Kražiuose - dvyliktoji Bažnyčios tradicijos ir grigališkojo choralo akademija „Ad Fontes“

Šią vasarą Kražiuose vyks dvyliktoji tarptautinė VU Filosofijos fakulteto organizuojama Bažnyčios tradicijos ir grigališkojo choralo akademija „Ad Fontes“. Šiemet savaitės dalyviai kviečiami studijuoti ir praktikuoti mistagogiją – įvadą į Bažnyčios sakramentus.

Savaitės organizatorių įsitikinimu, vienintelis būdas sutvirtinti bei išsaugoti krikščionišką tikėjimą yra nuolatinės pastangos jį pažinti ir gilinti. Kaip teigia studijų savaitės sumanytojas ir rengėjas VU Filosofijos fakulteto lektorius Mindaugas Kubilius, būtent sakramentų pažinimas, arba mistagogija, yra pirmasis žingsnis į gilų tikėjimo pažinimą ir gilinimą.

„Graikiškas žodis „mistagogija” reiškia įvedimą į slėpinius, arba sakramentus. Katalikų tradicija tvirtina, kad Bažnyčios tikrovė visada išlieka Dievo paslaptyje. Šiandieniniams krikščionims to gerai neįsisąmoninant, kyla pavojus džiaugtis vien tik išoriškai regimu bendruomeniškumu. Tai gali būti malonus buvimas, sužadinantis gražius tikinčiųjų jausmus ar leidžiantis mėgautis smagumu. Bet tai nėra visavertė Bažnyčios slėpinio, paties Dievo ir amžinojo gyvenimo – Vilties patirtis. Bažnyčios vidinė, arba sakramentinė, tikrovė prieinama tik jos slėpiniuose gyvenančiam ir juos išgyvenančiam tikinčiajam“, – teigia VU filosofijos fakulteto lektorius, akademijos sumanytojas Mindaugas Kubilius.

Liepos pabaigoje prasidėsiančioje „Ad Fontes“ akademijoje jau antrą kartą svečiuosis teologijas iš Olandijos Alcuinas Reidas. Svečias yra Benedikto vienuolyno La Garde-Freinet diakonas, knygos „Organiškas liturgijos vystymasis“ autorius. A. Reidas savaitės dalyviams skaitys paskaitas apie Šventąsias Mišias bei jų ritualo prasmę ir dalyvavimo ypatingumą.

„Ad Fontes“ rengiamas kantorių meistriškumo kursas skirtas profesionaliam kantorių rengimui. Grigališkojo choralo meistriškumo lavinimui vadovaus Graco menų universiteto magistrė, ansamblio „Graces & Voices” vadovė Adrija Čepaitė ir VU „Schola Cantorum Vilnensis“ vadovas Romualdas Gražinis.

Ketvirtus metus iš eilės „Ad Fontes“ organizuoja ir specialius vaikų ugdymo kursus. Juose lavinami mažiausiųjų dalyvių giedojimo ir dalyvavimo liturgijojeįgūdžiai. Vaikai taip pat bus mokomi katekizmo pagrindų. Vaikų ugdymo programai vadovaus Lietuvos Muzikos  ir Teatro Akademijos chorinio dirigavimo specialybės studentė, VU „Schola Cantorum Vilnensis” moterų grupės kantorė Vita Diškevičiūtė.

Kražiuose taip pat svečiuosis ir lietuvis kunigas iš Amsterdamo Albertas Stalioraitis. Jis akademijoje dalyvaujantiems kunigams ves Romos rito ekstraordinarinės formos praktikos užsiėmimus. Studijų savaitės metu ypatingas dėmesys bus taip pat skiriamas liturgijai ir patarnautojų paruošimui.

„Ad Fontes“ akademija organizuojama pagal tradicinį Vakarų universiteto pamatinių studijų modelį: filosofija, teologija, liturginė praktika. Pagrindiniu savaitės akcentu ir širdimi išlieka tradicinės lotyniškosios Romos katalikų liturgijos celebracija bei grigališkojo choralo giedojimo įgūdžių lavinimo užsiėmimai. Savaitėje dalyvauja žmonės iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!