Jaunas verslininkas: spintoje rado seną matuoklį ir patobulino

 (5)
Progreso konferencijoje „Login“ savo veiklą pristatė dešimtys jaunų verslų, keletas jų savo idėjas pristatė tiesiogiai DELFI TV. Bendrovės „Segfoltas“ įkūrėjas Povilas Sidaravičius dėsto, kad verslą sugalvojo po ne itin geros asmeninės patirties.
Povilas Sidaravičius
© DELFI

„Mes kuriame matuoklį, kuris leidžia stebėti, kaip veikia plaučiai. Problema yra ta, kad šiuo metu naudojamas mechaninis įrenginys, kurį naudojant reikia stebėti rodyklės parodymus ir juos rašyti ant popieriaus, galiausiai tą informaciją nunešti gydytojui. Mes norime žmonėms palengvinti gyvenimą ir sukūrėme įrenginį, kuris perduoda informaciją į išmanųjį telefoną, kuriame yra apskaičiuojama žmogaus būklė“, - pasakojo P. Sidaravičius.

Pasak jo, tai palengvina informacijos apdorojimo procesą: iš telefone sugeneruoto grafiko žmogus pamato, kokia yra jo būklė.

„Idėją sugalvojau pakankamai paprastai, pats turiu problemų su plaučiais: betvarkydamas spintą pamačiau savo naudotą įrenginį. Jį turėjau apie 10 metų ir pasidomėjau, kas naujo yra sukurta, kad žmonėms būtų lengviau tokiu daiktu naudotis. Paieškojęs internete neradau nieko tinkamo ir paaiškėjo, kad tas įrenginys nesikeitė daugiau nei dešimtmetį“, - kalbėjo jis.

Pašnekovas stebisi, kad patobulinimai nesugalvoti anksčiau, nes problemų su plaučių funkcija turi beveik 10 proc. gyventojų.

„10 proc. gyventojų nuolat seka savo plaučių funkciją ir naudoja pakankamai nepatogius įrenginius“, - mano P. Sidaravičius.

Jis dėsto, kad įrenginys gali ne tik praduoti informaciją į žmogaus naudojamą mobilųjį telefoną, bet ją persiųsti ir tretiesiems asmenims, pavyzdžiui, gydytojams ar tėvams.

„Kai vaikai turi astmą, tėvams yra labai aktualu stebėti, kokia yra vaikų būklė. Dėl to yra pranešimo tretiesiems asmenims funkcija, raginimai paimti ir panaudoti matuoklį“, - sako jaunasis verslininkas.

Pasak jo, patobulintą įrenginį reikia naudoti taip pat, kaip ir jo pirmtaką: svarbiausia įkvėpti ir iškvėpti į matuoklį, o tada informacija keliauja į išmanųjį telefoną.

Startuolis jau yra sulaukęs kitų šalių dėmesio: jauno verslo atstovai vyko į Izraelį.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Devyniolikmetis entuziastas kuria vieną projektą po kito: svarbu nebijoti rizikuoti (5)

Deividui Ščurui – vos devyniolika metų, tačiau jis jau spėjo įgyvendinti ne vieną projektą, o jaunuolio ateities tikslai ambicingi – jis sieks tapti geriausiu IT specialistu Lietuvoje.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (55)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (422)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (29)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (82)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.