Paskutinį rugsėjo sekmadienį – galimybė pasimokyti gestų kalbos

Paskutinį rugsėjo sekmadienį švenčiama Pasaulinė kurčiųjų diena. Lietuvos kurčiųjų draugija organizuoja daug renginių, bet kad šventė būtų dar įvairesnė ir spalvingesnė, savo idėją „Gestai prie kavos“ įgyvendina ir dvi girdinčiosios – Dovilė Baliukevičienė ir Liuda Tuomaitė.
© youtube.com

Jis vyks š.m. rugsėjo 25 d. keturiose „Vero Cafe“ kavinėse, esančiose Gedimino prospekte, Vilniuje. Kavinėse budės po porą kurčiųjų, kurie mokys gestų kalbos. Išmokę ir užsisakę mėgstamos kavos gestais, gaus jai nuolaidą. Be abejo, žmonės užsisakę kavos savo gimtąja – gestų kalba, nuolaidą taip pat gaus. Minėtose kavinėse bus dalinama ir informacija apie gestų kalbos kursus, studijas.

Ar ne rizikinga girdinčiosioms imtis tokios iniciatyvos? Galbūt. Bet projekto autorės tiki, kad jei išmanai kurčiųjų kultūrą, nuolat konsultuojiesi, prašai pagalbos ir patarimų negirdinčių draugų, pavyks. Projektas pagrįstas pagarba ir draugiškumu kurtiesiems. Jis kviečia išbandyti girdinčiuosius save naujose situacijose – projekto metu kurčiasis ir girdintysis bendraus be tarpininkų, pažinti dar vieną kalbą – tikrai išskirtinę. Tai vizualiai suvokiama kalba, turinti savo struktūrą, savo specifiką, ja kalbant labai svarbu erdvė ir veido išraiška. Pavyzdžiui praeityje vykęs įvykis „padedamas“ už nugaros, o jūsų vardijami draugai „rikiuojami“ iš kairės į dešinę.

„Jeigu prisėsite prie kurčiojo ilgesniam laikui nei tik išmokti kaip užsisakyti kavos, tai greit pajusite, kad artimas ryšys su jais užsimezga daug greičiau nei su girdinčiaisiais – kurčiajam nerūpi jūsų pareigos, statusas ar kalbos apie orą, jis tikriausiai paklaus, kiek tau metų, pagirs kokią išvaizdos detalę, kurios šimtas metų jau niekas negyrė, pasidomės draugu, vaikais“, - sakė viena iš projekto organizatorių Dovilė Baliukevičienė.

Kurtieji sako, kad yra du pasauliai – kurčiųjų ir girdinčiųjų. Projekto autorės ir organizatorės sutinka, tikrai du, bet labai gera kai jie bent trumpam susiliečia.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!