltonas teigė, kad iškovojus „pole“ poziciją Monake apima ypatingas jausmas. Britas neslėpė, kad kvalifikacijos metu jis buvo susidūręs su įvairiomis problemomis, kurios trukdė jam įveikti greitą ratą. Galų gale sportininkas džiaugėsi pasiektu rezultatu – iškovota pirma startine vieta.

„Formulės-1“ lenktynes Monake iš pirmos pozicijos pradės lyderis

„Formulės-1“ čempionato Monako „Grand Prix“ lenktynių kvalifikacijoje nugalėjo „Mercedes“ ekipos pilotas Lewisas Hamiltonas. Britui tai buvo jau 43-oji „pole“ pozicija karjeroje ir pirmoji Monake. Lenktynininkas vieną trasos ratą įveikė per 1:15.098 sek. ir aplenkė komandos draugą Nico Rosbergą 0.342 sek. Vokietis keletą kartų klydo pirmajame posūkyje.

Monako GP etapo šeštadienio treniruotėse greičiausias buvo S. Vettelis

Monako „Grand Prix“ lenktynių šeštadienio treniruotėse greičiausias buvo „Ferrari“ komandos atstovas Sebastianas Vettelis. Vokietis su itin minkštomis „Pirelli“ padangomis vieną trasos ratą įveikė per 1:16.143 ir antroje vietoje likusį „Mercedes“ ekipos lenktynininką Nico Rosbergą aplenkė 0.218 sek.

M. Schumacherio vadybininkė S. Kehm: jo sveikata gerėja (12)

Praėjo jau 17 mėnesių nuo tada, kai septyniskart „Formulės-1“ automobilių lenktynių pasaulio čempionas Michaelis Schumacheris atostogų metu slidinėdamas Prancūzijos Alpių kurorte griuvo ir patyrė sunkią galvos traumą.

J. Bianchi tėvas: Jules sveiksta lėčiau

Jau praėjo beveik aštuoni mėnesiai nuo avarijos Japonijos GP metu ir kai Jules Bianchi yra ligoninėje. Lenktynininko tėvas teigia, kad jo sūnus kovoja dėl savo gyvybės, tačiau pripažįsta, jog pradėjo galvoti apie blogiausią scenarijų.