Rungtynes geriau pradėjo Italijos rinktinė, kuri mačo pradžioje įsiveržė į priekį 4:0.

Tačiau lietuviai netrukus persvėrė rezultatą 6:5.

Pasinaudoję lietuvių klaidomis italai po pirmojo kėlinuko turėjo 3 taškų persvarą - 20:17.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinė neleido varžovams nutolti ir kelis kartus skirtumas buvo sumažėjęs iki minimumo (27:28, 29:30), kol likus kiek daugiau nei 2 min. iki kėlinuko pabaigos Mantas Kalnietis galingu dėjimu išvedė Lietuvos komandą į priekį - 31:30.

Minimalią persvarą lietuviai išlaikė iki didžiosios pertraukos - 36:35.

Po pertraukos puikiai žaidė Darius Songaila, per trečiąjį kėlinį pelnęs 9 taškus, bei padėjęs lietuviams prieš lemiamą rungtynių kėlinį išlaikyti minimalią persvarą - 50:49.

Paskutinę rungtynių dalį pakiliai pradėjusius lietuvius į priekį vedė Arvydas Macijauskas pelnęs du tritaškius iš eilės bei padidinęs Lietuvos rinktinės persvarą iki 6 tšk. - 60:54, o likus 3:46 min iki rungtynių pabaigos skirtumas pasiekė 10 taškų - 66:56.

Tačiau italai nenuleido rankų - M.Mordente vienos atakos metu sugebėjo pelnyti 4 tšk. (tritaškis ir realizuotas baudos metimas), o suklydus Lietuvos krepšininkams ir italams pelnius dar 2 lengvus taškus skirtumas sumažėjo iki 4 taškų - 66:62.

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje pergalę lietuviams galėjo užtikrinti Lino Kleizos baudos metimai, bet Lietuvos rinktinės puolėjas likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos ir rezultatui esant 69:68 lietuvių naudai buvo netaiklus, tačiau kamuolį atkovojo D.Songaila, prieš kurį netrukus buvo prasižengta ir lietuvis stojo prie baudų metimo linijos.

Tačiau nervinės įtampos neišlaikė ir vienas labiausiai patyrusių Lietuvos rinktinės krepšininkų - abu metimai skriejo pro šalį.

Laimė, antrąjį netaiklų D.Songailos metimą "pataisė" D.Lavrinovičius ir lietuvių persvarą išaugo iki 3 taškų - 71:68.

Paskutinės Italijos rinktinės atakos metu lietuvių varžovai dar galėjo išlyginti rezulatą, tačiau G.Basile nerealizavo nė vieno iš 3 baudos metimų.

Lietuviai iškovojo pergalę rezultatu 71:68 bei pateko į pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalį, kuriame antradienį susitiks su Serbijos ir Juodkalnijos-Ispanijos rungtynių nugalėtoja.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo A.Macijauskas pelnęs 15 tšk., D.Lavrinovičius ir D.Songaila pridėjo po 12 tšk.

Po 7 taškus pelnė M.Kalnietis bei L.Kleiza, po 6 - G.Gustas, Robertas Javtokas ir Kšyštofas Lavrinovičius.

15 taškų į lietuvių krepšį įmetė Richardas Rocca, 12 - Fabio Di Bella, po 9 - Angelo Gigli ir Marco Belinelli.