Vilniaus rotušėje – Europos kūrybiškumo dienos renginiai

Kovo 19 d. 18 val., Vilniaus rotušėje šurmuliuos Europos kūrybiškumo dienos renginiai, į kuriuos šiemet įsitraukė rekordinis skaičius moksleivių ir netgi darželinukų – per 1000.
© Organizatorių archyvas

Vieni iš aktyviausių dalyvių – Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleiviai, kurie vakarinėje programoje pristatys įspūdingą pasirodymą – nuo ambicingos pučiamųjų instrumentų orkestro programos iki teatro ir poetinių variacijų, o „Šilagėlių“ darželio auklėtiniai parodoje eksponuos specialiai šiai progai sukurtus darbus, kuriuose – kūrybiniai ieškojimai, nesuvaržyti technikos ir neįsprausti į tradicinius rėmus.

Europos kūrybiškumo dieną inicijuoja tarptautinis kultūros ir meno projektas CreArt, vykstantis dvylikoje Europos miestų. Tądien kultūros institucijose visoje Europoje, meno galerijose, muziejuose, bibliotekose ir kitose kūrybiškose erdvėse vyksta gausybė renginių, į kuriuos kviečiami miesto gyventojai.

Vilniaus rotušėje – Europos kūrybiškumo dienos renginiai
© Organizatorių archyvas

„Didžiuojamės, kad šiemet Vilniaus rotušė vėl yra Europos kūrybiškumo dienos renginių epicentras. Aktyvus jaunų žmonių įsitraukimas į kūrybos ir organizacinius procesus maloniai nustebino – vakare vilniečiams pateiksime išties įvairiapusišką programą. Jaunieji dailininkai, fotomenininkai, skaitovai, muzikantai, choristai stebins meninėmis variacijomis, kurios leis ambicingai paminėti išties reikšmingą progą“, – džiaugiasi VšĮ „Vilniaus rotušė“ valdytojo pavaduotoja Laima Nerkevičienė.

Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė akcentuoja moksleivių įsitraukimo į Europos kūrybiškumo dienos renginius visuomeninį aspektą. Anot jos, kūryba jaunam žmogui – būdas atsiskleisti, parodyti savo asmenybę. „Viskas prasideda pirmiausiai nuo savo bendruomenės. Vykdydami integruotus tyriamuosius-eksperimentinius kūrybinius darbus, galime geriau suprasti save ir supančią aplinką. Šiemet kūrybinėse veiklose, vykdydami projektą „Mano kraštas ir aš“, dalyvavo visi 800 gimnazijos moksleivių ir mokytojų“, – pristato R. Krasauskienė.

„Šilagėlių“ darželio meno mokytoja Jurga Kisieliūtė taip pat itin palankiai vertina Vilniaus rotušės kvietimą prisijungti prie Europos kūrybiškumo dienos renginių. „Mūsų mažiesiems menininkams didžiulė šventė parodyti savo kūrinius plačiajai visuomenei. Vaikai nuo trejų iki šešerių metų kelis mėnesius dirbo su įvairiausiomis technikomis. Pavyko išgauti išties puikių rezultatų – stengėmės naudoti kuo įvairesnes priemones, kurios nėra įprastos, tarkime, derinome vaškines kreideles ir akvarelę, plasteliną ir buityje naudojamus atributus – sagas, siūlus, įvairius popierius. Paprastuose dalykuose vaikai sugebėjo pastebėti stebuklus – popierėlis nuo itališkų saldainių gali tapti puikiomis apuoko akimis – tereikia pasitelkti vaizduotę ir nevaržyti vaikų kūrybiškumo reikalavimais“, – įsitikinusi J. Kisieliūtė.

Vilniaus rotušėje – Europos kūrybiškumo dienos renginiai
© Organizatorių archyvas

Kovo 19 d., 18 val., Vilniaus rotušėje vyks vakarinė programa:

Vilniaus Žemynos gimnazijos vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras „Jovaras“, vadovas Ugnius Vaiginis, orkestro pedagogė Indrė Vėlavičiūtė;

Jaunimo mišrus choras, vadovė Sandra Mišeikytė, koncertmeisterė Daiva Lazutkienė;

Jaunimo šokių kolektyvas, vadovės Agnė Rickevičienė, Živilė Junevičiūtė, Lijana Drungilienė;

Gimnazijos moksleivių teatras, vadovas Gintaras Tubelis;

Gimnazijos jaunieji literatai, vadovas Kęstutis Subačius;

Skaitovai, vadovės Jolanta Bumblauskienė ir Violeta Babiedienė;

Gimnazijos jaunieji dailininkai, dekoratoriai ir fotomenininkai, vadovės Danutė Kibickienė, Vida Jaruševičiūtė, Alina Damkauskaitė, Vilma Vasiliauskaitė, Regina Kryžiuvienė, Eugenija Juozapaitienė;

Renginio režisierius Gintaras Tubelis.

Vilnaus „Šilagėlių“ darželio auklėtinių kūrybos darbų paroda.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!