Ukmergės rajone vyks festivalis „Vilkmergės mūšis 1812 - 2013“

 (7)
Birželio 29 d.(šeštadienį) Ukmergės rajone esančiame Deltuvos miestelyje vyks XII Tarptautinis gyvosios karo istorijos festivalis „Vilkmergės
(Deltuvos) mūšis 1812 - 2013“.
Napoleono armijos kariais persirengę aktoriai
© Reuters/Scanpix

Renginio metu vyks 1812 m. Prancūzijos - Rusijos karo mūšio inscenizacija. Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos karo istorijos klubai atgaivins Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto ir Rusijos caro Aleksandro I kariuomenių susirėmimą, įvykusį 1812 m. birželio 28 d. ties Deltuvos miesteliu. Mūšio lauke „kausis“ apie 150 kareivių, parako užtaisais griaudės patrankos, žemę tryps kavalerijos žirgai.

FESTIVALIO PROGRAMA

10.00 – 19.00 Prekybinė mugė, atrakcionai, muzika
13.00 Memorialinės lentos pirmajam Lietuvos kariuomenės artilerijos
šūviui 1919 m. įamžinti atidengimas ant senosios Deltuvos klebonijos
pastato
14.30 – 14.50 Paradas Deltuvos gatvėmis iki memorialinio obelisko
Vilkmergės (Deltuvos) mūšiui atminti
15.00 Atnaujinto memorialinio obelisko Vilkmergės (Deltuvos) mūšiui
atminti atidengimo ceremonija: iškilminga rikiuotė, sveikinimai,
ąžuoliukų sodinimas, gėlių padėjimas, salvės
16.00 – 17.00 Prancūzų-rusų karo Vilkmergės (Deltuvos) mūšio
inscenizacija
17.00 Artilerijos pabūklų salvės mūšio lauke
18.00 Pažintinė programa žiūrovams – karinės stovyklos lankymas ir
apžiūra, senovinių ginklų muliažų pristatymas, "karių" ekipiruotės demonstravimas, bendravimas su kariais –rekonstruktoriais, kareiviškų valgių degustacija

RENGINYS NEMOKAMAS

Kviečiame smagiai praleisti laisvalaikį.

Akimirkos iš 2010 metais vykusio festivalio Deltuvoje:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!