Ukmergės rajone vyks festivalis „Vilkmergės mūšis 1812 - 2013“

 (7)
Birželio 29 d.(šeštadienį) Ukmergės rajone esančiame Deltuvos miestelyje vyks XII Tarptautinis gyvosios karo istorijos festivalis „Vilkmergės
(Deltuvos) mūšis 1812 - 2013“.
Napoleono armijos kariais persirengę aktoriai
© Reuters/Scanpix

Renginio metu vyks 1812 m. Prancūzijos - Rusijos karo mūšio inscenizacija. Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos karo istorijos klubai atgaivins Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto ir Rusijos caro Aleksandro I kariuomenių susirėmimą, įvykusį 1812 m. birželio 28 d. ties Deltuvos miesteliu. Mūšio lauke „kausis“ apie 150 kareivių, parako užtaisais griaudės patrankos, žemę tryps kavalerijos žirgai.

FESTIVALIO PROGRAMA

10.00 – 19.00 Prekybinė mugė, atrakcionai, muzika
13.00 Memorialinės lentos pirmajam Lietuvos kariuomenės artilerijos
šūviui 1919 m. įamžinti atidengimas ant senosios Deltuvos klebonijos
pastato
14.30 – 14.50 Paradas Deltuvos gatvėmis iki memorialinio obelisko
Vilkmergės (Deltuvos) mūšiui atminti
15.00 Atnaujinto memorialinio obelisko Vilkmergės (Deltuvos) mūšiui
atminti atidengimo ceremonija: iškilminga rikiuotė, sveikinimai,
ąžuoliukų sodinimas, gėlių padėjimas, salvės
16.00 – 17.00 Prancūzų-rusų karo Vilkmergės (Deltuvos) mūšio
inscenizacija
17.00 Artilerijos pabūklų salvės mūšio lauke
18.00 Pažintinė programa žiūrovams – karinės stovyklos lankymas ir
apžiūra, senovinių ginklų muliažų pristatymas, "karių" ekipiruotės demonstravimas, bendravimas su kariais –rekonstruktoriais, kareiviškų valgių degustacija

RENGINYS NEMOKAMAS

Kviečiame smagiai praleisti laisvalaikį.

Akimirkos iš 2010 metais vykusio festivalio Deltuvoje:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!

Atidarytas Šimšės kalėdinis miestelis!

Gruodžio 8 d. šiauliečius Buitinių paslaugų skyrius ir Šimšės bendruomenė sukvietė į kalėdinio Šimšės miestelio atidarymo šventę. Renginys organizuojamas jau antrus metus ir tampa tradiciniu. Šiais metais prie renginio organizavimo aktyviai prisijungė visa Šimšės bendruomenė.

Lietuvoje – nemokami vieno seniausių JAV chorų pasirodymai

Laiko patikrinti balsai iš JAV atvyksta į Lietuvą! „Džiaugiuosi, kad Vilniaus ir Kauno klausytojai turės progą išgirsti tokio lygio chorą. „Handel society“ puoselėja gilias tradicijas: vien faktas, kad Darthmouth universiteto bendruomenė yra seniausia visoje Amerikoje, puoselėjanti chorinio dainavimo meistriškumą, – klausytojams jau yra neginčijamas kokybės garantas“, – pasakoja nemokamo koncerto organizatorė Rūta Dambytė.