Apžiūrėkite savo delnus: gydytojas paaiškino, kurie požymiai vėliau gali pridaryti bėdų

 (16)
Porą savaičių DELFI skaitytojai galėjo iš anksto užduoti klausimus gydytojui ortopedui-traumatologui, plaštakos chirurgui Simonui Sereikai.
Simonas Sereika
© DELFI montažas

Jų gausa verčia sunerimti – žmonės dažnai jaučia vienokius ar kitokius simptomus – skausmą, niežėjimą, maudimą – tačiau į gydytojus kreipiasi tik tada, kai jau sunku valdyti ranką.

„Abiejose mano plaštakose atsirado žirnio dydžio sukietėjimai, kurie skauda. Kas tai galėtų būti“, - Medicinos diagnostikos ir gydymo centro specialisto klausė skaitytoja Dalia.

Pasirodo, tokie nusiskundimai nėra reti.

„Iš pradžių gumbelis būna viename delne, vėliau – abiejuose. Gali būti, kad p. Daliai prasidėjusi Dupuytreno kontraktūra. Šia liga serga šiauriečiai, japonai. Ši liga nėra piktybinė, tačiau plačiai paveldima. Ja dažniausiai serga vyrai, sulaukę 60-ies metų. Pirminė mazgo stadija dažnai būna skausminga, ligai progresuojant pirštai susilenkia ir susidaro sąaugų, kurios neleidžia jiems išsitiesti. Mazgo stadijoje nerekomenduojama nieko daryti – gydymo nėra“, - aiškino S. Sereika.

Gydytojas siūlė atlikti „stalo testą“ - padėti delną ant stalo ir pažiūrėti, ar visas plaštakos paviršius prisiliečia prie stalo, ar nėra tarpų. Jei delnas gula it palapinė – deja, gali prireikti chirurginės intervencijos.

Dupuytreno ligos pradžia
Dupuytreno ligos pradžia
© Asmeninis archyvas

Ši liga susijusi su fiziniu darbu, įtaką daro ir cukrinis diabetas, rūkymas, alkoholio vartojimas.

Dažnas skaitytojas skundėsi pirštų tirpimu.

„Jei tirpsta trečias bei ketvirtas pirštai, ir ypač naktį – reikėtų sunerimti dėl riešo kanalo sindromo. Jei tirpimas kankina dieną – reikėtų įvertinti, ar jis susijęs su rankos padėtimi. Jei žmogui „užtirpsta“ visa ranka, problemos reikėtų ieškoti aukščiau, pavyzdžiui, kakle“, - patarė gydytojas ortopedas-traumatologas.

Gydytojas niūriai konstatavo, kad neretai žmonės į gydytoją kreipiasi dėl kitų problemų ir tik priremti prie sienos pripažįsta net naktį pabundantys nuo skausmo.

„Operuojant pažengusią ligą, ranka jau gali pilnai neatsistatyti“, - perspėjo jis.

Daugiau įdomių patarimų ir rekomendacijų – tiesioginės konferencijos vaizdo įraše:

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Klausk gydytojo

Kaip laiku apsaugoti vaikų akis užduokite gydytojai klausimą

Artėjant naujiems mokslo metams, gydytojų kabinetus užplūsta vaikų sveikata susirūpinę tėvai. Deja, tačiau daugeliui jų tenka išgirsti prastų žinių iš oftalmalogų.

Ginekologė: kokia tikimybė, kad nepiktybinė mioma „peraugs“ į agresyvų gimdos vėžį (35)

Mioma – tai nepiktybinis gimdos auglys, kurio vien buvimas nėra indikacija operaciniam gydymui. Mioma yra viena dažniausių vaisingo amžiaus moterų patologijų, dėl kurių šios kreipiasi į ginekologus.

Kardiologas pataria, kaip prailginti savo gyvenimą (130)

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo, tebėra ir veikiausiai dar ilgą laiką bus pagrindinė mirties priežastis. Insultas, išeminė širdies liga, miokardo infarktas – tik keli šios lėtinės ligos veidai.

Kaip atitolinti širdies ir kraujagyslių ligas: užduok klausimą specialistui (7)

Jei pažvelgtume į pasaulinį sergamumo širdies ir kraujagyslių ligų žemėlapį, vaizdas tikrai nuviltų: per metus Europoje net 4 mln. žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

Plastikos chirurgas įvardijo tikslius metus, kada pradedame senti: pokyčiai įvyksta staiga (84)

Juokaujama, kad senti pradedame tada, kai tik gimstame. Kadangi skirtingos kūno dalys susidėvi nevienodai, sunku įvardyti tikslius senėjimo starto metus, tačiau plastikos chirurgas Darius Radzevičius sako, kad pirmieji skundai dėl pasikeitusios išvaizdos atsiranda 38-40-ais gyvenimo metais.